Perfect Blue (1997)

Ikdyž jsem Perfect Blue sledoval značně unavený, byl to silný zážitek. Konovo postavy jsou ošklivé, někdy až opravdu odporné, ale jeho styl se mi opravdu zamlouvá. Po prvních pěti minutách by mě nikdy nenapadlo, že se film zvrtne v takové psyho... těch posledních cca 20 minut byla teda síla! Možná to pár chybek mělo, ale anime s tak vynikající paranoidní atmosférou se jen tak nevidí!

Nirvana: Live at Reading (1992) (koncert)

Jeden z nejlepších koncertů všech dob! Víc není potřeba dodávat...

Radiohead: Live in Praha (2010) (koncert)

Nejlepší večer mého života a dost možná nejlepší koncertní DVD všech dob!

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Jasně, že to je totální sračka....ale jak je možné, že jsem se za celou dvouhodinovou stopáž ani na chvilku nenudil? A jak je možné, že mám chuť se po shlédnutí vrhnout na knížní předlohy? Protože to byla prostě sranda... Kdykoliv se na scéně objevil polonahý Jacob, Bella přemýšlející o sebevraždě, klan vlkodlaků, který dokáže po trapné přeměně z vlka zpátky na člověka mít stále neporušené trenky... však je to sranda ne? V dnešní době Hann Montán (nebo jak se to ku*va píše) superstááár a podbných .... působí série Twilight jako fajn osvěžení na takové ty sobotní odpoledne, kdy máte ještě lehčí kocovinku a nechce se vám zrovna při sledování nějakého filmu, zapojovat mozek. Bavilo mě to jasný?!

Zakázaná zóna (2010)

Pro mě opravdu milé překvapení. Název láká na monstrozní akci plnou příšer, výbuchů, vojáků atd... ale vše je úplně jinak. Jde o cestu dvou lidí, kteří se snaží za každou cenu dostat domů, ikdyž je ani doma nečeká nic pěkného. Cestou sem tam potkají nějaké to "napřirozeno", které je i přes nízký rozpočet udělané s citem. Každá podobná sci-fi se odehrává v epicentru daného útoku, kde se příběh odehrává kolem lidí, co zachraňují celý svět. Musíme si ale uvědomit, že jsou i lidé, kteří kráčí tak nějak "okolo" celé katastrofy a právě o těch je tenhle film. Právě v tom, že se tu vlastně nic neděje spočívá kouzlo tohoto filmu! Za vynikající závěrečnou scénu musím ještě čtvrtou hvězdičku přidat!

Armáda temnot (1992)

Tohle bylo opravdu překvapení. S hororem už to sice nemá nic společného, ale né každý film vám zaručí, že se budute po celou jeho délku výborně bavit, tak jako u třetího Evil Dead! Bruce Campbell by si za roli Ashe zasloužil Oscara hrůzy!!

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Přiznám se, že příběhy se středověkým prostředím - rytíři, bitvy, meče, atd...nikdy jsem na to nebyl. Berserk je ale něco úžasného. Do nějaké zhruba desáté epizody jsem se do příběhu nemohl stále dostat, ale brzy na to jsem mu propadl. Guts a Griffith jsou ti nejlepší bojovníci ohánějící se svými meči jaké jsem kdy zatím poznal. Animace (jak už tu bylo mnohokrát zmíněno) je jednoduchá, ale tenhle příběh žádné nadupané efekty nepotřebuje. Guts, Griffith, Caska a další z Bílých Jestřábů vás provedou svým temným světem plného utrpení, nenávisti a smrti až k brutálnímu konci, který jsem absolutně nečekal...Ještě nesmím zapomenout na krásný indie opening a ještě lepší ending! (Na celé OST už se chystám!) Povinnost pro každého milovníka anime...

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

Příběh mě sice nějak extra nedostal, ale animace byla vynikající!...a ikdyž nejsem žádnej dancer, tak hudba Daft Punk mě dostala! V budoucnu se budu snažit jejich tvorbu poznat blíž..

1984 (1984)

Hned potom co jsem dočetl knihu, (která bude navždycky patřit mezi to nejlepší, co jsem kdy četl) jsem shlédl film a bylo to úžasné! Režisérovi se povedlo naprosto trefně převést ponurost knihy do filmu. Všechny tři hlavní postavy v čele s Johnem Hurtem hráli úchvatně...jenže se nemůžu furt zbavit pocitu, že některé pasáže mohli být natočeny lépe.. Člověk, který nezná knihu se hned od začátku bude ztrácet. Takový výraz "Vaporizace" tu není vůbec uvedený (mluví se tu jen o zmizení) a takhle bych mohl pokračovat..takže pokud jste nečetli knihu, tak se zatím na film nedívejte!..Co mě ještě trochu zklamalo byla závěrečná scéna v hostinci a setkání Winstona s Julií, které tak nějak ztratilo působivost (naopak v knize bylo přímo rozdrcující). Přesto myslím, že lépe to snad natočit ani nešlo, ale určitě napoprvé sáhněte nejdřív po knize!

Juno (2007)

Snad nejkrásnější rodinné drama co jsem kdy viděl s mnoha odkazy na ty nejlepší kapely a s naprosto famozní Ellen Page!