• Krátkometrážní

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Ale jo...povedlo se to. Kdyby nešlo o film podle komiksu, i ty 4* by možná byly moc, ale jelikož předlohu znám, neměl jsem s jednoduchostí, podivnou stavbou "příběhu" či jinými omezeními pocházejícími z původní předlohy nejmenší potíže. A zbytek? Zde prostě není co řešit.

Kluci v akci (2005) (pořad)

Podle názvu by se mohlo zdát že jde o gay porno...ale bohužel je to ještě mnohem horší.

Million Dollar Hotel (2000)

Silně atmosferické, city nabité, kouzelné scény se tu střídají s hluchými místy, které ve filmu bohužel převažují. Skvělá kamera, krásný hudební doprovod - dvě věci kterým se podařilo vytvořit solidní depresívní atmosféru...ale to nestačí. I tak jde ale o zvláštní film, který za shlédnutí určitě stojí.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jeden z vůbec nejdebilnějších filmů, co jsem kdy viděl. Jestli za to může ten dabing si nejsem jist, nicméně zasloužená hvězdička putuje za špičkovou (i když nechtěnou) legraci převyšující i ty nehorší jihoamerické telenovely a tvorbu tv Nova posledních let. Navždy mi zůstane záhadou, jak může být pro tolik lidí tenhle film mezi top10. Chápu, že s ohledem na celou sérii plní svůj účel a s přimhouřeným okem by se dal překousnout, z úcty ke starším bratříčkům - ale proboha, takovýmhle způsobem to dopadnout nemuselo. Umístění v top200 čsfd snad ani nebudu rozebírat.

WWE SmackDown LIVE! (1999) (pořad)

Když mi bylo.....15..... tak jsem to zbožňoval =))

Po hlavě... do prdele (2006)

Uražte Ježíše, dělejte si legraci z homosexuality, a už jen tak pro jistotu přihoďte hodně mrtvol...a teď všechno protřepat, hodně moc protřepat - tak, aby se v tom nikdo nevyznal...ták, bezva, to bude stačit....a nyní vězte, že celý kinosál se bude za břicho popadat....hold Češi =/

Dokonalý trik (2006)

Chytrý scénář, svižné tempo, hromada zvratů, bezvadná atmosféra, příjemná režie a báječní herci......prostě skvělý film se vším všudy.

Let číslo 93 (2006)

Tak takhle nějak by to asi vypadalo, kdyby za 11. zářím 2001 opravdu stáli teroristé.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Mafiáni, samurajové, negři, indiáni....všechno jedna verbež. Všichni pohromadě v jednom filmu, proloženi skvělým a decentně dávkovaným humorem...a funguje to, naprosto bezvadně.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Žádat o vysvětlení či klíč k pochopení Lynchových filmů by bylo zbytečné, to si dobře uvědomuju. Lineárnost ani jednoduchost od filmů (nejen jeho) neočekávám, tudíž moje nepochopení nesráží automaticky hodnocení ke dnu....proto bych se jednou pro vždy spokojil alespoň s odpovědí na otázku: Co mi to ksakru vlastně chybí, abych se u Lynche k smrti nenudil, aby pro mě sledování nebylo nepříjemným zážitkem, abych vyhnal z hlavy vtírající se myšlenku, že jde pouze o slátaninu bez zákonitostí a alespoň na chvíli viděl tu dokonalost, nad kterou se všichni tolik rozplývají? Chybí mi v tomhle případě tak citelně znalost seriálu? Měl bych snad mít titul před jménem? Vysokoškolský diplom? Vyšší stupeň duchovního vývoje? Jsem už v koncích. Našel bych hromadu filmů z hodnocením pod 30%, které by mi toho daly víc než tohle....dílo. Už nikdy víc, děkuji. Hvězdička za celkem příjemný začátek.