• Krátkometrážní

Mimoni v Americe (2007) (seriál)

Seriál je to na první pohled silně "americký", ale zdání klame. Absurditou úmyslně nasáknuté epizody, které fungují občas lépe, občas o něco hůře, ale pokus je to velice sympatický. Rasismus vyhnaný do nebeských výšin, proti všem rasám a všem skupinám, snažící se dokázat, že všichni jsme nakonec jen lidi. A už za to mám seriál opravdu rád.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Příjemný western, ve kterém mi chyběla pouze výraznější dějová linie - například celá půlhodinová pasáž s honičkou nakonec vyznívá na prázdno.

Snídaně pro psy (2007)

Aha, tak takhle se baví partička z SGA po "práci". :) Za míň jak 4 prostě nemůžu, jednak to byla solidní komedie, se spoustou kvalitních fórků a taky vidět známé herce v jiných pózách je vždycky k nezaplacení =) Teal'c byl báječnej. Tudíž pro všechny SG(A) fandy nutnost a pro ostatní příjemná hodinka a půl.

Komplic (2007)

Na režisérský debut solidně natočené drama, s perfektními herci, neotřelým nápadem a několika silnými pasážemi podbarvenými vynikající muzikou...ovšem nepohltilo mě to tak jak bych si představoval. btw Gordon-Levitt je čím dál tím lepší. EDIT: Jedna geniální scéna mi zůstala v hlavě a musel jsem ji shlídnout několikrát abych se jí nasytil...zase měním hodnocení, 4* EDIT2: Fůj, další 2 dny a zase měním...to bude ta puberta.

Pokoj 1408 (2007)

Parádní začátek a o dost horší druhá půle, ale pořád je to nadprůměr.

Zmizení (2005)

Tenhle film mě dostal, něco takovýho jsem vůbec nečekal. Komentář a případnou 5. hvězdičku si nechám na 2. projekci. Prozatím můžu jen doporučit.

Vítejte v džungli (2003)

Tuhle ptákovinu zvedá ze dna jedna věc: Bergova režie. Akční scény točí s neuvěřitelným přehledem, a i když není jeho akce tak megalomanská jako Bayova, v individuálních situacích funguje opravdu výtečně a takovou hromadu vychytávek a neokoukaných záběrů v akčním filmu jsem snad ještě neviděl. Herci jsou taky nadmíru nad průměrem, takže není co řešit. Akční film, kde slovo akční znamená opravdu akci a ne vysedávání a vykecávání.

Ratatouille (2007)

Mezi 4 a 5* a vážně nevim kam se spíše přiklonit, achjo. Animáky mě obecně příliš neberou a srovnávat se imo taky moc nedají...dammit. Zatím nechám 4.

Jesus Camp (2006)

Vnucování jakýchkoli ideologií ostatním lidem se mi vážně hnusí...tím hůře, pokud jde o děti, které, je-li vše řádně promyšleno, mají minimální šanci se psychickému nátlaku ubránit - jejich jedinou záchranou bývají rodiče, kteří jsou ale mnohdy s propagandou za jedno, tudíž není žádná šance. Stačí se podívat na Becky Fisher, ta kdyby neříkala věci, které mi jsou těžce proti srsti, žral bych ji to snad i s navijákem - zkrátka ví, jak na to. A to jsem pěkných pár let za průměrem jí převychovávaných dětí. Co si budeme nalhávat, i kdyby nebyli učeni takovým blábolům, nebude to správné. Děti si zkrátka mají jen hrát a mají si užívat - a na věci jako je víra a smysl života musí narazit postupem času každý z nich sám. Ve dvaceti, ve třiceti, nebo v padesáti, nebo radši vůbec - ale ksakru, ne v 7 letech. Tenhle dokument je opravdu jednostrannej, ale ani mě nějak nenapadá, jaká pozitiva by mohli tvůrci ukázat. Zobrazené emoce jsou naprosto reálné a neuvěřitelně silné, že to se mnou chvílema házelo...a musím uznat, že kdybych jako dítě do nějakého takového letního tábora spadl, podlehl bych.

Láska je láska (1998)

Pure emo. Moc jsem to poselství nepochopil a popravdě, kdyby to nebylo o dvou nezletilých lesbičkách, asi bych to ani nedokoukal. Největší škoda je ten slabý scénář, protože mezi hlavními herečkami to chvílemi moc dobře fungovalo a mohlo to dopadnout opravdu mnohem lépe - ale zůstalo u náznaků. Kontroverzní téma neodvede všechnu práci.