Blade Runner 2049 (2017)

Nový Blade Runner má svoje mouchy, ale vizuálně a atmosféricky je to něco neuvěřitelného a plný počet si prostě zaslouží. Určitě to není film pouze na jedno zhlédnutí. Běžte na to do kina, stojí to za to!

Kobra (1986)

Osmdesátkový skvost.

Baby Driver (2017)

Hipsteřina jak sviň. Na mě až moc. Kevin Spacey parádní...hvězdička navíc za Boards of Canada.

Aku no hana (2013) (seriál)

Ignorujte strašný opening a ještě horší, nicneříkající příběh - jen se nehte pomalu unášet působivou atmosférou, špičkovou animací a krásnou ambientní hudbou.

Seihó bukjó Outlaw Star (1998) (seriál)

Má to hodně pomalý rozjezd, ale cca po desátém díle, kdy si zvyknete na postavy o kterých se toho ale moc nedozvíte, to začne být opravdu fajn. Spousta originálních až bizarních příběhů napříč vesmírem. Krásná devadesátková animace a atmosféra. Konec jsem popravdě vůbec nepobral, ale i tak jsem u tohoto dílka strávil příjemné 3 dny.

Šigurui (2007) (seriál)

Od tvůrce Texhnolyze jsem očekával temnotu, litry krve, beznaděj, nelogičtnost, nespravedlnost, brutalitu, otevřený závěr...a všechny tyhle věci jsem dostal i při sledování Shigurui! Vynikající!

Detroit Metal City (2008)

"Ty sračko, zdálo se mi jakoby se mi právě roztáhla kunda až k pupku"....už dlouho jsem se takhle nepobavil!

Black Lagoon - The Second Barrage (2006) (série)

První série byla pecka. Takovej Cowboy Bebop odehrávající se na zemi, ale rozhodně nesouhlasím s názory, že ho Black Lagoon vykrádá. Má svůj příběh, své charaktery, originalitu a atmosféru, kterou se nemůže pišnit jen tak nějaké anime. Druhá série je propracovanější, temnější, originálnější, vážnější, opět plná nekompromisních hlášek, krvavější a ikdyž se tu takovému Dutchovi, kterého jsem v první sérii fakt žral, dostane málo prostoru, je tahle série prostě lepší. Na Black Lagoon s jejím feministickým openingem, drsnou Revy, kravaťákem Rockem a hláškami typu "Jestli chceš vodrovnat nos, naber si vodu z hajzlu, ty děvko" jen tak nezapomenu! Kult!

Deadman Wonderland (2011) (seriál)

Tohle anime se mi válelo na disku celkem dlouho a říkám si, jak jsem ho tam mohl nechat v koutě, tak dlouho čekat. Od první minuty to vypadá na další klasiku odehrávající se na střední škole. Studenti, co prožívají klasické problémy dospívání, vztahy, blablabla ... né tahle ohraná písnička se tentokrát nekoná, o čemž nás tvůrci přesvědší hned po několika minutách. Temnota, utrpení, zoufalství, nespravedlnost, krev, úukost a občas trocha dávky humoru, abyste se v tom hnusu neutopily. Jedno z nejlepších anime poslední doby s krásnou animací, hudbou a spoustou skvělých charakterů. Pro příznivce temně laděných scifi ve stylu Ergo Proxy nebo třeba krváků jako např. Elfen Lied, jasná volba! I will be your deadmaaaaaan!!!