• Krátkometrážní

Juno (2007)

O co je Juno lepší než Knocked Up? Jen a pouze o... Juno. Jediná úžasně napsaná cool postava, i když je perfektně zahraná, na 90 minutovou zábavu zkrátka nestačí. Zbouchnutá sice nemá ani to, ale rozhodně nabízí všeho všudy větší podívanou. Jednou se z Juny nepochybně stane kult pro nezletilé maminky, protože na danou životní situaci oplývá nečekaně odlehčenou atmosférou a těhotenství se při sledování zdá být jako nepatrný problém. (to byl kompliment :)

Děti se vracejí (1996)

Trochu moc rozvleklé a lehce předvídatelné. Průměr.

Monstrum (2008)

Dlouhá doba, po kterou jsem se na Cloverfield těšil, poskytla příliš mnoho volnosti pro mou fantazii, která si z dostupných materiálů již dopředu nalinkovala celý film, a tak není divu, že jsem tak nějak "dostal něco trochu jiného", než jsem očekával. Mohl bych tu začít nadávat, že nebyly naplněny moje očekávání, ale to by nebylo přesné a fér. Film jsem si náramně užil, ale zkrátka ne takovým způsobem, jak jsem si původně představoval, což je ale pouze moje chyba, a tohle rozčarování mi kazilo zážitek. Rozhodně počítám se druhým shlédnutím, pak si snad tuhle úžasnou a výjimečnou jízdu užiju naplno. Nepleťte si to s hledáním důvodu, proč dát filmu plný počet, není tomu tak. Klidně může skončit na 3 *.

Říjnové nebe (1999)

Za slabší 4*, protože děj byl jasný jako facka a patosu, jak už tomu o podobných filmů bývá, až po uši. Ale co naplat, když to i takového tvrďáka, kterým bezpochyby jsem, dokázalo rozplakat (-:

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Zatímco Joeyho, Phoebe, Chandlera, Moniku, Rosse a Rachel jsem měl "jen" moc rád - Barneyho, Teda, Robin, Marshalla a Lily opravdu miluju. Kéžby vydrželi ve stejné kvalitě taky aspoň 10 let.

Once (2007)

Scénář veškerý žádný, herecký projev Markétky takový lehce podprůměrný, ale tenhle film útočí spíše na divákovo srdce a uši, nežli rozum. Pokud to přijmete, budete spokojeni.

30 dní dlouhá noc (2007)

Pokud jsou herci, režie a hlavně atmosféra na takovéhle úrovni, člověk mile rád odpustí všechny nedostatky. Co se týče akce tak mnohonásobně lepší než I am Legend.

Tisícročná včela (1983)

Tohle se musí vidět. Ze začátku nevíte kdo je kdo a co je co, druhý díl jsem pro jeho zamotanost a zdlouhavost ani nedokoukal, ale vrátil jsem se k němu později a spolu se zbytkem jsem ho slupnul naráz. Atmosféra je nepopsatelná, a jak se to pak pomalu vykresluje a v ději začíná přituhovat, člověka to chytne a nepustí. Poslední díl je už docela síla.

Byl to tichý muž (2007)

Dlouho jsem s hodnocením váhal, ale když jsem se znovu podíval na trailer, ta pětka tam prostě spadla. Zase tolik si to asi nezaslouží, jsou mnohem lepší filmy, ale když ono je to tak svěže a dobře natočený!! Ty počítačový ryby a ptáci a auta a vůbec všechno tam sedne naprosto dokonale, neruší ani trošku. Geniální hudba, režie, Slater i Elisha... depresívní to je, ale myslím že to byl tak trochu záměr, dost možná to mělo kontrastovat s místy, kde se film nebral až tak vážně, a fungovalo to. Takhle by asi vypadal Falling Down v režii Wese Andersona... aspoň místy :) Jestli hodnocení někdy v budoucnu změním, o víc jak 1* zaručeně ne. Napsáno, ozvučeno a za pouhých 20 dní natočeno, vše panem Cappellem... klobouk dolů.

Věčný bojovník (2006)

Naprosto nepopsatelná, pomalá atmosféra (i na asijský film!), ovšem kdo čeká prostý příběh a spoustu bojových scén, nedočká se ani jednoho. Já to čekal taky, ale jsem neuvěřitelně příjemně překvapen - a to jsem příběh pochopil tak z půlky. Nejednou jsem si vzpomněl na Fontánu. Stejně jako ona je i tohle jeden z filmů, které působí uvnitř, i když je vlastně úplně nechápete. Těším se na druhou projekci, v tomhle případě nevyhnutelnou. E: Druhý pokus dopadl minimálně stejně dobře, pochopil jsem už mnohem více věcí, ale do skládačky pořád kousky chybí. Další pokus bude, přestože film plyne jako postřelený šnek, ta atmosféra ve mně zůstává i po skončení, což se mi často nestává, a čehož si na filmu neuvěřitelně cením.