Matrix Reloaded (2003)

Druhá část Matrixu je založena především na dialozích (občas naprosto zbytečných) a akčních bojových scénách (které působí až nechutně digitálně). Celkově je to mnohem slabší než jednička.

Matrix (1999)

Ve všech směrech naprosto dokonalé dílo, které se bohužel později dočkalo dvou výrazně slabších pokračování.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Kdyby tento film neobsahoval několik málo scén, u kterých jsem se mírně nudil, určitě bych mu dal plné hodnocení, protože je bezkonkurečně nejlepší z doposud tří zfilmovaných Potterů. Za to, že je nejlepší, může určitě změna režiséra, neboť právě díky Cuarónovi je tento film o dost temnější než první dva díly (i když ten druhý byl také celkem temný, ale zdaleka ne tolik) a připadá mi, že i herci jsou zde lepší než před tím.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Výrazně temnější, herecky i režisérsky vyzrálější a efektně lepší než jednička, takže mi nezbývá nic jiného než dát čtyři hvězdičky.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Zatím nejslabší ze všech filmových Potterů, ale může za to především to, že je až moc dětský.

Kameňák (2003)

Chvílemi je to docela vtipné, ale můj celkový dojem z tohoto filmu není nijak zvlášť dobrý.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jasně nejlepší část z celé trilogie, ale troufám si říci, že to je jen díky velkolepým bojovým scénám a triumfálnímu zakončení (v ostatních ohledech je to na stejné úrovni jako Společenstvo prstenu a o něco lepší než Dvě věže).

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Po všech stránkách nejslabší část z celé trilogie, přesto ale na velmi vysoké úrovni.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Vynikající dílo jak po výtvarné, výpravné a vizuální, tak i režisérské a herecké stránce, které se poprávu zapsalo do dějin.

Zpátky na zem (2001)

Podprůměr, který mě napoprvé bavil, ale dnes mě příšerně nudí.