The Plague Dogs (1982)

Rozhodně nepouštět svým dětem, pokud nechcete, aby měly noční můry.. Opravdu depresivní příběh dvou utečenců z pokusné laboratoře a jejich přežívání na svobodě, ukazující krutost podobných zařízeních a lidskou krutost jako celek. I přes to, že je snímek velmi silný, příběh místy kolísá a animace nepatří mezi nejzdařilejší - leč přidává na celkové atmosféře.

Pojedeme k moři (2014)

Pojedeme k moři je sice originální, ale i přes krátkou stopáž trochu zdlouhavý a místy může nudit. Dále se sice jedná o rodinný film, ale určitě bych mu přiřadil označení drama, které má pár komediálních prvků, ale díky několika silným scénám, které nejsou v běžných rodinách jevem obvyklým, určitě spadá do dramatické sféry. Dvojice hlavních hrdinů hraje přirozeně a celý projekt opravdu působí, jako kdyby byl z rukou dvou malých nadšenců, kteří si chtěli natočit film. První počin Jiřího Mádla na režisérské stoličce určitě nedopadl špatně.

Výchozí bod (2014)

Pro mě veliké překvapení roku 2014, nutno říct, že tento nízkorozpočtový film málem zůstal bez mého povšimnutí, což by byla hrozná škoda. Pokud jste příznivci epických Sci-Fi s promyšlenými efekty, epickou hudbou a dějem, který je napínavý jako kšandy, tak raději zvolte jiný film. Pakliže fandíte chytře zpracovaným snímkům, které nabídnou tak trochu více "lidský" pohled na vědu, určitě neváhejte. Snímek sice spadá rovněž do Sci-Fi žánru, ale působí naprosto uvěřitelně, autenticky... Nabídne sympatické herce a určité vrtkavé pochybnosti, které se objeví společně se závěrečnými titulky. Pro mě podobně silný zážitek jako u filmu Věčný svit neposkvrněné mysli.

Tři bratři (2014)

Nic nového pod sluncem, ale v rámci žánru a tuzemské produkce je to celkem zábavná podívaná, která (pokud Vám sednou hlavní hrdinové a takřka "muzikálové" zpracování) rozhodně neurazí.

Chraň nás od zlého (2014)

Velice průměrný horor s lehkým kriminálním nádechem. Atmosféricky ledabylý, dějově prázdnější, plný předvídatelných lekacích scén.. avšak celkovým zpracováním napravující reputaci, které trochu přidává i účast Erica Bany.

Slídil (2014)

Jake Gyllenhaal v nejméně sympatické roli dosavadní kariéry a zároveň s nepřesvědčivějším hereckým výkonem, jaký kdy podal. Ztvárnění sociopata v tomto snímku je naprosto brilantní záležitostí, která je opravdu dovedena k dokonalosti. Vše je chytře zpracováno, takže scény nepůsobí nereálným dojmem, ačkoli jsou mnohdy díky charakteru slídila vygradovány na mez uvěřitelnosti. Film má špinavě temnou příchuť a rozhodně se ve svém žánru neztratí. Námět je poutavý, ač vyvedený do extrému velice aktuální. TV Nova by za Bloomovy záběry platila zlatem...

Sezóna zabíjení (2013)

Hodně špatný film... Troufám si tvrdit, že toto byly jedny z nejhorších hereckých výkonů Roberta De Niro a Johna Travolty. K tomu špatně napsaný příběh, který je neskutečným způsobem hloupý a polopatický. A ten závěr? Bavil jsem se u toho dobře, jen škoda, že se nejednalo o komedii.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Zklamání... Pravděpodobně poslední velkolepé dílo z prostředí Středozemě od Petera Jacksona se s diváky rozloučilo nedůstojným způsobem. Uměle natahovaná podívaná, plná zbytečně dlouhých záběrů do tváří charakterů, velice klišé zápletek (milostný trojúhelník působil vyloženě rušivým dojmem), ledabyle vytvořených postav (někteří zlobři byli hodně odfláknutí) a dalších věcí, které filmu spíše ublížily, než přidaly. Ano, čekal jsem více. Čekal jsem grandiózní podívanou, dokonale propracovanou bitvu pěti armád (bitva to byla sice velká, ale chyběla jí ona monumentálnost, kterou měla třeba bitva v LOTR - Návrat krále), čekal jsem emotivnější konec, který by mi na dlouhou dobu utkvěl v paměti. Bohužel, nekonalo se... Abych ovšem poslední část Hobita pouze nekritizoval, musím uznat, že i tak se jedná o velké filmařské dílo, které si mé uznání zaslouží. Jackson předvedl mimořádné kostýmy, skvělou výpravu, nádherný hudební doprovod, spousty hravých momentů a některé speciální triky byly po vizuální stránce stále hodně povedené. Málokdy se na plátně objeví takto velkolepá podívaná a mně je líto, že jí Jackson nedovedl k dokonalosti tak, jako se mu to podařilo u trilogie LOTR. Pokud by měl Hobbit pouze dvě části, které by byly napěchované k prasknutí, určitě by byl daleko více atraktivnější. Slabší 4*

Trabantem až na konec světa (2014)

Další pokračování šíleně odvážné a odvážně šílené cesty napříč kontinentem v Trabantech, ke kterým se tentokrát přidá jedna Jawa 250 se Slovákem a polský Fiat s Poláky na palubě. Během cesty si užijete pralesy, hory, kaňony, pouště, solné pláně, oceány, řeky, vratké mosty, atd.. uvidíte na vlastní oči několik jinak závažných porušení zákonů, které se snaží zachránit jeden dobrý skutek pro děti. Prostě je to opět jízda jak se sluší a patří a na tuzemské poměry velmi zábavně zpracováno a skvěle sestříháno. Člověk jen závidí, že sedí doma na zadku a tohle všechno vidí na pouhé obrazovce.