• Pohádka

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Příští rok ve stejnou dobu a Nebožtíci přejí lásce jsou dva filmy, které mám tak "na stejno" a vždycky je ráda vidím.

Fotograf (2015)

Díky Bohu, že jsem za to neutratila peníze v kině. Dneska dávali na ČT 1 verzi pro televizi, 1.částo. dokoukala jsem to do konce zejména proto, že jsem u toho jezdila na rotopedu a tak lepší než drátem do oka. Ovšem zítra druhý díl určitě sledovat nebudu. Slyšela jsem i od lidí, co Saudka nemusí, jak byl film zajímavý atd. Já Saudka nemusím a po filmu se nic nezměnilo. Roden je výborný, což se Saudkem nemá nic společného, hraje-li MNša Málková Sáru Saudkovou, pak je Sára vtěrka par excellance a je to hnus. I když slavný Jan je odporný taky, co už. 2 hvězdy za Rodena, vtipnou Jitku Sedláčkovou s bobrem a přesnou Vilmu Cibulkovou.

Český Honza (2007) (TV film)

Děný toporný Honza, nehezká princezna, většina herců na houby, jen pár slušnýcdh (a to ne brněnských až na pana Junáka) . Vnímalal jsem to jedním uchem při vaření, ale i to málo byla hrůza. co už.

Tři muži a nemluvně (1985)

Tak jsem dneska po mnoha letech znovu viděla tento film. Už jsem zapomněla, jak je milý, francouzsky vtipný a okouzlující. Scény tratínků, kteří si postupně zamilovali "svoji" Marii, mě sice nerozřehtaly, ale to snad ani nebyl účel. Celý film mě přiměl se usmívat a to úplně stačí.

Popelka (1969) (TV film)

Mě tahle Popelka zkrátka nebaví, Eva Hrušková není půvabná a rozkošnýá Popelka, nepřekonatelná Popelka byla, je a už navždy bude krásná Libuška Šafránková. Ale objektivně uznýávám, že to jde. takže tři hvězdy. 26.12.2017 Je to marné, není krásnější pohádkový pár než Popelka Libuška a princ Pavel. A mám moc ráda okouzlující, sympatický a jemně vtipný královský pár.

Policie Modrava (2011) (seriál)

Tak jsem viděla dva díly a na nedělní večer k žehlení, příp. k jízdě na rotopedu v poho. Šumava je krásná a herci mi nevadí :-).

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Viděla jsem to dvakrát a pokaždé jsem na konci u odhalení snímku č. 25 bulela. Nepochybuji o tom, že to uvidím i potřetí a budu zase bulet. Prostě FILM, alespoň pro mě.

Pokoj (2003)

Absolutní dokonalost! Nikdy by mě nenapadlo, že může někdo natočit TOTO. WOW. Pravda, asi by tady měla být samostatná kategorie pro tento film, protože to zkrátka není možné srovnat s čímkoli. Jestli se jednou dostanu do Států a uvidím kino, kde to budou hrát, jdu. Jak by řekl Barney z HIMYM: legendary :-).

Něžné kuře (1978)

Enšpígl to vystihl přesně, na tenhle film i jeho pokračování se vždycky ráda podívám a vždycky mi zvedne náladu. Mám moc ráda kuřata, Annie Girardot, Philippe Noireta i francouzuské krimikomedie.