Až vyjde měsíc (2012)

forma (vizuál, kamera, mizanscéna, hudba, rekvizity) veľmi dobré. obsah (scenár, herecké uchopenie, dialógy, dramaturgia) bieda.

Nemoc třetí moci (2011)

klerik - ak si toto myslíš, tak je jasné že pre teba tento dokument určený nieje, pretože by skôr patríš medzi ľudí, o ktorích je.

Amazing Spider-Man (2012)

Tu sa asi nedá vyhnúť porovnávaniu. Proti mi hrajú zle postrihané a neprehľadné akčné scény, slabý záporák, slabučké finále a niekoľko WTF momentov. Za mi hrajú obe hlavné postavy, vysoko prevyšujúce ich pôvodné zobrazenia (Andy je oveľa vtipnejší, charizmatickejší a viac "spidermanovský" Spidey ako bol Tobey, o porovnaní krásy medzi Kirsten a Emmou hovoriť asi ani nemusím...navyše obaja vedia veľmi slušne hrať), Spiderman (keď je Spiderman) je oveľa viac spidermanovský, ako jeho predchodca - je vtipný, baví sa, hláškuje, presne ako v komixe! príbeh je taký nemastný/neslaný, ani napätia tam príliš nieje, ale niektoré lahôdky sú čistý luxus (POV zábery spideyho). Takže zmiešaných 6,5/10

Drsnej Shaft (2000)

maximálne nechápem niektoré hodnotenia. priemerní herci, hudba, réžia? ľuďom jebe. počúvajte ušami, pozerajte očami, rozmýšlajte mozgom. samuel si úlohu užíva a je radosť ho sledovať, dialógy sú napísané skvele a absolútne sa hodia do úst postavám, ktoré ich hovoria. hudba skvelá, od začiatku filmu nás sprevádza, no často si ju ani neuvedomujeme. napriek tomu skvele dotvára niekedy až noirovú atmosféru mokrých, tmavých ulíc. herci nevýrazní? a čo Bale? jeho svinský, slizký zbohatlík je skvelý! scenár je na "černošské" pomery pomerne svieži, prináša zaujímavé scény, ktoré zabavia (What's my name?!), a málokedy si stavia oslie mostíky, ktoré som narátal len dva. Až na trochu prehnaný koniec je to podľa mňa nadpriemerný film, aké sa už dnes jednoducho netočia. No a zvalovať nekvality filmu na český dabing, to je už úplna amatérčina, nehnevajte sa.

Garfield ve filmu (2004)

s dabingom Petra Marcina má pre mňa film osobitnú hodnotu naviac a navyše, Jennifer Love Hewitt je moja platonická láska :)

Super (2010)

dve veci ma odradili od plného počtu: to, čo sa stalo s postavou Ellen Page sa stať nemalo. a koniec. ten je dosť nezvládnutý. ale inak výborná komédia s motivačným presahom robiť dobro, kde je Ellen Page najsexy žena sveta a akási ženská verzia Jaya, pričom Frank je Mlčanlivý Bob.Super je film, na ktorom je vidno, že sa tvorcovia týmto snímkom totálne zabávali, za psycho vsuvky dávam palec hore, mám rád keď je film tým správnym spôsobom uletený. a Kevin Bacon? ten sliziak? v negatívnych postavách ho mám čim viac tým rád :)

Půlnoc v Paříži (2011)

moje prvé stretnutie s woodym. marion kúzelná a okamžitá platonická láska, owen ok, aj keď si tam viem predstaviť lepšieho hlavného hrdinu, ostatné postavy, hlavne rachel s otcom a matkou mi neuveriteľne liezli na nervy, čo je aj dôvod, prečo nedávam plný počet bodov. inak príjemné, nostalgické, na zamyslenie, trošku infantilné, ale pre mňa stále krásne.

Krajinka (2000)

ja tú šulíkovskú poetiku proste milujem! trochu skvelého humoru, trocha pravdivosti, trocha dramy a napatia, trocha rozpravkovej stylizacie. a samozrejme skvelí herci a pekná hudba :)

Kronika (2012)

bohužiaľ, film nedosahuje rafinovanosť traileru a ide od začiatku až do konca lineárne a maximálne predvídateľne. efekty a akcia ale dobrá.

Memento (2000)

po druhej projekcii: najsofistikovanejší film, čo som kedy videl :)