Sociální síť (2010)

Když někdo dokáže z prakticky nezáživného námětu (jak jeden zhrzenej kluk seděl více než je zdrávo u compu a doklikal to až k soudu-m, coveru Time Magazine, přízvisku New Bill Gates a pár mld. dolarů) udělat šťavnatý, našlapaný a precizní social-net-surfing-rebirth, pak to může být jedině David Fincher. A Trent Reznor, protože když vidím hravá okénka s jeho muzikou a domazlená geniální kamerou, jsem úplně znechucená mrkat a ke konci jsem silně bojovala s tendencí objímat promítací plátno. Shrnuji to následovně: Uživatel Karala likes IT ( VERY MUCH!!! ), wanna SHARE?

Bez konce (2008)

Tak tentokrát se na Aero Naslepo vytáhli!!!! Až budu třeba náhodou někdy v životě v depresi, pustim si tohle. Už teď ten film naprosto miluju!!

Občanský průkaz (2010)

Jednoznačně letošní favorit!!! České překvapení, které z vás zbytečně neždíme cílené emoce, a kde nostalgická pousmání střídají nostalgickou zlost, vrcholí po 2 h! pocitem zadostiučinění a člověk si skoro až odplivne. NAŠTĚSTÍ. (Předpremiéra)

Zakázaná zóna (2010)

Myslím, že "zvláštní" je to pravé slovo. Hooodně zvláštní. Nečekala jsem absolutně nic, žádná srovnání jsem nečetla a celkově se chtěla nechat překvapit (těšila jsem se dlouho). A povedlo se! Konečně sci-fi, kde si 2 hodiny nehryžete nehty, ale vychutnáváte atmosféru, obrazy, hudbu a nemusíte mít každou chvíli zástavu srdce. Taková malá procházka MONSTER PARKem, kde si 2 lidi uvědomují, že na světě skutečně nejsou sami, že žádný cit či pomoc nejsou zadarmo (ani pro "jiné" planeťany), a že jejich dosavadní hodnoty byly tak trochu povrchní. Pro někoho to určitě bude nuda nudoucí (málo mrtvých, žádná velká akce, příšerky málo zlé a hysterie téměř žádná), ale pro někoho, kdo hledá trochu té fantazie k zamyšlení, to bude přesně ten bonbónek, který si jistě rád vychutná. PS-Spoiler: A ti, kdo nepochopili ani souvislost scén ze začátku a na konci, se museli asi opravdu nudit, páč happy end to tedy moc nemá......

Prime (2005)

CHtěla tomu zvláštní shoda příhod, ale vidět v jeden týden Sexy 40 a Prime mi s mým přibývajícím věkem trochu nasadila brouky do hlavy. Podobné téma, výsledek ale přesto zcela odlišný (i konce). V tomto případě vyhrává Prime. Meryl s Umou nejsou jen ploché tlachající charaktery o klišé "starší žena, nežidovka" na pátou, role doslova na tělo (Umě teda na nadpozemské tělo) a Bryan má to kouzlo uvěřit všem komplikacím, kolem kterých se hlavní linie obtáčí. Navíc jsem se skutečně celou dobu bavila, i slabší chvilka byla. Tematicky, PRIME roku.

Souboj Titánů (2010)

Nechci všechny antické remake manýry házet do jednoho pytle, ale musím se ptát PROČ? Proč točit téma, které má již svůj vybroušený originál slastný oku divákovu, i když si chvílemi razí svou vlastní cestičku. Proč hraje Persea herec (v tomto případě) s minimálními výrazovými prostředky, stejnou tóninou hlasu a na první pohled žádným charakterním vývojem? A proč Liam, Ralph a Pete Postlethwaite vůbec takhle mohli zběhnout?? Protože pejsek (L. Leterrier) s kočičkami (produkce) vařili kašičku. A trochu ji převařili (děj), přepálili (3D) a posypali cukrovou vatou (hudba - Ramin Djawadi), která ale už zkažené chuti nepřidá. A člověka (divák) dokáže tahle kombinace docela otrávit.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Jako teenager jsem nechápala, proč to všichni tak strašně baští, i když luxusní soundtrack jsem dokázala ocenit i tehdá...Teď, po 10 letech, jsem tomu dala znova šanci opakovaného shlédnutí. Kromě faktu, že hodnoty se mění a člověk s nimi, musím také nyní uznat, že jako kousek filmového materiálu to není rozhodně k zahození. Knížku jsem četla, ale tohle zpracování má něco do sebe. V rámci metráže jsou postavy načrtnuté tak akorát, hloubka to do konce úplně nestihla, ale když člověk vidí tu mezi-hlavně-hereckou chemii rozžíhávanou muzikální turbínou na detaily, zážitek to je. A nebo. Obraťme se k BOHU, on nám pomůže (najít cestu do lepší videopůjčovny:-)).

Ajťáci (2006) (seriál)

What kind of operating system does it use? Vista! We´re going to DIE!! :-D

Počátek (2010)

Stále ještě vydýchávám, ale už při záverečných titulcích jsem si uvědomila, že Nolanovo pár let staré Memento je oproti Inception jen usměvavým večerníčkem s krupicovou kaší. Jestli Chris bude dále upgradovat tímhle stylem, bude to ještě filmově REÁLNÉ????:-)

Pevné pouto (2009)

Pevné pouto nemusí se rovnat pevný v kramflecích. Vydržela jsem. Čekáním na emoce. Místo toho jsem sledovala příběh ždímající celuloid ke ždímání jakéhokoliv citového závanu. Ale kromě silného větru (Letní kino Regina) mě to ovívalo marně. Sterilní přetvářka hrající si na něco čím ani z části nedokázala být....Petere, je mi to tak líto...TOBĚ NE???