Konspirátor (2010)

Skvělý Redfordův film! Výborná podívaná, která se nebojí ukázat méně známý pohled na věc. FIlmově je to skvěle zpracované. Herci, hudba, režie, vše skvělé a k tou emocionální a krutý příběh. Nikoho, kdo Konspirátora viděl, nemohl nechat chladným. James McAvoy podává svůj životní výkon. Snad jen pro pouhou krutost a nespravedlnost nemohu dát 5*, ale za tu tento snímek nemůže.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Pochopil jsem, proč je to zde a nejen zde nejlepší film. Jeden z nejlepších filmových příběhů všech dob, ohromující herecký výkon Morgana Freemana a řežije Franka Darabont, u kterého nechápu jeho režisérskou genialitu, protože vytvořil dva film, které naprosto změnily světovou kinematografii. 140 minut a ani na minutu se nezačnete nudit. Sžijete se s postavami a hltáte každý další zvrat a každou další zápletku. Nedá se o tomto filmu napsat nic špatného. Alespoň jednoho Oscara si zasloužil.

Dilema (2011)

Režie Ron Howard, hudba Hans Zimmer, herci Vince Vaugh, Jennifer Connelly, Channing Tatum a stejně houby z toho. Ničím nezajímavý a neoriginální film, který se zve komediíí,a le komediální prvky mu hrozbě schází. Od začátku se jedná o nemorální kravinu, která se postupně moralizuje a moralizuje. Vzipné scény byly snad 3 nebo 4 a ještě se prakticky neobešly bez Channinga, který jako jediný ve filmu skutečně nezklamal. Nechápu, jak mohl toto natočit takový režisérský formát, jakým je Ron Howard. Důvody proč to vidět: Channing, Dodge a závěrečná scéna na ledě.

Gangsteři (2010)

Hvězdami nabitá gangsterka. Walker, Dillon, Christensen, Saldana, Elba, T.I. a i nečekaně dobrý Brown, ti všichni se ukázala ve svižné akční střílečce. Nepříliš známý režisér Leussenhop dokázal filmu vštípit šmrnc a napětí. Nechápu tako nízké hodnocení. Stovky filmů tady mají nad 70% z nějakého důvodu, který mi není známý, ale Gangsteři, kteří ze svého žánru mačkají totální maximum se nemůžou přehoupnout do rudé ligy. Herci 5*, akce 5*, hudba 5*, příběh 4*. Velké překvapení a velmi příjemné!

Spanish Movie (2009)

Se Scary movie s eto dá srovnat těžko, ale velmi milé překvapení pro mě! Španělská parodie na spoustu komerčně úspěšných filmů. Skvělí, i když neznámí, herci. Spousta ztřeštěného a někdy až krajního humoru. Jediná scéna s Leslie Nielsenem, která ale ohromně pobaví. Výborná práce! S relativně skromným rozpočtem udělal Cladera kvalitní zábavu.

Bez kalhot (2012)

Obdivuji Sodenberghovu filmovou všestrannost. Dokáže natočit opravdu snad cokoliv. Film, který se může zabývat globální nákazou, která zabíjí lidstvo, partičkou zlodějíčků, kteří s echystají vykrádat kasina, kubánským revolucionřem nebo partičkou striptérů. Jako režisér je jistě velmi působivý. Ale k filmu. Co se týče příběhu, tak výrazně pokulhává, protože se ten film rozhodně nesází na žádný hlubokomyslný nápad nebo na emocionální orgie. Role dostala hrstka dobře vypadajících a udělaných chlapů, kterým velí Channing, což je lamač dívčích srdcí v každé roli. Trochu mi tam chyběl vtip a něco na zasmátí, protože je film definován jako komedie,a le čert to vem. Koukat se na to dalo, člověk se moc nenudil a jednou to za to stálo. Těžko říct, jestli bych to rozdýchal i podruhé.

Cesta do fantazie (2001)

Pro mě velké zklamání a objevení, že zřejmě rozhodně nebudu fanouškem anime. Ono se na to hezky kouká, je tam spousta podivných příšerek. Některe jsou vtipné, některé roztomilé, některé ohavné. To je fajn. Barevné, pěkná muzika. Ovšem po dějové stránce je to nuda a moc dlouhá nuda. Skrytý význam se tam dá najít, ale je podaný vskutnu otravně. Chápu, že spousta lidí z toho může být unešená, ale já rozhodně ne.

Můj otec je šílenec (2012)

Po dlouhé době zase povedená nová a šílená komedie. Vtipný příběh, který chvilkama dává naději nějakého citovějšího spádu, ale najednou to utne nějakým ultrahnusným vtipěm. Výborné herecké obsazení(Samberg, Meester, Ventimiglia, Sarandon, Amurri, nečekaně vtipný Vanilla Ice a bombastický a vždy skvělý Adam Sandler) a spousta ujetého humoru. Dlouho mi chybělo podbné dílo.

Jménem krále (2009)

Místo Conneryho Roden. To není vyloženě špatná volba, i když s emusím přeznat že ve spoustě scén jsem mu nerozumněl, co říkal. Je to takové česky osekané a je znát, že naše filmy nemohou dostat takový rozpočet na film, aby se v podobných případech rovnali Americe a dalším. Nicméně v konečném účtování to není vůbec špatný snímek. Snad jen trošku lépe zpracovat rozuzlení a prohloubit zápletku.

V zemi krve a medu (2011)

Velmi kontroverzní režisérský debut Angeliny. Vytáhla stále ještě aktuální téma. Šrámy z války pořád nebyly zahojeny a tak se nedivím, že tento film způsobil v bývalé Jugoslávii takový poprask. Velmi naturalistiky natočený film anjehož poprředí se odehrává tragická love-story. Rozhodně bylo zajímavé vidět kompletně jugoslávské herecké obsazení a bylo fajn nechat se překvapit jejich kvalitními herekými výkony. Velmi smutný a emocionální snímek, který rozhodně nebude svědčit slabším povahám. Romantika 3*, akce 2*, herci 4*, režisérský debut se ale Angelině celkem podařil, takže určitě bych čekal a relativně se těšil na další film.