Ladič pian (2010)

Krátký příběh se zajímavou pointou... Velice povedené.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Skvělá rekonstrukce dobové mořeplavby. Film o neústupnosti až umíněnosti jednoho muže, jež vede zběsilý boj proti lodi Francouzského námořnictva. Master and Commander je komornější záležitostí, kdy se prakticky celý děj odehrává na jedné lodi. Zajímavé je, že příběh je pouze z pohledu Angličanů. Každopádně pro výslednou kvalitu by možná neuškodilo o pár minut méně.

The Comeback (1980)

Dokument - s tímto označením bych možná trochu váhal, mapující velký návrat Arnolda Schwarzeneggera k jednomu z nejvíce kontroverzních ročníků soutěže Mr. Olympia 1980. Arnold začal s přípravou na tuto soutěž velice pozdě a v utajení. Díky svým konexím v oboru se přihlásil do soutěže přesně před jejím konáním a soutěž i přes velice negativní ohlasy od publika vyhrál. Snímek je spíše přehlídkou záběrů z posilovny, z pódia, atd... Sice ukazuje ryzí kulturistickou scénu bez jakéhokoli obalu, ale pro tyto účely je určitě zábavnější Pumping Iron, který je sice přikrášlený, ale mnohem více zábavnější.

Strážci Galaxie (2014)

V rámci žánru je to zatím asi nejlepší počin spjatý s Marvelem. Abych se přiznal, před projekcí jsem o Strážcích Galaxie nevěděl vůbec nic, ale ani tak to nebylo na škodu. Film jsem si užil a královsky se i něj bavil. Ať už bych vyzdvihl výborný soundtrack, fantastické speciální efekty (na tomto si dali tvůrci opravdu záležet), inteligentní humor (některé hlášky jsou naprosto fantastické), nebo děj nutící diváka k neustálé pozornosti. Výborná zábava a už teď se těším na další díl - snad ve stejné kvalitě.

LEGO® příběh (2014)

Vtipné, velice hravé, neskutečně originální s vlezlou písničkou, kterou si budete proti své vůli broukat ještě dlouho po zhlédnutí. Nejen pro všechny, kteří mají rádi LEGO.

Zdrojový kód (2011)

Film, který je v určitých částech takřka totožný s mladším Edge of Tomorrow. Ovšem nápadem je někde jinde a tak se můžete těšit na chytrou Sci-Fi podívanou, kde by se v některých momentech dalo napětí takřka krájet. Source Code má příjemnou stopáž, takže ani nemůže začít nudit a vše zde funguje na výbornou. Přesto mi do plného počtu ještě něco málo chybělo.

Moon (2009)

One man show v podání Sama Rockwella a zajímavé Sci-Fi k tomu. Moon není ničím velkolepým, ale i tak rozehrává skvělou dramatickou podívanou, jejíž závěr je sice předvídatelný, ale na kvalitě filmu nic neubere. Hudební doprovod byl malinkým zklamáním, vzhledem k tomu, jaké zvučné jméno bylo pro kompozici ke snímku vybráno. Hodnocení je za slabší 4*

Plačící pěst (2005)

První polovina byla velice utahaná, zmateční a nudná. Chápu, že záměrem bylo, hlavní hrdiny co nejvíce přiblížit divákovi a donutit jej, aby s nimi soucítil. V mých očích se bohužel stal přesný opak. Natahovaný začátek mě donutil k tomu, že jsem si k boxerům utvořil zcela lhostejný vztah, díky kterému jsem pak nedokázal plně docenit druhou polovinu filmu, jež je nesrovnatelně lepší, svižnější a akčnější.

Úkryt (2011)

Drama, které na mě nemělo velký dopad. Námět určitě není špatný, ale snímek je zbytečně dlouhý, tichý a místy prostě nudný. Závěr je zajímavý a film trochu pozvedá. Čekal jsem trochu více...

Viděl jsem ďábla (2010)

Kinematografie z Jižní Korei si ryzím způsobem osvojila téma pomsty a i díky tomuto snímku je dle mého názoru v tomto oboru naprostou špičkou. Působivý thriller s brutálními záběry, kterou jsou zpracovány tak precizně, že působí naprosto autentickým dojmem. Napětí vydrží takřka od začátku až do konce. Charaktery obou hlavních postav jsou zahrány bravurně (Min-sik-Choi po tomto filmu ve své domovině asi nebyl moc oblíbený). Hudba je místy příjemně loudavá, jindy správným způsobem podkreslí akční scénu a přidá na jejím celkovém dojmu. Jediné, co by se dalo vytknout a to nejen u tohoto snímku, ale i u mnoha dalších z Korejské produkce, je určitá překombinovanost. Určitě by se dalo udělat film, který by byl o něco více přímočařejší. Natahované závěry nejednou obsahují zbytečné scény, které prodlužují celkovou délku filmu a leč je divák šokovaný z obrazů, jež se před ním promítají, tu a tam je to spíše rušivý element, díky kterému opadá napětí, popřípadě nastávají "WTF" momenty, jež ubírají do té doby skvěle zpracované podívané na autentičnosti a reálnosti. Na každý pád... zde to naštěstí tolik nevadilo.