Město zločinu (2009)

Poměrně reálné zracovaní čínsko- japonských vztahů

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Piráti se nám na vlnách poněkud rozkývali. Stala se z nich průměrná podívaná, kterou shlednete a nezanechá ve vás hlobší stopu. Již trojka mi přišla poměrně slabá a tou měla pirátské série elegantně skončit. Bohužel se tak nestalo a my se zřejmě dočkáme ještě dalších dvou lepenců. No hlavně že se miliony dolarů točí.

Zombies (2006)

nuda........ a ty masky.

Drive (2011)

Syrové, tvrdé, stylové. Nevěděl jsem co od filmu čekat když jsem na něj šel a to se nezměnilo ani při jeho sledování. Drive drží diváka v napětí nejen dějem, spracováním, ale i skvělou hudbou. Skutečný zážitek pro fajnšlekry a možná nejlepší film roku.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Litá špionážní akce. Asi 3/4 děje se film drží téměř výhraďně Flemingovy předlohy (v ní však bonda nechce zlikvidovat SPECTRE ale KGB jako důkaz své síly). Přesto Pozdravy patří k nejlepším špionážním filmům a bondovkám celkově.

Expozitura (2009) (seriál)

Tak po sedmém dílu mohu říci, že je to jednoznačně nejlepší seriál, který byl na nově natočen. Velmi realné spracovaní české mafianské a politické špíny a svázanosti naší policie to řešit. Prostě krutá realita.

Pro hrst dolarů (1964)

Klasika všech spagetti westernů a možná nejlepší ze všech. Clint proste byl, je a vždy bude zakyslej drsňak na kterého se nedovolí vystřelit ani zezadu.

Ohnivé ulice (1984)

O cem to k sakru bylo? Ale aspon to melo pekny soundtrack.

Dr. No (1962)

Čistě špionážní záležitost. Zde leží počátek nesmrtelného agenta, který se stal legendou. Bond je ještě neotesaný, přiznává strach a jeho postupy a myšlenky velmi dobře napodobují Flemingovu předlohu. Nedočkáme se zde velkolepích akcí ani bondovských hraček, a nejen proto je tento Bond jiný. Dýchá z něho čistota a originality. Nedovedu si představit lepší zrození mé oblíbené postavy.