Lepší už to nebude (1997)

Konečně jsem se dostal k tomuto již klasickému snímku. Měl jsem velká očekávání, jak by taky ne, když se jedná o oskarově ověnčený film. První polovinu se mi ta očekávání dokonce plnila, ale postupem času jsem se začínal lehce nudit a tím se ztrácela moje schopnost vše vnímat. Bylo to zkrátka moc dlouhé, aby si to uderželo moji pozornost dvě a trochu hodiny. Samozřejmě, musím uznat, že Jack Nicholson je naprosto úžasný a i jeho český dabing je parádně propracovaný, všechna čest. Helen Hunt je také velmi zajímavá a hraje skvěle a zbylé vedlejší role se také povedly. Hudba Hanse Zimmera je asi nejlepší, jakou si můžete k filmu přát a scénář a režie v podání "simpsonotvůrce" Jamese L. Brookse také dělají své. Rozhodně se na tento film podívám rád znovu, abych dokázal odhalit to jeho kouzlo, které všechny tak zaujalo. Hezký příběh, skvělí herci, výtečná hudba, ale přílišná délka.

Noc v muzeu (2006)

Jako ridnná komedie ej to výborné a kdybych byl malý, tak ten film miluji. Shawn Levy ty rodinné filmy umí. Ono stačí vymyslet nějakou blbost, získat jednu velkou hereckou hvězdu (zde je to vždy vtipný Ben Stiller) a potom to jde samo. Nicméně si nejsem úplně jistý, jestli tento film může mít velký úspěch u dospělého diváka. Je to hezky udělané, sem tam je tu hezký vtípek, má to velmi příjemný příběh a slušné herce. Nicméně ten děj je tak příliš jednoduchý a průhledný, že tomu nejde dát lepší hodnocení.

V cizí kůži (2011)

Po tisícté to samé. Ohraná pohádka, ve které si dva lidé vymění těla. Každý je úplně jiný, takže chvíli trvá než se popasuje s novým životem, potom se mu to začne líbit a nechce zpět a nakonec si uvědomí, že potřebuje svůj život znovu. Tuctovka, nejtuctovější. Na druhou stranu je to příjemné a vděčné téma. Ryan Reynolds a Jason Bateman jsou navíc výborní komici a Olivia Wilde je žhavá v každé situaci a v každé scéně. Suma sumárum se na to dá koukat a docela se zabavit, nicméně není zde nic, co by vás nadchlo.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Stephena Kinga mám rád a tento film se ze začátku tvářil na to lepší, co vyprodukoval. Mělo to atmosféru, vcelku zajímavý a chytlavý děj, ale z toho se postupem času stávala čím dál tím větší břečka. Mrtvá a oživlá kočka mě ještě tolik nerozhodila, ale sražené malé dítě kamionem bylo na mě trochu moc. Na druhou stranu je to docela odvaha něco takového dát do filmu. Herci byli nanicovatí a nezajímaví. Hodně se rozmýšlím, jestli má druhý díl vůbec cenu.

Romeo a Julie (1996)

Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z největších příběhů v historii, který se stal nesmrtelným a vzhledem k tomu, že mám tento příběh rád, stejně jako celého Shakespeara, tak pro mě byl problém překousnout tuto verzi. Nebylo to sice vyloženě špatně ztvárněno a herci byli také obstojní, ovšem chvílemi jsem pochyboval, že to myslí Baz Luhrmann vážně. Kolikrát mi přišlo, že se tvůrci až vysmívají banalitě Romea a Julie. Na druhou stranu byla hudba skvělá a, i když se mi tato verze příliš nelíbí, musím uznat, že určitě dala práci a byla k ní potřeba jistá odvaha a um. Nicméně, nikdy více to vidět nechci.

Král Lávra (1950)

Nemohu říci, že by mě to bavilo. Hudba mě vyloženě vadila, ale na rok 50 si myslím, že je animace velmi dobře zvládnutá a ten příběh je tak hezky jasný z toho, že není třeba ani číst předlohu. Svému účelu to poslouží, ale nenadchne.

Pařba v Bangkoku (2011)

Oproti Las Vegas to ztratilo tu originalitu a vtip. Nebo, neztratilo to vtip úplně. Bylo tam spousta povedených "džouků" a gegů, ale zkrátka podruhé to samé nemůže mít takový úspěch. Galifianakis sice znovu totálně kraluje všem postavám zde a Cooper, Helms a Jeong také nejsou k zahození, jenže švih jedničky je zkrátka pryč. Bojím se, že trojka nepřijde ani se špetkou něčeho nového.

Vpich (2011)

Nedivím se, že tento se nedostal příliš do podvědomí fanoušků. Pohrává si s nepříjemným tématem, které je problémem nejen v Americe. Mark Kassen udělal odvážnou a zajímavou věc. Jako herec příliš nepřesvědčuje, ale od toho je tam (pro mě nedoceněný) Chris Evans. Těžko se to ale hodnotí, protože film těží ze skutečného příběhu, který je sám o sobě zajímavý a tady je zkrátka převeden do obrázků. Rozhodně nelituji, že jsem to viděl a určitě to doporučím dál, protože tento snímek má, co nabídnout a co sdělit.

Atlas mraků (2012)

Nebyl jsem tak nadšený, jak bych čekal. Viděl jsem to asi v nevhodnou dobu, protože toto je film na který se musí člověk pekelně soustředit a nesmí být unavený. Děj ho totži neprobere, protože 2 hodiny se jen hledáte a snažíte přijít na to, jak spolu příběhy souvisí. Poslední hodina je ovšem najednou filmová symfonie. Uvidíte všechny spojitosti a konečně uvidíte i lehkou akci. Nádherná hudba a skvělí herci (hlavně Hugo Weaving). Není to ale takové velkolepé dílo, jak se všude píše.

Zpátky ve hře (2012)

Celkem zklamání pro mě. Těšil jsem se na Eastwooda a Timberlaka v jednom filmu, ale dostal jsem jen zdlouhavou pohádku. Předem víte, jak to skončí a když to tak nakonec opravdu je, tak stejně nejste šťastni z toho happy endu, protože byl až moc průhledný. Herecké výkony jsou obstojné, o tom žádná, i když u Eastwooda bych čekal ještě trošku více nepříjemnou a morouskou postavu, ale ta by se do tohoto "american dream" filmu nehodila. Suma-sumárum, vidět se to dalo. Herci jsou za 5*, příběh za 1*, celkový dojem za 3*.