• Pohádka

Superstar (1999)

Je neděle dopoledne, zatím jsem viděla asi 20 minut výborně se bavím. Patrně budu mít podle zdejších uživatelů pokleslý vkus, ale Molly Shannon, Will Ferrell a další jsou prostě totál úlet a mě to baví.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak za mě zklamání. Čekala jsem pecku, která mě naprosto odrovná a zasáhne a ono ne.Vvýborná filmařina, nádherná kamera, Leo se pěkně plazí, skučí a pak se porve, ale prostě mě to naprosto emociálně minulo.. Leo si určitě Oscara zaslouží, neboť je vynikající herec, ale za tohle bych mu ho nedala. Sorry. V polovině filmu mě napadlo: americký Meresjev. Včera jsem viděla s mladým The Hateful Eight, poslední Tarantino u mě The Revenant převálcoval na celé čáře.

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Tak...Monyová. Pouze Dvořák a Boudová dokázali to, že jsem to dokoukala. Nejlepší záběr - Šteindler v trenýkách Made in Britain. a jinak jako fakt strašně ubohé a trapné. a na rozdíl od většiny tady mi na té slečně, co hrála Felicii, nepřišlo nic úžasného.Vlastně jo, když ležela na posteli a koukala na fotbal, dobrý. Podruhé se na to rozhodně nepodívám.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Neříkám, že to byl zázrak, pokus o Lásku nebeskou po česku.A co? Začínám mít vánoční náladu, celkově to bylo pohodové a Praha je krásná :-).

Donšajni (2013)

Není na co koukat a běží to v televizi, takže jsem to pustila. Znám lidi, co z kina odešli, říkala jsem si, že přeháněli. Nepřeháněli, něco tak nudného a nevtipného se jen tak nevidí. Kam to ten pan Menzel spadl od Postřižin a Vesničky :-(.

Život je život (2015)

Já jsem se výborně bavila. Pravda, po dokonalé úvodní pasáži už to není neustálý nátřesk vtipů, ale po celou dobu je to krásně prdlé, bavíte se a v některých pasážích vám skoro tečou slzy smíchu. Herci skvělí, Ondra Vetchý je vynikající a vzhledem k tomu, že v kině byla klimatizace a tudíž fajn, rozhodně to nebyl špatně strávený čas. Jen těch snových pasáží byla až moc, myslím, že byly nadbytečné.Ale celkově to bylo fajn. P.S Hláška těhotné šestnáctielé Pavlíny, že jí spolužáci říkají Babybox, je výborná :-).

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Tak jsem se dneska podívala na jeden z letních filmečků pro holky, u kterého jsem se zamilovaně tlemila v telecích letech. Pořád je krásně letní, prázdninový, Katka je parádně prdlá, Petr klasicky chlapsky slepý a celé je to fajn. Jo, a po tomhle filmu jsem toužila bydlet na hradě a dostat kopretiny. Neklaplo :-). Jen to daobvání dobrých herců jinými herci jsem fakt nepojala. U Husáka jsem si na pomoc přivolala maminku, jestli nemám něco v uších, když slyším p. Řehoře.

Případ Dr. Horáková (1990) (TV film)

Tohle by měli pouštět studentům ve škole, aby lidi nevzpomínali na chleba za 4,20, ale aby neapomínali na to, že tyhle zrůdnosti se děly a už nikdy těm šaškům komunistickým nikdo nedal hlas. Hnůj!

Casanova (2005)

Tak jako jo :-).

Nebožtíci přejí lásce (1972)

JO! podobně jako tenhle film mám ráda i Příští rok ve stejnou dobu. I když "Nebožtíky" o něco víc :-). Dokonalý film se vším všudy, vidět ho znamená celou dobu se usmívat a cítit se fajn. Edit 2021: Škoda, že neumíme cestovat časem. Chtěla bych tam být, v téhle době, s těmi lidmi. :-) Permesso? Avanti!  A málem bych zapomněla: český název filmu je top.