Černočerná tma (2000)

Tak mám za sebou prvního Riddicka a rozhodně nejsem zklamaný. Rozhodně to není žádné převratné dílo a americky převychovaný zločinec mi úplně neseděl, nicméně to mělo výbornou atmosféru. Vin Diesel do role sednul výborně a i přes nepříliš přesvědčivé dialogy podal slušný i herecký výkon. Rozhodně bych rád viděl i drvojku, ve které ale bohužel nebude mít pro mě Riddick tak silnou tajemnou postavu, když odhalil slabost už v prvním díle.

Horší už to nebude (2006)

Marc Forster jako tvůrce víceméně kvalitních a příběhově silných filmů znovu nezklamal. Horší už to nebude je jedním z nejpříjemnějších filmů, jaké jsem viděl za dlouhou dobu. Ferell, Gyllenhaal, Hoffman, Thompson, ti všichni podávají skvělé výkony, ale hlavní je celá myšlenka a originalita toho příběhu. Za nápad 5*, za herce 5*, ale ten začátek vůbec nenasvědčoval tomu, že by se z toho měl stát film, který nenechá nikoho chladným. Nejedná se o komedii, u který byste se váleli smíchy po zemi, to ani na okamžik, ovšem rozhodně vám tento snímek vykouzlí úsměv.

Nákaza (2011)

Soderbergh dal dohromady velmi silné a kvalitní herecké obsazení. To se nedá tomu snímku upřít, herci jsou dobří a dělají, co se dá. Nicméně prvních 40 minut filmu je totálně nudných a nicněříkajících. Člověk se ztratí v přetlaku postav, přestane vnímat, kdo pro koho dělá a proč. Nicméně ta druhá polovina začne mít výbornou atmosféru a film se najednou totálně promění a stane se z toho napínavý snímek, který naplňují emoce. Zahledíte se do toho a čekáte na vysvětlení a konečně rozřešení, kterého se dočkáte jen polovičně v závěrečné scéně, která se skvěle zasazena, nicméně nepřidává moc optimismu.

Hellraiser (1987)

Tak jsem se konečně dostal k další již klasické hororové sérii z osmdesátých let a musím říct, že jsem velmi mile překvapený. Noční můra v Elm Street, Halloween, Pátky 13., Chuckie, Návrat mrtvých a určitě jsem na něco zapomněl. Všechno to má něco do sebe a člověka i v dnešní době baví tyto staré horory. Nicméně mají jednu nevýhodu a tou je nepříliš zajímavý a jednotvárný děj. Proto si myslím, že je Hellraiser trochu výše, protože u něj jde o originálnější nápad než je jen klasická vyvražďovačka. Divím se, že Clive Baker neudělal žadný další podobně úspěšný film. Relativně slušné obsazení včetně hereckých výkonů, které v podobných hororech také nebývají právě nejzářivější. Rozhodně budu rád, když se dostanu k pokračováním a budu doufat, že budou stejně kvalitní jako první díl.

Batman začíná (2005)

No musím říct, že netradičně je první film nejslabším z celé trilogie. Jedná se o výjimečný kousek, to rozhodně. Ale Temní rytíři jsou mnohem výše. Batman začíná má slabý 40ti munutový začátek, nepříliš přesvědčivou Katie Holmes a sice skvělého Liama Neesona, který ovšem představuje jen slabého padoucha oproti Ledgerovi a Hardymu. Když to byla novinka, tak musel rozhodně velice potěšit fanoušky, ale když si ho pustíte po dvojce a trojce, zjistíte, že se nejednalo o nic tolik převratného.

Zhubni! (1996)

Docela drsný film na motivy povídky Stephena Kinga. Přes jednoduchý nápad se jedná o kvalitní kousek. Tom Holland dokázal, že je jedním z Mistrů hrůzy. Snímek má dobrou atmosféru a zněklidňující konec. Bylo super vidět malou Bethany Joy Lenz, kterou znám z One Tree hill. Film působící na psychiku člověka, ve kterém vystupuje jediná lehce kladnější postava.

Křupan (2000)

Průměrný americký teen film. Méně humoru, více romantiky. Jason Biggs s skvěle hodí do rolí blbounů, takže mu jeho postava sedla na míru. Mena Suvari nepatří mezi moje oblíbenkyně, ale dala se tady rozdejchat. Je to dost příjemný, nenáročný film, který jednou uvidíte a za pár hodin si na něj ani nevzpomenete.

Chechták (2007)

Nejzhulenější film, jaký jsem kdy viděl. Začínalo to docela dobře. Anna Faris zahrála zhulenou holku parádně! To se musí nechat. Ale když jsem viděl jména jako Adam Brody, Danny Trejo, John Cho, Jane Linch, tak jsem doufal v jejich větší zapojení do příběhu. Bohužel se nestalo a rozhodně to uškodilo. Anna Faris je sice vtipná, ale chtělo to více postav než jen ji. Na filmy, které se odehrávají na podobné bízi to zkrátka nemělo. Slabý příběh, málo vtipů a jediná postava.

Šťastný Nový rok (2011)

Garry Marshall tohle umí, i když to asi nemůže být tak složité. Klasická americká romanťárna se spoustou postav, které mají svoje dojemné milostné či rodinné příběhy. Vše tady skončí dobře, všichni jsou krásní a usmívají se. Je to jednoduchý scénář a průhledný. Co ale tomuto filmu dává to něco navíc je asi 15-20 velkých herců, kteří vzali i měnší roli a objevili se v tomto snímku. Proto je lepší než ostatní filmy jemu podobné.

Akta X - Film (1998)

Se seriálem to posuzovat nemohu, protože jsem na něj koukal jen jako malý a ještě ne pravidelně. Nicméně jsem viděl film z roku 2008 a ten mě plně nezaujal narozdíl od tohoto staršího kousku. Film měl parádní atmosféru a určitě i výborný děj, který ovšem bylo třeba sledovat opravdu pozorně, jinak se člověk mohl ztratit v počtu postav, což se bohužel stalo i mně. Rozhodně budu při druhém sledování pozornější a určitě se toho duhého shlédnutí dočkám, protože ten film si to určitě zaslouží. Jestli má seriál podobnou kulisu a atmosféru jako tento film, tak jsem udělal velikou chybu, že jsem ho nesledoval.