Pompeje (2014)

Dlouho jsem neviděl tak hloupý film... Ze začátku se jednalo o vykradačku Barbara Conana, později Gladiátora (velmi věrohodná kopie a to i v určitých detailech, až si člověk říká, jestli to nebylo Andersonovi blbé, kopírovat tímto způsobem) no a druhá polovina filmu? Nelogická slátanina... Na první pohled se tento film tváří jako epická katastrofická podívaná, na pohled druhý se z něj stává příběhově mdlý a neskutečně přiblblý film, kdy se s každou další minutou těšíte, až hlavní hrdinové konečně zařvou. Speciální efekty stojí za zlámanou grešli, působí velice nepřirozeně, postrádají správnou fyziku, atd.. Dále jsou zde věci, u kterých se člověk musí jen a jen smát. SPOILER: Dostává mě, když se koně splaší po zdánlivě malém otřesu půdy takovým způsobem, že jediný člověk, který je dokáže uklidnit, je samozřejmě hlavní hrdina Milo, aby se pak v dalších scénách zuřivým během proplétali naprosto bez problému ulicemi Pompejí, kolem nich dopadaly obří kusy rozžhavených nerostů a koníci si neohroženě cválali to své.. Dále se mi líbilo, že hlavní hrdina sice disponuje nadlidskou silou - dokáže ležícímu koni (který byl ještě před sekundou totálně fit a najednou padá v hrozných bolestech k zemi) zlomit vaz, ale zároveň nedisponuje velkou inteligencí, když celé město pálí zuřivost sopky a on je posedlý pomstou - má tendence se neustále s někým rvát, ačkoli musí sám bojovat o vlastní život a záchranu milované dívky, kterou zná asi tak den... a hutným proslovem, který ještě nutně musí dokončit před tím, než nakonec nechá spoutaného soka ve městě, aby jej smetl žhavý popel a láva a díky ztracenému času jej pak stihne stejný osud = proč ho poutal a celý film se za ním honil, bojoval s ním a na závěr mu dělal kázání když mohl celou dobu utíkat? Jinak je také fajn, že ve městě, kde je několik cm vysoká vrstva popelu, který je navíc všudypřítomný, zakryl slunce, atd.. je stále dostatek světla a hlavně dýchatelného vzduchu. Dřevěná loď, která se sveze na vlně tsunami, cestou zboří několik kamenných domů, aby pak mohla ucpat hlavní bránu nezničitelných hradeb Pompejí a to takovým způsobem, že na jedné straně se o hradby tříští deset metrů vysoká vlna a na straně druhé je jen pouhá kaluž vody... mohl bych pokračovat dále, ale tak už to prostě u podobných filmů bývá. Jednu věc ovšem nepochopím. Proč taková látka nejde podat více realisticky, když skutečná katastrofa v dějinách lidstva proběhla? Prostředků k natočení filmu měli více než dosti... krásná 1*

Fracek (2011)

Opravdu nudný film, pro který je i oněch 99 minut trvání velice dlouhá doba. Chloe Moretz hraje dobře, což je snad jediným kladným bodem snímku.

Na hraně zítřka (2014)

Akcí překypující bratříček filmu "Na hromnice o den více". Skvělé zpracování látky, přeměněné v elixír plný výbuchů, střílení, speciálních efektů a k tomu všemu výborná dvojce hlavních herců v podání Toma Cruise a Emily Blunt. K dokonalosti přeci jen krůček chyběl.

Absolvent (1967)

Když pominu fakt, že charakter Benjamina je naprosto retardovaný, což byl s nejvyšší pravděpodobností záměr, jednalo se o příjemnou, pozitivně naladěnou podívanou s klasickým a velmi vkusně vybraným hudebním doprovodem.

Noe (2014)

Když se začalo spekulovat o tom, že by měl Darren Aronofsky natočit film o Noemově arše, neuměl jsem si představit, jakým způsobem se režisér tohoto projektu chopí. Aronofsky se doposud soustředil spíše na komorní dramata, jež byly okénkem do života jednotlivců a naturalisticky předváděla reálnou podobu syrového žití. Žánrově nejblíže k Noemu je pak Fontána, která se velice povedla a díky které jsem si sám pro sebe říkal, že by nový projekt mohl dopadnout dobře a ač nejsem fanouškem nábožensky zaměřených filmů, Noeho jsem očekával s napětím. Bohužel se spíše potvrdily mé obavy a Aronofsky s tímto filmem udělal krok vedle. Aronofsky se snažil pojmout Noeho co nejvíce realisticky, ale v samotném příběhu je velmi mnoho trhlin, které jeho snahu podkopávají. Zbytečných scén, které sice přidávají na celkové délce filmu, ale ve výsledku spíše ke škodě, je zde nespočet. Pokud již byla ukázána surovost a zkaženost lidského pokolení, určitě bych se nebránil, ještě více přitvrdit a zaměřil více scén právě do této části. Také by nebylo na škodu, "vysvětlit" několik věcí, které se při sledování člověku logicky derou na mysl, ale odpovědi se již nedostává - např. neznám moc zvířat, která by vydržela v určitém druhu hibernace po dobu cca 9. měsíců bez jídla a vody, atd.. Musím ovšem pochválit herecké výkony, zvláště pak Emma Watson a Jennifer Connelly hrály velice slušně. Z koho jsem naopak nebyl nadšený, byl Anthony Hopkins v roli Metuzaléma. Když to shrnu, kritizuje se snadno a uchopit + kvalitně natočit takový příběh, to jisto jistě není snadný úkol, takže sám doufám, že si pro příště Aronofsky zvolí něco, v čem je jako ryba ve vodě.

Hollywoodští rivalové (2009) (seriál)

Dokument ze světa bulváru, který servíruje spíše obecné informace, než aby se zabýval podrobným rozborem postav. Fotografie s doprovodným komentářem mnohdy nezapadaly z chronologického hlediska do daného období, které bylo v onu chvíli komentováno. Jinak se ale jedná se o obyčejný pořad, který je v rámci žánru sledovatelný a dá se říct, že i zábavný.

Země bez zákona (2012)

Hned na začátku musím zmínit, že jsem byl trochu zaskočen, když jsem si všiml, že scénář k tomuto filmu, psal Nick Cave. Tímto tedy musím vyzdvihnout o jak multi-talentovaného člověka se jedná. Film je sice obyčejným vyprávěním té doby, ale výborným způsobem zachycuje tehdejší atmosféru. Děj není tak svižný, ale v tomto případě to vzhledem k výsledné délce filmu není na škodu a během pomalejších pasáží alespoň divák může proniknout do povahy vztahu bratrů Bondurantovích. A musím říct, že jsem se dlouho nesetkal se záporákem, ze kterého by záporná energie prýštila do všech stran tak, jako se to v tomto filmu povedlo právě Guyi Pearcemu. Jen mi začíná připadat, že Tom Hardy hraje skoro ve všech filmech postavu dle stejné šablony..

Neporazitelní (2013)

Pohádka z prostředí MMA? Proč ne.. Realističnost se šla sice někam projít, ale film je zábavný, proložený vyprávěním o příbězích hlavních postav, se skvělými tréninkovými montážemi, které divák na podobných filmech ocení asi nejvíce. Co se choreografie soubojů týče a to jak těch pouličních, tak soubojů v kleci, jsou asiaté v tomto oboru opět a zaslouženě mistry. Nutno ještě zmínit, že fyzická příprava obou hlavních postav musela být pro tento film opravdu náročná. Přesto jen 3*

Vedlejší účinky (2013)

Obyčejné psychologické drama, které je v mnohém předvídatelné. Film, který neurazí, ale ani nenadchne.

Fair Play (2014)

Poněkud mdlé vyprávění v komorním dramatu, které takřka nesnese označení sportovní. Ze sportovního hlediska je zde pouhý náčrt něčeho, co mohlo být solidní, dramatickou a akční podívanou. Ve filmu je mnoho hluchých míst a jde zde spíše o dobu, ve které se film odehrává, než o samotný příběh hlavní hrdinky. Nemohu si pomoci, ale podobných filmů, které se navracejí k těžkostem okupace, bylo v našich končinách natočeno velmi mnoho - tento nijak nevybočuje, nevyčnívá... Jaká škoda, čekal jsem více. I tak je to na domácí poměry solidní podívaná, které nepatrným způsobem napravuje reputaci Českého filmového průmyslu.