• Krátkometrážní

Tajemství (2006)

To byl zase nářez, hahá! Jestli se k tomuhle dostane Subjektiv, stoprocentně to nepřežije. Film ještě o třídu odvážnější než ostatní new age počiny - tudíž těžce stravitelný, či spíše totálně nestravitelný pro nezainteresované a skeptiky, nicméně velice zajímavý....aneb "stačí sedět a myslet pozitivně". V tom je jeho jasná nevýhoda nad knihama například Dana Milmana, který jasně nabádá jak k pozitivnímu myšlení, tak k fyzické akci...což je tak nějak mnohem kompaktnější teorie. Že je "The Secret" takový trochu utopický počin je zřejmé, lidi totiž neradi slyší, že musí zvednout svůj tlustej zadek a trochu tomu pomoct, hold se to pak prodává hůř....ale film má taky své pozitivní stránky. Tak například nádherně popisuje princip fungování optimismu, vysvětluje typické "to sis přivolal sám!", svým způsobem se nechtě dotýká působení karmy a co je hlavní, z větší části perfektně zapadá a dotváří moderní mozaiku jménem new age....ale sám o sobě, nevím nevím...nicméně oproti ostatním zpracováním knih podobného myšlenkového ražení má výhodu v absenci příběhu, takže film samotný toliko nestrádá. Jestli nejste do tědle věcí...ruce pryč.

Lovec krokodýlů (2002)

Film spíše pro mladší publikum, tak pitomý, až je zábavný...a díkyBohu čiší nadsázka a plánovaná stupidita z každého záběru, hlavně pasáže ze stanoviště CIA, kde se řeší záležitosti života a smrti a při tom se v pozadí promítají různé šílené pózy Steva - Steve vzhůru nohama, Steve s hlavou v krokodýlovi, vykreslení Stevea jako protiamerického agenta....tenhle film se NEbere vážně! Zkrátka další pokus přiblížit Irwinovu práci širšímu veřejnosti...a to se cení. Čtvrtá * jen díky tomu, že účel filmu nebyl namastit si kapsu. RIP

Přednosta (2003)

Bože...depo, trpajzlík, kubánec a malířka...bez děje...a tak nádherný.

Snídaňový klub (1985)

Originální. Perfektní herci, do jednoho. Nelson měl dostat Oskara, naprosto bez legrace. Pan herec...až neuvěřitelné, že se později nijak výrazněji neprosadil.

Dexter (2006) (seriál)

Originální, nechutné, stylově úchylné...ale každopádně ohromně zábavné. Zprvu jsem trochu tápal, ale stačilo pár dílů a byl jsem v tom až po uši. Seriál, ve kterém je tolik špíny a hnusu, že i ta místy zjevná sentimentálnost přijde nemálo vhod. Samotný Dexter se vám ze začátku bude jevit jako odporný parchant, ale později si ho prostě zamilujete. I všechny ostatní charaktery zdatně sekundují...perfektní, chytré, plné geniálních monologů alá Max Payne, s nezaměnitelnou atmosférou, naprosto bezchybnou hudbou a obohacené parádním (nejen) černým humorem. Edit: Od druhé série bohužel kvalita klesá, šestá série je dno :/

Letadla, vlaky, automobily (1987)

První polovina prostý průměr, sice bezva herci i režie, ale invence žádná...ale potom se to suprově rozjede a už to frčí až do konce. Škoda toho začátku.

4400 (2004) (seriál)

V první sérii jen další průměrný scifi seriál. Některé rysy dosti podobné s Heroes, ale ne zase tolik, aby stálo za to tyhle dva seriály nezbytně porovnávat. Pátým dílem druhé série se láme přímočarost a předvídatelnost a začínají se projevovat kvality seriálu. První vtípky, rýsující se zápletka s velkým Z, zkrátka všechno jde o třídu nahoru. Uvidíme jak je na tom 3. =) Edit: Tak trojka je na tom velice dobře, ale čtyřká zatím těžce strádá a NUDÍ, až se mi chce hvězdičku ubrat. EDIT2: Hm, tak zase to jde od 5. dílu hóre, to už je snad nějak naplánovaný =]

Big Lebowski (1998)

Zvednuto na 4*, trochu to ve mně dozrálo...chvílema mi už to jeho "I'm the Dude, man!" pěkně lezlo krkem.