• Krátkometrážní

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003) odpad!

Proboha, co bylo tohle zač? To snad ani není pravda to zdejší přepálené hodnocení. Jeden z mála filmů, kde není s odpadem třeba váhat ani vteřinu.

Roboti (2005)

Chvílemi nudné, ale i přesto překvapivě o dost zábavnější než přehypované Auta.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Anderson je podivín, takže podobných filmů v tomhle žánru je pomálu, ale stejně si nemůžu pomoct...neoslovilo mě to. I když Schwartzman a Murray jsou perfektní. Zatímco mi Život pod vodou přišel opravdu geniální, tohle je někde napůli cesty, a to je škoda. Nicméně jeho filmy mají vzestupnou tendenci, tak uvidíme dál.

Pure Pwnage (2004) (seriál)

Jen pro ajťáky a progejmry =] Začátek byl perfektní, některé díly opravdu neuvěřitelně vtipné, ale bohužel jak začal PP koncem první série získávat na popularitě a nové díly teď vycházejí po měsících, navíc s trapně okázalými premiérami pro veřejnost v kinech, moc se mi to už nelíbí. I tu jiskru to pro mě s puncem roztomilého amaterismu ztratilo. Určitě potěší parádní soundtrack a občasné narážky Kyla na velké režiséry.

Etiketa (2004) (seriál)

Někomu se to může hodit, uznávám, ale jinak je to neskutečně trapná podívaná s neskutečně trapným snobským a nepříjemným Špačkem, který se vás snaží přesvědčit, že když nevíte, kdy co kde a jak, nemá váš ubohý život žádnou cenu. Alespoň tak to na mě celé působí. Pokud má někdo před sebou jistou společenskou událost, myslím že zalistovat či pohledat v googlu je rozumnější volba, než se trápit kdoví jak dlouho trvající epizodou Etikety. Navíc...co to ksakru dělá na čsfd?

Život pod vodou (2004)

Jak se tak dívám, tenhle film je jedním z těch "love it or hate it"...já se jednoznačně přikláním k první variantě, neskutečně mi sedlo vše od humoru, herců i neokoukaného prostředí až po skvělou atmosféru a humor jak mám rád. V co nejbližší době se hodlám podívat znovu, protože jsem se na film nedíval v celku, a případně hvězdičku přidám (o snížení nemůže být řeč).

Nauka o snech (2006)

Tak potvrzeno, pan Gondry je umělec a magor a může si podat ruku s Lynchem (v té druhé vlastnosti). I když pro mě byla Nauka o mnoho stravitelnější než Lynčoviny, film mě popravdě až na pár výtečných momentů přiliš nebavil, bylo mi vlastně jedno, jak to celé dopadne a zkrátka - moc mi to tentokrát nesedlo. Herci byli výborní, ale ten scénář byl tak trochu infantilní a samotná originalita zkrátka neudělá dobrý film, i když je servírována po tunách.

Sixteen Candles (1984)

Pohodová romantika. Hughes je hold ve školním prostředí jako doma a vážně tohle umí.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Ale jo, pár pro oči příjemných (teď nemluvím o dívkách) záběrů a několik zábavných momentů by se našlo, ale jinač je to příšerná konina. Nejzábavnější je (jako skoro všude) Jamie a nejhezčí Holly (i když ty neustále upravené oční stíny jsou trochu moc). Co ale nechápu...proč se to sakra jmenuje "Na život a na smrt"?

Armáda temnot (1992)

"Name's Ash. Housewares." Atmosférou někde mezi Pythonovským Grálem a Indianem Jonesem. Šílená kombinace. Jsem ale rád, že je třetí ED takový, jaký je. První díl byl smrtelně vážný, druhý si už sám sebou nebyl tolik jistý a chvílemi brnkal na lehčí strunu, ale pro mě to příliš nefungovalo. Jenže Raimi a spol. si asi řekli "tož dyž už tak porádne" a tak je třetí díl komedií/sebeparodií se vším všudy. Každý ze série ED je velkou měrou úplně jiný, což je u trilogií vzácné. Každý funguje, svým vlastním způsobem a pro někoho více pro někoho méně. Návaznost mezi prvními dvěma díly taky není 100%, ale ústřední motiv a Ash vše spojuje. Jo, Ash...to je právě to, co dělá ze třetího dílu ten nejzábavnější (Campbellova životní role) a pro mě i nejlepší. Geniální!!!