Oheň v oblacích (1993)

Spousta těch chytráků, co tu tlachá o tom jak tenhle film překonává nejlepší epizody Akt X si musí v první řadě uvědomit, že Akta X se vysílala v hlavní vysílacím čase, tedy v 20:00. Kdyby Carter a spol. natočili něco ve stylu Fire in the Sky, nikdy by jim to neodvísilali cucáci! Co se týká samotného filmu, tak jeho největší síla je v krásně hutné atmosféře, která vyvrcholí brutálním závěrem na kterej jen tak nezapomenete! Takový Čtvrtý druh může jít do kytek...

Zkurvená nuda (1997)

Teda musím říct, že snad v žádném jiném filmu než je Nowhere nezaznělo tolik mých milovaných kapel (Namátkou: Radiohead, Slowdive, Sonic Youth, Portishead, Hole a opravdu mnoho dalších), což je hodně velké plus. Film je jinak plný sexu, násilí, krve, drog, hrubých slov, halucinací, blití, močení, mimozemšťanů a.... myslím, že není třeba pokračovat, to se musí vidět! Ikdyž má tenhle film v českém překladu název "Zkurvená nuda", tak já se kurevsky bavil!

Radiohead TV: Nejprolhanější ústa na světě (2005)

Některé klipy jsou naprosto úchvatné (Where I End And You Begin, Fast-track,..) a rozhovory s Thomem a Edem, prokládané mimozemšťanem Nigelem taky parádní... jen těch záběrů ze studia a z koncertů bylo sakra málo!!

Stalker (1979)

Byl jsem naprosto zhypnotizován...

Baccano! (2007) (seriál)

Skvělý anime...fakt dobrý. Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, asi až do poloviny seriálu váháte zda vás to vůbec baví nebo ne. U mě osobně přišel zlom někdě u osmé epizody, po jejímž shlédnutí jsem dojel seriál až do konce. Charaktery byly skvěle propracované a ikdyž těch postav bylo dost, brzy jsem si zvykl. Neoblíbit si takového Izaaka (s hlasem slavného Vashe the Stampeda!) a Mírii bylo opravdu nemožné, ale já měl nejradši tajemnou Ennis. Co mě na Baccanu dostalo asi nejvíc byla jeho žánrová různorodost. V jednu chvíli jsem se mohl usmát, když takový Izaak s Mírií zase něco vykradli a v další chvíli, když takovému Czeslavovi vypichovali oči, se mi naopak svíral žalůdek. Ono v Baccanu je hodně smíchu, ale brutalitou tvůrci též nešetřili.....Jinak pokud by vám nestačilo základních 13 epizod, jsou ještě 3 bonusové. Nemůžu si pomoct, ale nová postava v těchto epizodách - šílenej automechanik, mě šíleně nudil. To jeho věčné kecání o ničem bylo občas k nevydržení a jistou kvalitu bonusových dílů, tak zachraňují staří známí. Dávám sice slabších pět, ale opravdu jsem si to užil!

Tokijští kmotři (2003)

Mé třetí setkání se Satoshim a opět to byla výborná podívaná. Nebýt příšerně protahovaného konce, dal bych plné hodnocení :)

Odnikud někam (2010)

Po přečtění několika komentářů na csfd jsem se bál možné skutečnosti... a to sice, že Sofia Coppola bude režisérkou jednoho filmu. Po shlédnutí Somewhere vím jistě, že to je nesmysl. Krásná atmosféra, podobná jako v Lost In Translation a jak už u Sofiiných filmů bývá zvykem, nechybý ani vynikající hudba, která filmu dodává tu správnou příchuť. Škoda, že film nebyl o trochu delší...Jo a Elle Fanning je nejkouzelnější mladá herečka, kterou jsem v poslední době viděl! Silné čtyři!

Trigun (1998) (seriál)

Ty cca 2 týdny strávené s Vashem the Stampedem byly fakt fajn. Do zhruba dvanácté epizody je to anime spíše průměrné. Střídají se tu dobré, nadprůměrné a občas taky úplně dementně trapné epizody (třeba jedenáctka byla příšerná). Pak ale konečně přišla změna. Při dvanácté Diablo anime ukázalo svou druhou "temnou" tvář, která seriálu nádherně sedla a mě konečně Trigun naplno pohltil. Jasně nejlepší epizoda seriálu.... Dále se to střídalo s těmi temnými a humorně laděnými příběhy a finále bylo opravdu dobré. Dost mě vytáčelo Vashovo neustálé tlachání o tom, jak nikdo nemá právo brát druhému život a to jak nedokázal zabít ani záporáka, který vyvraždil pomalu celé město, bylo též ubíjejcí, ale to je prostě Vash, zvykl jsem si :) Z vedlejších postav byl jasně nejvíc cool Wolfwood, o tom žádná :) Sekretářky, to je kapitola sama o sobě a o černé kočce ani nemluvim :) Trigun je skvělá anime klasika, která na mě sice neměla takový dopad jako třeba jemu podobná klasika Cowboy Bebop, ale i tak velice doporučuji! Těším se na film!!

Interpol: Live Eurockeennes (2005) (koncert)

Ikdyž měl klávesák hned v první Next Exit menší technické problémy, je toto vystoupení snad nejlepší koncert Interpol, co jsem zatím viděl.