Wrecked (2010)

Jedna hvězdička za relativně zajímavý námět, který se však totálně nepodařilo prodat. Druhá je za ten strhující obrat uprostřed filmu, kdy se Brody přestane plazit po listech a větvích z buků a na řadu přijdou duby. Nebo to byly javory? Nene, spíše platany. A nebo..?

Pan Bobr (2011)

Film, ve kterém si Mel Gibson polovinu času povídá s maňáskem? Ehm. Ale! Jodie Foster dokázala film postavit tak, že vůbec nepůsobí směšně. Ani na chvíli. Pousmějete se u prvního "wake up!", ale od té doby nic. Deka a film si vás vodí za nos přesně tak, jak potřebuje. Smekám před všemi zúčastněnými herci, protože vést přesvědčivě važné dialogy s hadrovým zvířátkem je úctyhodné, a klobouk dolů před Gibsonem za to, že tohle dokázal ustát se ctí, a to včetně závěrečného souboje jeden na bobra.

Win Win (2011)

Malý, neambiciózní indie film, tentokrát o řecko-římském zápase a problematických rodinných vztazích a situacích, který sice má v názvu hned dvakrát slovo vítězství, ale všechny postavy v něm jsou vlastně více či méně loseři. Další v řadě? Možná. Ale začínám být poslední dobou nějak nekritický k filmům, ve kterých se objeví Paul Giamatti. A v tomto případě nejde udělat výjimku, protože by to bylo nefér. PS: Would you stop coaching and break it up?!

Super 8 (2011)

Až na posledních dvacet minut milé, napínavé, strhující i rodinné zároveň - prostě klasika made-by-Spielberg. Závěr už byl ale přeci jen až příliš přeplácaný a trochu pokazil celkový dojem. Tři a půl.

Láska a jiné závislosti (2010)

Mám rád... ne, MILUJU filmy, na kterých jsou všechny nešváry, chyby a klišé tak do očí bijícící jako v tomto případě, ale stejně mě dostanou. Anne je milá jak kotě v botě, Gyllenhaal je romantické poleno, ale dohromady vše tak nějak zapadá do celkové nálady filmu. I prvoplánový geekovský IT bráška. Prostě: funkční hollywoodská dramedy romantika s nezapomenutelnou I love you scénou. A skvělou hudbou.

Cizinec (2010)

Až do tohoto snímku jsem byl přesvědčený o tom, že pokud je na place Jolie, musí to jiskřit vždy. Ne, spletl jsem se. A není to jen chyba neuvěřitelně sterilního Deppa. Největším průserem je ale až to, že ačkoli se film odehrává v Benátkách, mohlo se klidně natáčet v mostecko-litvínovské aglomeraci. Vyšlo by to na stejno.

Šmoulové (2011)

První Garfield v bledě modrém.

Auta 2 (2011)

Průměrně napínavá a průměrně strhující kreslená autobondovka bez Bonda a sexy bondholek, okořeněná prvky rodinného filmu. A pro koho že to teda vůbec je? Ví Bůh a John Lasseter...

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Vztahová puzzle romantika, v níž Radnor překvapuje několika neotřelými nápady, skvělým castingem a inteligentně rozehraným scénářem.