• Pohádka

Falešná hraběnka (1994) (TV film)

Nebylo to nápadité, nebylo to vtipné, nebylo to romantické. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. ale Téa byla krásná a kouzelná, pravá hraběnka vtipná (jediná) a Vinnie sympaťák. Sinclair otravný nezajímavý hňup, Dawson sympoš, ovšem tu lásku od počáítku jsem mu taky nežralala. Takže dvě hvězdy a podruhé se na to opravdu dívat nebudu.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Průměrná kriminálka, normálně bych dalal tři, o jednu míň dávám za zklamání. Neb od série s Ivanem Trojanem jsem čekalal víc. Případ pro exorcistu to u mě vyhrává naprosto jednoznačně. a ta blondýna - rádoby drsná policajtka - tak ta je na přeshubu. hrůza.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Po prvním díle jsem nevěděla, co si tak úplně myslet a jak hodnotit, po druhém díle dávám 4 hvězdy a hlásím: baví mě to, moc mě to baví. Krobot a Melíšková jsou výborní a baví mě tam i všichni ostatní. na rozdíl od Vražd v kruhu, od kterých jsem čekala podstatně víc, mě tohle ani trochu nezklamalo a už se těším na další sérii. a pochopitelně na to, jak to dopadne.

Coco Chanel (2009)

Tak za mě zklamání.Dala jsem tři hvězdy, průměr. ale jsem zklamaná, protože jsem od filmu očekávala podstatně víc. Vzhledem k tomu, že se jedná o životopisný snímek, čekala jsem pořád na to, jak se Coco dostala nahoru a jak se tam udržela a stala se absolutně dokonalou módní značkou. a ono nic. ale nenudila jsem se, takže za tři. dobré.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Už jsem to tady psala včera do nějaké "soukromého poznámky", protože normální komentáře nešly. Nejprve jsme nevěřícně zírali a pak jsme se skvěle bavili. Jen jsem si celou dobu říkala, že tohle fakt není pohádka pro děti na Boží hod. Ale jak už tady někdo psal: to není problém této pohádky, ale televize, která ji v tomto čase nasadila. takže za mě fakt dobrý. Jen to asi nemělo jít na Vánoce a hrát si to na novou pohádku pro malé děti.

Princezna a písař (2014) (TV film)

No, nebolelo to, ale ani neuchvacovalo. tři hvězdy hlavně za Bartošku a Nárožného, ti nezklamou. Líbil se mi i Maroš Kramár (mohl být ještě hnusnější :-)), a Jiří Dvořák jako Přibík byl sice zvláštní, ale jeho výrazy a hlášky směrem k Báře Srncové - pěkné. Matouš Ruml byl roztomilý. ale princezna mě zklamala. To jako už nemáme krásné princezny??? Vždyť ty její dvorní dámy byly půvabnější než ona :-(. Shlédnuto podruhé 26.12.2018 a líbilo se mi to. ano, princezna se mi stále extra nelíbila, ale prostě spolu s Matoušem Rumlem fungují, Nárožného kocour a dvojka s Bartoškou je skvělá, vůbec je tady spousta trefných hlášek a celkově je to prostě pohádka, na kterou se pěkně dívá.. A to při té spoustě paskvilů, které se v polsední době točí, vůbec není málo. Takže ze tří hvězdiček zvedám na čtyti.25.12.2023 Při každém dalším shlédnutí se mi ta pohádka líbí víc. Ono to tam prostě všechno funguje a i ta princezna se mi vlastně líbí.

Koupili jsme ZOO (2011)

Nevěděla jsem, jestli se mám dívat. tak jsem si to tady přečetla a bylo jasno. Krásně milý film, výborní herci a ta maličká byla prostě úžasná. Jen mě mrzí, že jsem neidentifikovala skutečného Benjamina Mee.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Po dvaceti minutách prvního dílu: hrůza. Nehodnotím herecké výkony a jakože příběh. Hodnotím to, že v seriálu z právnického prostředí se hovoří o stranách v řízení ve věci nezl. dítěte jako o žalobci a žalované, což je absolutní nonsense, jde o řízení nesporné. a argumentace advokátky otce zákonem o rodině je rovněž naprosto mimo, protože zákon o rodině byl zrušen tím, když vstoupil v platnost nový občanský zákoník, který upravuje rodinné právo. tedy od 1.1.2014. O vystupování té paní, co asi měla být za OSPOD jako kolizní opatrrovník dítěte, ani nehovořím. Takže jsem to přepla a s tímto seriálem jsem skončila, protože na naprosté bláboly se zkrátka ten, kdo tomu rozumí, koukat nemůže. Omlouvám se tímto svým kamarádům gynekologům (Ordinace v Růžové zahradě) a policistům (skoro všechny detektivky a hlavně CSI), kterým jsem říkala, že jsou strašní hnidopiši a měla jsem psinu z toho, jak při vyslovení těchto názvů bledli a rudli. už jim naprosto rozumím. Jedna hvězda proto, že jsem to nedokoukala do konce a nebylo by zrovna fér hodit jako odpad něco, co jsem celé neviděla.

Díra u Hanušovic (2014)

Uff. tak tohle bylo hrozné zklamání. Asi jsem namlsaná výbornou Čtvrtou hvězdou, nečekala jsem úplnou senzaci, ale slušný a hláškami napráskaný film. Místo toho pár výborných hlášek, sice skvělí herci, ale příběh k ničemu a rádoby umění (dlouhý pohled na Marunu před dveřmi, na lidi u stolu, na někoho, jak jde po cestě, jen tak doblba...). Tak jsem byla otrávená, že jsem zůstali v kině a šli na další film. Požehnáni budiž Expendables 3 - výborná akční podívaná s nadhledem a humorem, o těch výborných akčních starouších, které v podstatě až na Jasona Stathama nijak nemusím (a to není starouš) ani nemluvě.Díky tomuto filmu jsem z kina odcházela spokojená. Takže Díra pro mě ztracený čas, většinu času hrozná nuda a vyhozené peníze,. Kdyby to mělo stopáž poloviční, byla by to bomba. Takhle taky nálož, ale nudy. Co se ovšem musí nechat, jako dokument o životě na ztracené vartě dobrý. Jen ten jakože místní dialekt mi těžce neseděl, nevím, kde tohle vyhrabali.