Nebeští jezdci (2008)

Musim říct, že tesně po shlédnutí nevim co si o filmu myslet natož co o něm napsat. Mám rád letecké filmy v jakékoli formě a proto si myslim, že namísto zbytečné omáčky mohlo být ve filmu více soubojů a detailů ze života pilotů. Přesto se mi to líbilo. Zajímavý a nápaditý snímek, ale na mého oblíbence Miyazakiho to stále nemá.

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Ministerstvo kultůry varuje, i jeden díl vyvoláva zvracení.

Drive Angry (2011)

To nebylo tak špatné jak jsem čekal, vlastně to bylo úplně jiné, než jsem čekal. Musim říct, že jsem se docela bavil a krvavou řež si užíval. No ve 3D to mohlo být zajímavé. Každopádně slušná podívaná, která jede po celou dobu. A odpustíme jí mírné nesrovnalosti a přehnanou nadutost některých scén.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Další cool film, plnej super prdelek, ostrejch týpků, stovek mrtvých, nereálných scén, jednoduché zápletky a mnoha dalších hovadin. No hlavně že se namakaný hošani potěj v žáru slunce a ničí jedno auto, jeden dům a vlastně vše co potkaj. Po takové destrukci by přestala existovat nejen policie v Riu ale možná i celá ekonomika města. Jako být mi o pár let míň, jsem asi unešen těmi auťáky a minisukněmi, ale dnes mi to přijde jako bezduchý blabol, kde jde o to vše zničit. A to jsem již vyděl snad 100x a ještě nejmíň tolikrát uvidím. P.S. ty baby a káry jsou stejně hustý. :-)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Docela vtipná taškařice. Moc jsem nečekal a o to víc jsem dostal. Sice to je slabší než předchozí dílka Pegga a Frosta, ale i tak jsem se bavil.

Vřískot 4 (2011)

Šeď, nuda a opět šeď. Už jsem asi vyrostl z let, kdy jsem sledoval bezduché zabíječky, které nadávaly hlavu ani patu. Hlavně že teče krev a to, že motiv zabijáku je vlastně imbecilní a nestojí za smrt 20 lidí nikoho nezajímá. Na druhou stranu mě to nezklamalo. Čekal jsem blbost a dostal jsem ji.

Captain America: První Avenger (2011)

Mirek Dušín emigruje do USA, tam dostane pyžamo s hvězdou, neprůstřelný štít a testosteronovou injekci a vydá se nakopat jednomu náckovi s rudou hlavou zadek. Captain je prostě až moc dokonalej a správnej a tím ztrácí na lidskosti. A celkově se jedné o velkou slátaninu která často nemá hlavu ani patu.

Hop (2011)

Tak to je pro děti maximálně do šesti let. Děsna nuda.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Umělecké dílo. Jeden z nejlepším Miyazakoho filmů. Krásná hudba, nápaditý svět a promyšlený, dobrodružný příbeh. Na to bych mohl koukat stále znova.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Krásný milý příbeh. Velmi příjemný film který diváka v táhne do milého, bezstarostného světa, kde se malá čarodějka Kiki snaží splnit svůj sen a stát se dospělou dívkou, která stráví rok ve měsrě, kde si založí fungující živnot. Miluji Miyazakiho filmy a jeho bezmeznou kreativitu. Vždy se s ním vracím do tětských let a tuhle cestu si náležitě užívám.