Piráti! (2012)

Teda nevim jak ostatní, ale já se celkem bavil. Některé gagy byly sice již ohrané a jiné lehce prokouknutelné, ale hlavně cestování po mapě a vyhazování červených balónků pro zvýrazněný mapy mě potěšilo. Stejně tak irské stepující krysy. Prostě správná porce uvolnění a legrace, které jsem od autora slepičího útelu očekával.

Lorax (2012)

Hezká taškeřice, milá, roztomilá a příjemná. Přesto jsem to viděl již tolikrát, že mě to neuchvátilo a nebude trvat dlouho a tento film zapadne do vzdálené paměti, kam se ukládají všechny filmy, které jsem viděl, ale nemám potřebu je znova vyhledávat.

Avengers (2012)

Vůbec nechápu co s timhle "trhákem" všichni mají. Je to jen další komiksová slátanina. Mirek Dušín s hvězdou vede skupinu egoistů, kteří se nakonci zázračně spojí a v efektama přervané scéně spasí svět. Ale před tim si to zamožřejmě rozdají mezi sebou aby se neřeklo. Film je plný kliše, záporák je bez štávy a po každé nakládačce si skočí za dalším "hrdinou" aby dostal ještě větši. Takhle slabého záporáka jsem neviděl ani v gumítcích a to jim tam skáčou po hlavě. V celém filmu mě bavil jen Iron man a chvilkama Hulk (za ně ty dvě hvězdy) Zbytek týmu byly jen figurky, které se přemisťovali jak jim rejža řekl. Prostě děsná paskvil kterých tu již byly stovky a tisíce ještě přijdou. Chcete pořádnou týmovku? Dejte si X- meny.

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál)

Lidi jsou blázni....... fotbaloví fanoušci někdy ještě víc. Tento seriál nározně a neutrálně porovnává různé skupiny z různých zemí a ukazuje, kam až jsou někteří schopni kuli fotbalu, násilí a mstě dojít. Výborně a reálně spracované. Come on, boys.

Válečný kůň (2011)

Další velký lidský příbeh v těžké době od Spielberga. Je to zdlouhave, plné kliše a celkově předvídatelné. Přesto válečný kůň něco do sebe má. Je to hezký hřejivý příběh z temné doby o koni, kterého nezastaví nic a o chlapcí, který se s ním snaží setkat. Počítat sice neumí, ale našel v sobě dar spojovat lidi a to i během války.

Žena v černém (2012)

Velmi povedený horor s elektrizující atmosférou a velmi pěkným hudebním doprovodem. Mám rád tu atmosféru špinavé a zamlžené anglie přelomu století a ty hnusné a nepříjemné hračky a panenky, které nahánějí husí kůži samy o sobě. Obojího bylo v tomto filmu dostatek. Člověk se lekal tam kde měl a husil se jak se patří. Škoda jen, že herecký výkon Radsliffa nebyl tak přesvědčivý jak by se vlastně od one man show očekávalo. Přesto velmi nadprůměrný horor a asi nejlepší co jsem od sirodčince viděl.

Bitevní loď (2012)

Jů es ej, jů es ej. Po tomhle filmu se k námořnictvu jistě přihlásí mnoho lidí do mlýnku na maso. Jinak poměrně jednoduchá blbost, co pobaví ale za chvíli se na ni zapomene, protože těhle filmů zde bylo a bude. ...........

Hněv Titánů (2012)

Imbecilní slatanina bez šletky nápadu a i ty efekty a všechny ty úžasné výbuch jsou o ničem, když celý film je jen slepeninou těchto "cool" soubojů.

Tohle je válka! (2012)

Krajně nevyužitý potenciál. Par vtipných scén, ale jinak ticho po pěšině.