Kvílení (2010)

Allen Ginsberg, Jack Kerouac, Charles Bukowski jsou autory mého srdce a obdivuji vše, co vytvořili. Jsou to pro mě gédniové, proto jsem měl obrovská očekávání od tohoto snímku. Splnila se mi tak polovičatě. James Franco se do role Ginsberga vžil skvěle, tam problém určitě nebyl. Animované spracování Kvílení bylo také v pořádku, ale čekal jsem více film o životě Ginsberga. Více scén z jeho života a nejen jeho zpověď a jeho soudní řízení.

Střihoruký Edward (1990)

Jako malý jsem tento film miloval, ale nechápal. Dnes, když jsem ho viděl po dlouhé době, jsem konečně pochopil tu Burtonovu kritiku stereotypní společnosti, která se bohí všech změn a raději je odhání. Spousta pokryteckých rolí, které jsou vykresleny rize jako záporné role. Johnny Depp je v hlavní roli naprosto dokonalý, ale to on je vždy zasomzřejmě. Herecky, atmosférou a i příběhově je to zvládnuté skvěle, ale nemůžu říci, že bych se celý film bavil. Je to takové utahané a nijaké. Zároveň depresivní a zároveň vtipné. Nicméně uznávám, že se jedná o jeden z přelomových filmů.

Skrytá identita (2006)

Ani jsem nečekal, že by tato sestava mohla ten film udělat špatně. Martin Scorsese je jako režisér mistr svého řemesla a prakticky se nestává, že by udělal něco špatného nebo nepovedeného. Jeho oblíbenec DiCaprio naprosto exceluje v tomto filmu a rozhodně by si i zasloužil cenu. Damon, Nicholson, Sheen, Wahlberg, Farmiga, Baldwin, O´Hara - neskutečný výčet výborných herců, kteří dávají své maximum v jednom z nejpovedenějších mafiánsko-policajtských filmů, jaký jsem kdy viděl. Nemoho to porovnat s původní Volvkou, protože tu sjem neviděl, ale určitě bych dal přednost americké verzi, protože k těm asijským filmům mám lehký odpor. V podstatě nemám, co vytknout. Snad jen, že celý film byl správně rozvleklý, ale přesto vás držel v napětí a nenudil a konec byl najednou pro mě příliš rychlý a nepřehledný. 10-15 minut navíc by už neuškodilo.

Polski film (2012)

Tak nějak nevím, co si o tom filmu mám myslet. První polovina se dá považovat za zábavnou a relativně vtipnou. Matonoha a Liška jsou výborní a ostatní také nezklamou. Nicméně po hodině filmu se něco stane. Jakoby tvůrcům došly nápady a z Polkého filmu se stane nudná sra*ka o ničem. Co se Marek Najbrt a ostatní snažili říci tou druhou půlkou nevím, ale kdyby po první film skončil, bylo by to pro všechny lepší.

Vyvolený (2000)

Nenadchlo mě to tolik jako ostatní zde. Bruce Willis a Samuel L. Jackson jsou skvělí, to rozhodně a to tradičně. Shyamalan je výborný režisér, o tom také nepochybuji, ale ten film je hodinu nuda! Myšlenka je skvělá a vyvrcholení a rozuzlení také, ale ta pasáž, kde se příběh utváří není nic, co by vás vtáhlo. Možná jsem měl přehnaná očekávání po takové chvále a takových tržbách, který film měl.

Rok jedna (2009)

Pobaví, ale plně nenadchne. Jack Black ve své klasické roli exceluje. On nic jiného asi ani hrát nemůže. Michael Cera mu docela zdatně sekunduje a doplňující hvězdy jako Jones, Azaria, Platt nebo Wilde tomu trošku přidávají koření. Nicméně příběh je vskutku hloupý a místy dost nechutný nebo brutální. Harold Ramis na stará kolena docela klesl s kvalitou filmů, na kterých se podílel. Za docela dost peněz málo muziky. Neříkám, že je to úplný propadák a hodněkrát jsem se i upřímně zasmál, ale rozhodně ten nápad šel vyjádřit jinak a lépe.

Slečny v nesnázích (2011)

Obrovské zklamání. Těšil jsem se na Adama Brodyho, který ale tady měl zanedbatelnou roli a všichni ostatní herci nestáli za nic. Příběh stupidní, vtip žádný, holky ošklivé, hudba otravná. Whit Stillman zkrátka nemá na to být režisérem, protože toto, co vytvořil je jeden z nejzbytečnějších filmů roku. Doufám, že příště se Brody připojí k něčemu zajímavějšímu konečně.

Hotel Transylvánie (2012)

Rozhodně se jedná o nadstandartní animák. Spousta fórků, tvůrci si hezky vyhráli s příšerkami a vymysleli jich opravdu dost a má to příjemný, leč tuctový příběh. Pravdou je, že netuším, čím je to tolik lepší než ostatní jemu podobné filmy. Možná proto, že v původním znění je Sandler, James, Samberg, Lovitz a Buscemi, což samo o sobě znamená dost, ale když se na to podívám česky, tak to kouzlo mizí. Tartakovsky do této doby neudělal totálně nic zajímavého, ale tady trefil do černého. S takovým obratem nelze jinak, než napjatě očekávat, jak moc se nepovede dvojka.

Rallye smrti (2008)

Obrovská kravina! To každopádně. Blbost na entou, ale rozhodně to člověka zabaví. Skvělí Statham, Gibson a mcShane, sexy Martinez a spousta výbuchů, drsných řečí a krutých smrtí. Anderson ukazuje, že tento žánr umí, i když nedělá žádná veledíla, tak béčkové akčňáky umí na jedničku. Jsem docela zvědavý na pokračování, které přišlo o hlavní herce i režisére, ale nabralo Beana, Treja a Reiného.

Muž na hraně (2012)

Velmi příjemné překvapení! Originální příběh, který vás napíná od první do poslední minuty. Výtečné herecké výkony: Muž na hraně Sam Worthington je sympaťák každým coulem, takže mu musíte fandit. Jeho brácha Jamie Bell se mi sice do role tolik nehodil, nicméně nezklamal. Anthony Mackie, Elizabeth Banks, Edward Burns a skvělý záporňák Ed Harris. K tomu všemu extrémně sexy Genesis Rodriguez. Nebýt toho extrémně amerického konce, tak by se to u mě nevyhnulo 5*.