Super 8 (2011)

Abych byla stručná, i přes snahu celého štábu nedokážu překousnout tu hromádku nelogičností co mi vnucují ten trapný dojem, že tohle všechno byla jen snaha "jít až moc spielbergovsky pod kůži", která se právě kvůli tomu nepovedla. Ale co, chvílemi bylo opravdu na co koukat.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Předloha se hodně liší, a to zejména v celkovém vyznění postav. Jako čtenář jsem se zaplétala do zajímavých složitostí ekonomiky, žurnalistiky, mediální politiky a především perfektně zvládnutých postav a jejich líbivých i nelíbivých vztahů. Blomkvist byl pro mne zásadový borec, co má charisma. Lisbeth zase holka s problémem a schopnostmi, co se rozhodně neztratí. Prostě sehraná dvojka s chemií. Jako divák jsem ale přihlížela na novinářskýho joudu, kterej si sedí na vedení a na o polovinu mladší holku, bez který by si snad ani nenamazal chleba k snídani. Aspekty příběhu jsou osekané jak to jen šlo, což způsobí, že člověk vraha ví hned od první chvíle na Vangerově. Navíc konečné vyústění aféry W bylo až směšně groteskní. Abych to shrnula, u filmu jsem se přímo nenudila, jen mi bylo líto zmařeného potenciálu v podstatě celé knihy. To napětí, smyslnost a rafinovanost tam prostě nebyly. Škoda. Předtím jsem se ošívala, ale přeci jen se na tu Fincherovu verzi docela těším....

Melancholie (2011)

Pro "normálního" diváka asi nejstravitelnější trierovina. Mně už se ale téma psychicky zhroucených slečen, patologické neuspokojenosti a pološílenosti dosti zajídá. A to i ve sci-fi kombinaci. Život na Zemi je zlý? Fajn, Melancholii na ni.

Jangnanseureon kiseu (2010) (seriál)

Korejská verze taiwanského It started with a kiss je dosti jiná. Hrdinka je naštěstí normálně roztržitá a člověk se nemusí stydět jejím peripetím přihlížet. Vývoj jejich vztahu je také více uvěřitelný než u předchozí verze.

E zuo ju zhi wen (2005) (seriál)

30 dílů je opravdu hodně, ale k proprání všeho možného i nemožného, co se ve vztahu těhle dvou odehrává to ani nestačí. Takže druhá řada o 20 epizodách je potěšující skutečnost. Chování hlavní hrdinky je někdy hnáno až do extrémní retardace a byly chvíle, kdy se na to skutečně nedalo koukat. On je zase polobůh a mistr rezervního chladu. Právě proto mi pointa celého příběhu přišla neskutečně utažená za vlasy, ale přestat se na to dívat prostě nejde, protože zvědavost jak se tohle může stát je větší. Někdy to bylo vážně dosti vtipné a jako odpočinkovou záležitost doporučuji.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Sledovat toto má prokazatelně léčivé a omlazující účinky. Aspoň na mne. Denní nálož na Prima Cool mi dělá život o mnoho radostnější!:-)

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Narozdíl od jiných komentářů, tohle nebylo mé první korejské seriálové drama, ale asi spíš dobře. Nebýt Bin Hyeon-a, nebyla bych schopná to dokoukat. Tentokrát na mě korejští emoční limonádoví bublináři nevyzráli. Po 3. dílu jsem si musela přiznat, že je to regulérně předvídatelná, přeslazená telenovela s uječenou femme fatale, jejíž cesta ke spasení mne málokrát chytla za srdce, a kdyby nebylo těch nekonečně kolovrátkujících smyčců, možná bych se často nesmála tam, kde jsem neměla. Ale i tak musím uznat, že filmaři odvedli slušnou práci a určitě to je seriál hodný zapamatování. Ve zkratce nakonec - pokud hledáte seriál, kde se každý díl herci drží hesla "brečíš málo aneb ani jedna suchá věta na zmar" (tímto by ovšem měli hl. hrdinové ode mne přijmout nezměrné ovace, tolik hektolitrů vody ze sebe nevyždímá jen tak někdo, v tom drží korejská škola vcelku prim), v takovém případě by vás neměl minout. Pokud ale stačí jeden korejský doják do měsíce, pak to 16x za sebou radši neriskujte!

Nový svět (2005)

Lyrická báseň v učebnicovém podání. Ano, místy dlouhé, dostatečně neakční, ale základem je přeci příběh lásky lidí 2 světů. Jestli radši akční domorodou jízdu s happyendem, kupte Avatara!!!

Tenká červená linie (1998)

Nebyl to ani Vojín Ryan ani jiný válečný master-piece. Bylo to právě tohle oslňující světlo žánru, které mne navždy přesvědčilo, že válka se dá zachytit jinak. A to skutečně, živočišně, duševně, citlivě, fatálně a hlavně - nezapomenutelně, protože takové to pro NĚ bylo. Stejně tak i pro mne - nezapomenutelně natočená nesmyslnost boje a také toho nejtěžšího - války samotné duše - očarovala spolu s všeobjímající hudbou Hanse Zimmera mou duši. A kdo má skutečné srdce filmového milovníka, nemůže být nepohlcen!

Maerineun wibakjoong (2010) (seriál)

Taková nalajnovaná ďiblíkovina byla i na mne příliš. Snaha tu je, ale výsledek tak trochu volá o pomoc.