Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Bratrstvo je lepší než všechny válečné filmy za posledních deset let dohromady. Kam se na něj hrabe Rayen a jeho hrdinský epos o záchraně jednoho vojáčka. Takhle má vypadat realisticky spracovaný příběh vojáků z války. Užíval jsem si každý díl od začátku do konce a docela mi bylo líto, že už válka skončila.

Chata v horách (2012)

Wow, tak to byla masitá slátanina........ a proč ne? jen to vše naházejte do jednoho kotlýku, promíchejte, promixujte ať divák neví kde mu hlava stojí. Za tu srandu to stojí.

Prometheus (2012)

Vážně výborně sci-fi. Nechápu jak to může mít tak špatné hodnocení. Jestli jste očekávali akčnák, tak jste měli jít jinam. Tenhle film má vše co jsem chtěl a mnohem více. Děj mě úplně pohltil a skutečně jsem do konce nevěděl, kam směřuje. Rozhodně si to teď celé nechám uležet v hlavě a těšim se, co přinese pokračování.

Bobule (2008)

nenásilné a polé zavítání do Moravského kraje. Na komedii jsem se moc nezasmál, ale ani jsem nebyl zklamaný. takže slušný průměr.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Přesně takhle to má vypadat. Přeně tohle jsem chtěl, když jsem šel do kina. Teda ve skutečnosti sjem nečekal, že toho dostanu tolik. Užasná záležitost skvělé plná akce, vzájemného sesměšňování hrdinů a jejich předchozích rolí a mnoho dalších lahúdkových hlášek (rest in pieces) nebo klasické (I´ll be back s velmi povedenou narážkou od Willise). No a nástup Chucka.......... Jsou filmy, které vás posadí do sedaček a jsou filmy, které prostě nesmí skončit, protože chceme víc a víc a Postradatelný jsou oboje. Podle mého jeden ze tří nejlepších kouků tohoto roku. To mohu říct už takto dopředu.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Sci- fi seriály jsem nikdy nesledoval. Hvězdná brana mě nezaujala, Star treck byl divnej a Babylon 5 nemluvě. Pak jsem však narazil na Battlestar a rázem jsem zjistil že i tento žánr má své kouzlo. Od počátku jsem byl v tažen do děja, který po celou dobu nepolevuje, který stále jede dál a nenechá člověka vydechnout. Epická bytva lidstva o přežití nemá snad jedinou slabou chvilku a závěry jednotlivých serii představují vrchol seriálového umění, nemluvě o hudebním doprovodu. Edward J. Olmos se pro mě stal prototipem ideálního velitele pod kterým je čest sloužit a stejně tak jsem si užíval zbytek hereckého obsazení, které se do svých rolí skutwčně vžilo. Seriál má mnoho kladů a nebudu je zde všechny vyjmenovávat. Stačí to, že jsem ho shlédl minimálně už 4x.

Rocky (1976)

Serie Rockyho patří k tomu nejlepšímu co Stallone natočil a k nejlepším sportovním filmům vůbec. Mohl bych koukat stále do kola na cestu tohoto prostého a chudého boxera s jednoduchou logikou a velkým srdcem ke hvězdám a opětovný pád na zem. Rocky je epos, kterých není mnoho a díky své lidskosti se na něj dá dívat stále znova. A to nemluvím o skvělých zápasach v rinku, které jsou natočené tak reálně, že má člověk pocit, že by u toho byl. První Rocky to započal a právě svou čistotou patří k nejlepším v sérii.

Den nezávislosti (1996)

Tohle je srdeční záležitost, film mého dětství. Už ani nevím kolikrát jsem na něj šel do kina. Miloval jsem ty emzáky, ty letecké souboje, ty hlášky, to herecké obsazení. Do dneška ve mě zůstává pocit nostalgie a Den nezávislosti si vždy s láskou pustím. Kdybych na něj koukal dnes, přišlo by mi to zřejmě jako slátanina plná klišé, amerického nacionalismu a jiných hloupostí, ale tohle Je prostě DEN NEZÁVISLOSTI a tomu proste odpouštím vše.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Nadherná, krásná, poetická............... dětská a roztomilá. Na tento animák mám jen slova chvály. Něco tak čistě nevinného a přitom krásně spracovaného i pro dospělé jsem snad ještě neviděl. Bohužel musím dát jen 4* protože jsou jiné Miyazakiho filmy, které mě uchvátily ještě více. Ale jak o tom stále více přemýšlím.............. no je to na hraně.

Resident Evil: Odveta (2012)

Šel jsem na připraven na všechno a proto me Resident ani nezklamal. Byla to přesně taková blbost co jsem očekával. Milla bušila do jedné potvory za druhou, na konci při nakládačce párkrát vtipně hekla a jinak nic než sem tam dobrý efekt, dvě vtipné hlášky. Škoda toho, úvodní scéna byla povedená a dala mi naději, že se třeba dočkám i dobrého filmu. Naneštěstí jsem o tuto naději hned záhy přišel.