• Krátkometrážní

Lantouri (2016)

Ze začátku hodně rozpačité. Byl jsem moc zvědavý jakým směrem se to bude posouvat dále. A ve výsledku to byl silný zážitek. Po skončení byl celý sál jako opařený a zůstal nějakou dobu bez pohnutí sedět. Herci velice sympatičtí, zvláště Maryam Palizban.

Nová kůže (2016)

Veliká slabota. Nesympatičtí herci, zbytečně natahovaný a absolutně špatně vyprávěný i tak nezajímavý příběh bez špetky napětí což u daného žánru je nevídané.

Noční můra (2015)

Už při úvodní scéně jsem věděl, že půjde o nevšední zážitek. Vizuálně, zvukově a hlavně hudebně neskutečná bomba. Gaspar Noe s Davidem Lynchem by byli při sledování filmu určitě nadšeni. Plus mé dvě vyděšení skoro na smrt (což se hodně dlouho nestalo) z toho dělají neskutečnou podívanou. Odlehčené scény mi vůbec nevadili. Top zážitek KVIFF 2016.

Bouře (2016) odpad!

Peklo všech pekel. Popis vůbec neodpovídá tomu co se děje ve skutečnosti. Totálně natahovaný, vymyšlený a hlavně nudný ,,prý" dokument.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Po výborně vtipné jedničce i dvojce rozporuplné pocity. Mrzí mě, že se příběh věnoval spíše vedlejším postavám, kterých tu bylo až příliš moc. Ke konci už to působí až moc nudně a zmateně. Samotný konec to ale zase naopak trochu tlačí nahoru. Zatím slabé 4* z nostalgie a za opakování výborných hlášek z předešlých dílů.

Léčba šokem (1973)

Gradace a pointa bez šťávy, k tomu velice špatně zvolená hudba, která trhá uši kazí výborný námět, prostředí a především herecké výkony dvou francouzských velikánů. Veliká škoda zabitého potencionálu ale na tu dobu asi fajn. Slabší 3*

The Invitation (2015)

Mírné zklamání. Kdyby se to podařilo navodit atmosféru jako například v Coherence tak by to byl jistě nevšední zážitek takhle je to až moc průhledné a bez absolutně zajímavé závěrečné části. Další věc, která mi vadila bylo herecké obsazení. Slabší 3*.

400 Days (2015)

Obrovské plus za to, že se to neodehrávalo celé jenom v krytu a celkem brzo se vyleze ven a atmosféra s nejistotou se dá krájet ještě mnohem více než v krytu. Chyby to má ale zdejší hodnocení je podle mě až příliš přísné. Po dlouhé době správně mysteriózní film s pořádnou dávkou napětí. Konec bude asi vadit všem a já ho tak trochu očekával ale tohle moc nešlo racionálně ukončit.

Zběsilý útěk (2006)

Strhující jízda. Už za scénu s párem pedofilů si to zaslouží vysoké hodnocení, protože více znepokojivou a zrůdnou scénu jsem už dlouho neviděl. A ačkoliv jsem jí viděl už nejmíň potřetí (pokaždé se u ní nefalšovaně bojím) vždy působí stejně nepříjemně a úzkostlivě. Film je plný všemožných vychytávek co se týče vizuálu, filtrů a spoustu dalších bez zbytečných hluchých míst s Karlem Rodenem a Verou jako ozdobou snímku.

Dřív než půjdu spát (2014)

Zklamání. Nicole je pro mě v každém filmu ozdoba a je mi vždy velkým zážitkem koukat na její herectví ale tady tomu prvně bohužel nebylo. Snad to bylo tou rolí co měla. Firth se do své role vůbec nehodí a závěrečná pointa, kterou jsem čekal mnohem více zamotanou je také hodně slabá a jednoduchá. Slabé 3*