• Krátkometrážní

Smrtelné zlo 2 (1987)

ED2 jsem viděl kdysi, když jsem byl hodně malej, a doteď si některé pasáže pamatuju. Jo, narušilo mě to, o něco míň než TO, ale stejnak víc než dost. Oproti jedničce ale, navzdory 10x vyššímu rozpočtu, o stupínek "horší"...no spíš by se slušelo říct "jiný", a to jiný mi ne uplně sedlo. Paradoxně o co je dvojka ve všech ohledech vymakanější a snaží se být dospělejší (dá se to vůbec říct o hororu?:), o to míň se mi líbí. A ten humor mi taky místy připadal trochu naroubovaný. Jenže co naplat, když zůstala špičková kamera, nezapomenutelný Campbell, nárust rozpočtu je co do originálních triků taky nemálo znát a navíc ten parádní konec...pořád je to kvalita.

Lesní duch (1981)

Je to béčko jako řemen, ale naprosto geniální.

Spider-Man 3 (2007)

Hodně pitomý film, z trilogie asi nejvíc, digitální efekty někdy až překvapivě odfláklé a chvílema je to celé natahované a nudné. Jenže na druhé straně je to bez debat nejkomiksovější ze všech 3 Spidů, je to kolikrát tak blbé až to je švanda (jako Tobyho sexychůze) a finále je parádně nabušené, jak se sluší a patří. Takže roztodivnou první půli zachránila komiksová nadsázka a pro mě skvělý konec. Hold mám pro Spajdýho slabost.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Slovy těžko popsatelný film. Must see hlavně pro všechny milovníky alkoholu a násilí...i pro všechny ostatní.

Next (2007)

Next je prostě slabej. Cage mi tady opravdu ani trochu nevadil, spíš byl jedním z toho lepšího, na co se dalo koukat, zato jindy skvělá Mooreová přehrávala a byla těžce nepříjemná, jako většina ze zbytku herců, třikrát velký fuj. Atmosféra byla naprosto nijaká, napětí jsem nezaznamenal, celé to ubíhalo nějak moc rychle a bez emocí, a tak jediné, co stálo za to, bylo pár nápadů (kasino, akce na kopci a hlavně kavárna)...což je na utáhnutí filmu naprosto nedostačující.

Horákovi (2006) (seriál)

Jediný ze současných českých seriálů, který je sympatický tím, že se vůbec nebere vážně. Parádní.

Mužská záležitost (2003)

Sakra, já před koncem usnul. A to mám Jasona v TOP hercích a Earla, kterýho taky režíruje Koch, v TOP seriálech =( Špatnej scénář je špatnej scénár no.

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

První polovina nekoukatelná, druhá celkový dojem alespoň lehce zachraňuje. I ten Jackie nám už lehce stárne, místo skákání běhá a místo běhání skoro padá :) Bráno v úvahu, že od prvního mástrpísu Drunken Mastera uplynulo neuvěřitelných 29 let, takže je vlastně dvakrát tak starej než byl tehdá...líp to asi dopadnout z jeho strany nemohlo. Nejlepší z celého filmu se tak pro mě stala stylová nebojová scéna z kabaretu.

Želvy Ninja (2007)

Trochu se mi to uleželo a musím přihodit hvězdičku (i když jsou to slabší 4)...až na ten slabší příběh a podivné tempo je to přeci jen parádní animák...želví animák. A želvy já rád.