Northangerské opatství (2007) (TV film)

Ačkoli jsem si myslela, že Pýcha a předsudek je dílo z pera J. Austen nejvíce prodchnuto ironií a vtipem, pak musím přiznat, že Northanger Abbey mě pobavilo mnohem více. Neskrývaná legrace ze soudobých populárních románů a jejich naivních a unášených hrdinek je chvílemi brilantní. Něco se do filmu dostalo, mnohé bohužel. Musím přiznat, že postava Henryho a její ztvárnění je perfektní a Catherine líbezná, povinnost divákům (divačkám) tohoto žánru však velí, romantika nad romantiku! Čímž toto zpracování obstálo dostatečně. Kdo chce více humoru, ať sáhne po knize, všem ostatním není ale Opatství Northanger ani životu nebezpečné, ani děsivé (viz UDOLFO).

Vesničko má středisková (1985)

Zdeněk Svěrák je génius. A Menzel s ním. DĚKUJI za nekonečnou radost i po 150tém zhlédnutí.

Odsouzeni zemřít (2006)

A já myslela, že v ohrožení života má člověk tak silný pud sebezáchovy, že podnikne cokoliv s čimkoliv a jakkoliv. Ale těmhle se žít pravděpodobně moc nechtělo. ??? .

Erotikon (1929)

Nadčasový skvost. Jsem z něho neskutečně nadšená. Že to bude až tak dobré jsem od starého-němého a českého filmu nečekala!! A ta hudba.....

Záměna (2010)

Milá, neurážející přehlídka romantických klišé. Na J. Batemana a jeho "malé já" se moc hezky dívá, ale k umělému oplodnění mě to opravdu nemotivuje :-)

Den draka (2009) (studentský film)

Opravdu velmi vypiplaná věc. Hudba, střih, choreografie, a to tak, že ani chvíli nenudily. Překvapení, které by se mi zamlouvalo určitě i v rozsáhlejší verzi. (Famufest/2010)

(K)lamač srdcí (2010)

Jako kdyby osudové role Andrew Lincolna byli zlomení muži u oltáře bez nevěst. Ať už po anglicku (Láska nebeská), tak už i po francouzsku (K/Lamač). Dokonce jsem mu vážně i chvíli fandila. Ale nad Durisovým šarmem a slzopudnými kanálky je i Monte Carlo příííliš malé. Mám hroznou radost, že i žabožroutí romantika může být tak smysluplně veselá a přitom se nemusíte stydět, že ztrácíte nevratitelné minuty života. C'EST LA VIE !

Jízda s ďáblem (1999)

Chvíle krásné, chvíle drsné, život odejde a nový zase přijde. A o to stojí bojovat. Jelikož jsem příliš podrobností o tomhle partyzánském hemžení Jižanů během občanské války příliš nevěděla, aspoň jsem si rozšířila historicko-dějepisné obzory. K tomu mě dojala jemná a v napjatých scénách přesná kamera, rozmanitá hudba a Hlavně! Jeffrey Wright, který opravdu zaslouží více pozornosti, než kolik mu vděčnost diváka prozatím dává. Narozdíl od jiných jsem měla štěstí na původní znění, takže Tobey Maguire, James Caviezel ani okouzlující Simon Baker nemusejí plakat nad zmařeným výkonem pro české obecenstvo a já se mohla na konci dojímat nad výjimečným zážitkem.

Ať žijí duchové! (1977)

Jednoho dne se potkali 2 mega-mozky (Oldřich Lipský a Zdeněk Svěrák) s grupou skvělého osazenstva a vytvořili mega-kult (od první věty do poslední slabiky). Málo filmů, které umím naprosto zpaměti jako tenhle - JASAN!! :-D