• Krátkometrážní

Nelítostný souboj (1995)

Perfektní byl Al Pachino i De Niro, ale ta stopáž byla úděsná :) 3,5*

Waterboys (2001)

První vystoupení = jedna z nejgeniálnějších komediálních scén. A zbytek si na 4* taky v pohodě vystačí. Skvělej sportovní film!

Mr. GS (2008) (pořad)

Suchoš ještě jde, ale ten Genzer... těžká tragédie.

Oktoberfest (2006)

Bejt ožralej tak to je +2* :)

The Seed (2008)

3,5*, pěkné pěkné.

Báječní Stevensovi (2000) (seriál)

Tak jsem na youtube shlídnul první sérii a zkrátka nemůžu jít na míň. Je to sice pitomý americký rodinný seriál, ale... ale Shia Labeouf!!! Shia hraje svůj charakter s takovým sebevědomím, grácií a elánem, že se člověku při jeho kreacích tají dech. Tohle že je nezkušený 14-letý filmový nováček? Louis je neskutečně parádní charakter a táhne celý seriál, což ale vůbec nevadí. Většina podobných totiž nemá ani jednu takovou postavu. Louis je něco jako Koudy v Krok za krokem, Joey v Přátelích, Barney v HIMYM nebo Murdoc v A-Teamu :) zkrátka zdaleka nejzábavnější z celého seriálu, a tady naštěstí i ten hlavní. Snad Shia ještě v budoucnu ukáže, že na to má. Louis Stevens je dostatečný důkaz.

Obávaný bojovník (2006)

Někde okolo půlky filmu se objevila myšlenka, jestli kolegové z čsfd viděli to stejné co já, protože to byla šílená pakárna po všech stránkách. Jenže naštěstí se to přelomilo a druhé dějství bylo jako naprosto jiný, dobrý film.

Tenká červená linie (1998)

Čtyři a půl * za tenhle těžko popsatelný zážitek. Silný a hluboký PSYCHOLOGICKÝ počin, nesrovnatelný s válečnými filmy, kde je na prvním místě akce. Ryan, Jestřáb, Bratrstvo možná válcujou Linii v počtu ultraefektních záběrů, odstřelených končetin a prvoplánového dojetí, ale na hloubku, kterou dokázal zachytit Mallick, nemají ani náhodou.

Zakázané království (2008)

Skvělá oddechovka, která mohla být ještě o třídu lepší, nebýt Angarana v "hlavní roli". Ohromně nevýrazný kluk, ale že by přímo iritoval se říct nedá (a jo, taky bych na jeho místě radši viděl LaBeoufa). Zato Chan i Li si to evidentně užívali (každý hned 2x) a všechny 4 charaktery, které tyhle žijící legendy předvedly, jsou naprosto parádní. Chanův mnich, který má ohromně blízko k Drunken Masterovi, mu nesmírně sedne a udělal mi s ním velkou radost, a po příšerné Rush Hour 3 konečně dostal něco, kde může hrát (čti: kopat, mlátit, bouchat), co tolik umí. A Li se svým Monkey Kingem? Snad ještě lepší, a to ho zrovna nemusím! Bájo atmosféra, scenérie jako z Posledního Samuraje a navrch, což ohromně potěšilo a za což putuje čtvrtá hvězda ke třem pro mě nezpochybnitelným... ty "hlubokomyslné řeči", kterým se takový film nikdy nevyhne, jsou až překvapivě... až se mi to zrovna u takového filmu příčí říct - moudré, chvílemi až hagakure-like. Pokud nečekáte kdovíjaký zázrak, tenhle film si 4* rozhodně zaslouží.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Očekávání neočekávání, legenda nelegenda, nový Indiana se nepovedl. Splňuje sice parametry pro kvalitní akční jízdu dnešní doby (o tom žádná), ale to mi nestačí. Ne u Spielberga a už vůbec ne u Jonese, na kterém jsem vyrostl. Scénář prostě nestojí za nic, přestože se na něj čekalo 19 let - aneb "jak triviální příběh podat co nejzamotaněji a nejnudněji." Zbytečné, nezajímavé a špatně vykreslené postavy, absolutně nedůvěryhodné emoce (celá lovestory), málo kvalitního humoru a nápadů - z toho typicky Jonesovsky lehkého a příjemného nadhledu z minulých dílů je tu pouze jeden trapný úlet za druhým, finále je příšerně slabé a celá stopáž je nevyrovnaná a rozháraná. Začátek je dobrý a nepostrádá feeling trilogie, ale pak už to jde jenom z kopce. Tenhle film by sotva obstál sám o sobě, natož jako pokračování Indyho. Lidi se před premiérou nejvíce obávali nováčka LaBeoufa a staříka Forda, no a nakonec jsou tihle dva to jediné, co stálo za to. Jedno z největších filmových zklamání mého života. kauzalita lenička miluju!