• Krátkometrážní

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Něco objeví, nechápou, tak za někam za někým jedou, ten jim to rozluští, díky tomu se dostanou dál, najdou další věc, ta je pošle dál a tak dále a tak dále a člověka, co má trochu toho rozumu, to už nebaví. Kdo viděl jedničku, ten bude jen kroutit očima a usínat. Nerad v komentáři k téhle hovadině byť jen zmiňuju Indyho, ale tady se krásně ukazuje, proč hned druhý Jones tolik změnil styl - a to ještě nebylo tolik nutné, protože první Indiana fungoval báječně. Naproti tomu natočit první díl Lovců podprůměrný a pokračování udělat v naprosto stejném duchu, to už je něco :)

Jumper (2008)

Nenáročná hovadinka, která ovšem postrádá slabší (tj. nudné) místo a tak baví od začátku do konce. Haydena opravdu nemám rád, takže mi tam trochu vadil, jinak bych šel klidně ještě výš. Pro mě opravdu fajn zábava za pěkné tři a půl. PS: Jestli bude další díl, nenechám si ujít, potenciál tam je a pokud se trochu přitvrdí, máme se na co těšit.

Teorie chaosu (2008)

Místy emocionálně silný, místy vtipný film s výborným Raynoldsem, který mi ale v paměti nezůstane příliš dlouho. Když už se to po půlhodince zvrtne a začne to být zábavné, chvíli na to je zase z filmu rodinné-drama-klišé největšího kalibru. Může se líbit, ale příliš neuspokojí.

Disturbia (2007)

Shia zase boduje, ten klučina se mi začíná líbit (heterosexuálně:). Ostatní herci taky fajn, svižně natočené, jinak je to pitomoučké a předvídatelné, ale to lze tady těžko vyčítat. Poctivě odvedená práce tak na tři a půl *

Divoké vlny (2007)

Nemo, Auta ani ta Krysa mně prostě úplně nesedly, nevím proč. Animáky mě málokdy dokáží pohltit do takové míry, abych si je naplno užil. Tohle ale byla ta největší animáková pohoda, takže hodnoceno čistě v rámci žánru jde asi o nejlepší film, co jsem viděl. Je to jiný humor, než na který animáky vsázely a na mě tentokrát platí. Jo, a Kuře "jak to de kámo" Joe... priceless!

Stalo se (2008)

Připraven na katastrofu - dostalo se mi ještě větší. Shaymalan se musel zbláznit. Herci hrají příšerně (minimálně Walhberg jinak umí - Boogie Nights). Možná tak všichni působí kvůli těm dialogům, které jsou neskutečně hrozné, atmosféra až na pár vyjímek velice slabá (což bylo to jediné, co jsem očekával) a celé to završuje občasná, leč velice marná snaha o sebeparodii. 20% se zamhouřenýma očima a film by si spíš zasloužil béčkový název ve stylu Stav ohrožení: Extrémní alergie.

Hříšné noci (1997)

Co dodat. Vyjímečná režie, dechberoucí herectví a bravurní scénář. Jeden z nejlépe zvládnutých filmů, co jsem kdy viděl. Andersonovy nápady s kamerou neznají mezí a člověk si po první hodině už ani neuvědomí, jak neskutečně dlouhé záběry bez jediného střihu se ve filmu objevují. Zabolí to teprve, až se podívají na nějaký klipovým stylem natočení flák, potom se zasteskne po Andersonově umu. Neskutečná práce s herci, což je u PTA evidentně standardní, protože i z těch obyčejně "slabších" dokáže vytřískat maximum, použití hudby a zvuků obecně taky neuvěřitelné - scéna s Molinou a chlapečkem házející petardy... nepopsatelná atmosféra. Jmenovat nejlepšího z herců snad ani nelze, ale Wahlberg a Mooreová skutečně.. jedou! Takhle má film vypadat. Snad jen ta delší stopáž může vadit, proto to chce náladu a čas.

Mlátička (2007)

Překvapivě skvělá oddechovka s pro mě absolutně neznámým obsazením, ale nutno říct že skvělým na všech postech. Bez fekálností, s inteligentním humorem, funkční romantikou a po dlouhé době zase jednou důstojným, za hlavním hrdinou stojícím sidekickem. Malý film, ovšem s naprostým přehledem drtící 95% dnešních komedií. 4,5*

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Slabý pilot za 2,5*, nevyužitý a nevhodně hláškující Jackson, celé místy do parodie a dost jednoduché. Snad se to rozjede a bude to lepší, předpoklady k tomu jsou. Druhý díl WTF? Ona je to snad opravdu parodie :) Třetí díl dobrý!

Žena ve vodě (2006)

Veliká škoda, Vesnice má alespoň atmosféru, ale tady to až na pár okamžiků vážně příliš nefunguje. Giamatti je boží, ale skoro celá po většinu času nudící stopáž směřuje k nevýraznému konci (a to jsem žádný twist nečekal), takže mi z Lady In The Water nakonec v paměti zůstane jen ten posilující fanoušek Hellboye :)