• Krátkometrážní

Kosti a skalp (2015)

Pozdravuj mojí ženu a já pozdravím tu tvojí - asi ta nejsilnější scéna co jsem za poslední dobu viděl. Jinak velmi silné 4* za vynikající charaktery všech postav, nenudící dialogy ( i když se řeší čtení ve vaně ) a hlavně akci, která byla vždy rychlá ale taková jak bych si jí představoval ve skutečnosti.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Na nejlepší třetí díl to nemá ani v nejmenším. Na můj vkus až moc sci-fi a Toby se také moc nepovedl. Chybělo mi tam to větší tajemno a beznaděj z právě už zmíněné skvělé trojky.

Temné kouty (2015)

Zmařený potenciál. Slabá ničím zajímavá filmařina absolutně bez atmosféry a silných momentů. Dostat to Fincher nebo Villeneuve mohlo to být absolutně jinde.

Pořád jsem to já (2014)

Že Julianne bude boží jsem předpokládal ale kdo mě nadchnul byl pro mě zatím moc neoblíbený Alec Baldwin snad jediný charakter ve filmu, kterému jsem věřil a soucítil s ním. Jinak je to celé takové utrápené s minimem emocí což u takového filmu je veliká chyba.

The Houses October Built (2014)

Podle ohlasů jsem to čekal slabé ale kvůli skvělému traileru, maskám a také tomu že jsem fanda strašidelných domů jsem to musel vidět. Bohužel jediné koukatelné jsou právě jen masky a to je moc málo. Ztráta času.

Die Tür (2009)

Kvalitní podívaná. Řemeslně to sice není na 4* ale atmosférou a hereckými výkony to v klidu dá. Námět je parádní přesně takovéto mám nejraději a když tomu připočtu vznik v Německu dávám s čistým svědomím 4*.

Čarodějnice (2015)

Jestliže závěrečné pasáže a všeobecně konce většině hororů ubírají na výsledném dojmu tak tady je to pravý opak. Neskutečně tíživá lokace a velice přesvědčivé výkony všech zúčastněných, zvláště představitelé Thomasin a jejího otce z toho dělají neskutečně znepokojivý film. Občas si to ale slabší pasáže neodpustí a někomu můžou vadit časté náboženské řeči, které mně ale vůbec nevadí. Zvuk, kamera a hudba na nejlepší možné úrovni až jsem kolikrát chtěl, aby ta hudba už prostě přestala tak to na mě působilo nepříjemně. Střih mi docela vadil, protože jsem se skoro vždycky leknul i když jsem neměl. Ale závěrem jsem na 100% spokojen.

Jan Hus (2015) (TV film)

První díl vypadal velice nadějně. Ale jak mohli zkazit tak nejdůležitější pasáž se scénou samotného koncilu v Kostnici a totálně zazdít samotné upálení za zvuků tak příšerné a nechutné hudby to mi hlava opravdu nebere. Milan Kňažko zaslouží největší pochvalu ale na Kocába nadávat nebudu, bude tu na něj špíny až až.

Divočina (2014)

Musím jen za tři a je mi to moc líto. Hlavně kvůli druhé polovině a málo zajímavým flashbackům, které mě vůbec nechytily. Reese zaslouží hluboké absolutorium, protože bez ní by to dopadlo ještě mnohem hůře. Tady scénář opět pokazil hrozně zajímavý námět...

Madonna - Ghosttown (2015) (hudební videoklip)

Stylové jako vždy. Åkerlund umí. Top.