Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

I kdybych nečetla knížku, hodnocení by to nezměnilo. Postavy jsou ploché, nezajímavé, nevtipné a místo charismatického hlavního hrdiny tu máme uchlastaného hloupého joudu. Nechce se mi to ani rozepisovat, jako celek se mi to nelíbilo. Škoda dalšího promarněného potenciálu.

Enderova hra (2013)

Četla jsem knihu, což je v tomhle případě jasná chyba. Příběh je dosti osekaný (ke škodě) a místo hloubky dostaneme slušné efekty a hl. představitele co se snaží sebevíc, ale scénář tím nezachrání. V téhle stopáži se z toho dalo vykřesat mnohem mnohem více lepším střihem a dynamičtějším tempem, potom bych nemusela příteli po projekci vysvětlovat nepochopené zápletky (pro příběh stěžejní) :-( SPOILER: Pozemská linie chybí v podstatě komplet, rodinka je jen do počtu a navíc si Ender pokecá se živým Termiťanem (není to královna) - WTF? a k Mluvčímu za mrtvé nedojde vůbec. Jak na tohle všechno chtěj někdy navázat dalšími díly???

Elysium (2013)

Vizuálně-jasno, příběhově-mračno.

Velká nádhera (2013)

Kdyby přede mnou neseděla nějaká frigidní kráva, co vyvádí, když se lidi smějou každé druhé větě, měla bych pocit naprosté blaženosti.

Pole v Anglii (2013)

Hodně zajímavý trip. Myslím, že časem tohle bude dosti solidní houbičková kultovka. Pár vtipů bylo nadmíru catchy ;-)

Invaze (2005) (seriál)

William Fichtner rulezzz, jeden z nejvíc záhadných seriálových charakterů. Na rozdíl od Lost dobrý timing pro včasné ukončení série, ale k do ví, možná se o téhle re-evoluci ještě někdy něco doslechneme...

Průšviháři (2008)

Prvoplánové, nepřekvapivé, nevtipné.

Hluboko (2012)

Bez triků, bez příkras, bez zbytečných citových výjevů. Prostě příběh, který nezůstal nepovšimnut. A to je dobře.