Bratři (2009)

Silný příběh a silná herecká trojice. Jim Sheridan udělal skvělý remake skandinávského filmu, který jsem znovu neviděl jako první, takže nemůžu posoudit, jestli je lepší než americká verze. Ale skoro bych věřil tomu, že nebude, protože Gyllenhaal, Portman a především Maguire posunuli tento snímek ještě výš. Drsný a smutný příběh, u kterého do poslední scény čekáte, kdo to odnese nakonec. Nevím co tomu vytknout, ale zase nechci dávat 5*, protože přeci jen se nejedná o nějaký extrémně výjimečný film. Je to klasický příběh, bez větší originality, ale jeho obsazení, hudba, atmosféra a vše je zkrátka na vysoké úrovni.

Naboř a ujeď (2012)

Parta kamarádů si řekla, že udělají něco jako ujetou akční komedii. Děj, hrůza. Spád to nemělo a postavy byly naprosto debilně navržené. Nicméně to mělo dobré herce, kteří se tím bavili. Mělo to spoustu krásných, rychlých aut. Mělo to výborný soundtrack a nebylo to zbytečně dlouhé. Dax Shepard rozhodně nepatří mezi mé oblíbence, ale obdivuji ho za vše, co na tomto snímku zvládl, a co mu obětovat. Uteče to rychle, relativně se pobavíte, ale za čas si na ten film už nevzpomente.

Lesní duch (2013)

Fede Alvarez udělal nejbrutálnější, nejděsivější, nejpromakanější horor roku. Těžko to bude někdo překonávat letos. Pravda, příběh nestojí za moc. Klasika. Partička krásných a mladých lidí je na lesy ohraničené chatě. Rozbije se jim jedno auta a jedna holka začne být posedlá. Skutečně nic originálního, nicméně zpracování je mnohem lepší než u polovinu jemu podobných. Nečekaně slušné herecké výkony od pro mě neznámých herců. Velká spokojenost!

Piráti! (2012)

"Tak co tu máme. Jedna ledvina z paviána, druhá ledvina z paviána a jeden mrzutej pavián." Spousta velice vtipných scének a hlášek se střídala s chvilkami nudy, ničeho. Přesto je to jeden z nejvtipnějších animáků, co jsem za poslední dobu viděl. Nominaci na Oskara si to rozhodně zasloužilo a nebojím se říci, že mě to rozhodně pobavilo více než nakonec vítězná Rebelka. Piráti mají vtip, mají jednoduchý příběh, mají Polly, mají slušnou muziku a mají zkrátka šmrnc.

Horizont události (1997)

Velmi slušná atmosféra, skvělé herecké obsazení, výborný režisér, super efekty na svou dobu a docela zajímavý příběh. To všechno má Horizont události, ale také má nezvykle klesající kvalitu. První hodina je výborná a velice napínavá. Snažíte se vžít do děje, do postav a snažíte se chápat vše, co říkají. Přemýšlíte, co tajemného se děje na té lodi a jak to dopadne. Zkrátka vás ten film vtáhne a vás to baví, ale po hodině s eněco změnilo a najednou se tam postavy jen honí, kdo koho zabije dřív. To mě už nebavilo a celý film mi to zkazilo.

Dům na konci ulice (2012)

Veliké zklamání. Začátek je klasický a člověk čeká na tu polovinu, ve které se má poklidný život v novém domě změnit na útěk před zuřivým vrahem. Bohužel se nic takového nestalo. Po polovině následovalo dalších 20 minut ničeho a na konci se trošku atmosféra přiostří, ale jen proto abyste zjistili, že žádné velkolepé finále nebude. Mark Tonderai udělal jeden z mých nejoblíbenějších hororo-thrillerů Umlčení, a proto jsem měl velká očekávání, která ale nebyla naplněna. Na Jennifer Lawrence se mi docela hezky kouká, protože není typická vychrtlá kráska, ale lehce oplácanější "holka od vedle" a Max Thieriot byl klaďas do poslední chvíle. Dalo se to vidět, ale nikdy bych se k tomu filmu nevrátil.

Dětská hra (1988)

Další hororová klasika, ke které jsem se dostal a tentokrát velmi dobrý zážitek. Chuckie je oproti ostatním hororům velice originální, protože panenka posedlá duší vraha není úplně obvyklá zápletka. Škoda, že Tom Holland nedostává více příležitostí vyniknout, protože jak jeho Dětská hra, tak například Zhubni! jsou velmi kvalitní a zároveň správně odlehčené horory. Rozhodně jsem zvědaví na pokračování této série, i na případný remake.

Boxerský sen (2011)

Hrůza! Pustil jsem si ten film jen kvůli Stone Coldovi a ten byl také to jediné, co mě přesvědčilo ho dokoukat. Všem ostatním hercům jsem nepřál ani zamák úspěchu a vyloženě jsem k nim cítil odpor. Příběh je totální sra*ka! Parta malích smradů se snaží vypadat jako boxerská esa. Tréninky i samotné zápasy působily směšně. Myslel jsem, že s ebude jednat o něco ve stylu Legendary s Johnem Cenou, ale krutě jsem se zmýlil.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Tak bohužel se potvrdila klasika druhého dílu. Vyměnil se rěžisér, uvařil se jakýsi příběh navazující na jedničku, ale celkový dojem je o dost slabší. Prvních 40 minut vás drží v naději, že se jedná o kvalitní pokračování, protože atmosféra je dobrá a příběhově se to tváří zajímavě a že to má potenciál na slušné vyvrcholení. Nicméně potom, co se příběh přesune do pekla, tak jde vše do kytek. Jakoby tvůrcům došly nápady a šťáva, nebo jakoby hlavní scénárista odstoupil. Postavy pobíhají po "pekle" a ani nevědí proč, tím méně to ví divák. Na posledních 10 minut se to zase trošku zvedne, ale dokáže to jen lehce zmírnit špatný dojem z druhé poloviny. Nicméně i po tomto díle jsem velice zvědavý na další pokračování a na slibovaný remake.

Zátah: Vykoupení (2011)

Tak jsem se také dokopal k tomuto indonéskému akčnímu zázraku a jsem bohužel zklamán. Uznávám, že akce je to vskutku velkolepá. Je to brutální, krvavé, rychlé, svižné, ale je to Indonésie. Zkrátka ti herci nejsou opravdoví. Jedná se o velmi kvalitní sportovce, kteří se umí hýbat. Umí kopat, mlátit, skákat a vše okolo, ale neumí moc hrát a nejsou ničím zajímaví. Hodně akce a žádný příběh, to mi nestačí. Nicméně hudba Mike Shinoda! To je pro mě skladatelská bomba!