Red (2010) odpad!

V po-ho-de.

Armáda temnot (1992)

Tžs,, tžs., tžs, tžs. Jedna hviezda celkovo, ale čistých päť za prvých tridsať minút stopáže, ktorá pre mňa predstavuje to najlepšie zo žánru komédia/paródia. Prečo tomu tak je, sa pokúsim nastínit prostredníctvom nasledujúcich parád. Ash alias hlavný hrdina ide na chalupu, kde mu to vlezie do ruky a spraví zle, zoberie si to Lindu a jeho spraví muklom kdesi v 13. storočí. Ash precitne a uvedomí si, že je už asi 15 minút otrokom a začne stemnať, popritom dostáva na xicht od domorodých balíkov pľuvance, kopance či nožnice do nosa. No, najviac si Ash asi uvedomuje tlakovanie brucha od najmladšej křupanky v rytme do brucha, do gulí, do brucha, do brucha a do gulí. Nasledujú nemastné neslané prekáračky a ide sa do studne, kde sa už rozcvičuje miestna ako by povedal Fandžo "handra", ktorá dopadne ako postava v 15. dieli Majora Zemana. Ash si myslí, že studňu dal a chystá sa hore, no osud mu do cesty postavil kvaka, ktorý ho chce vzápätí rozpučiť. Marlyn na súši nestratí duchaprítomnosť a Ashovi posiela Husqvarnu, čím dostáva Ash celkom dobrú handu. Jeden ťah a kvak je bez hľúzy, tá sa ocitá na ústach endemitského opa, čo vzbudí v ochozoch ohromnú odozvu, keď všetci tlupoidi spustia nefalšovaný škodoradostný smiech. Ash dovybavuje záležitosť s bramborovou naťou a vyťahuje sa na povrch, kde si ide zjednať respect. Spoza chrbta vyťahuje brokovnicu Remington 887 Express Tactical Pagaštan konský a spustí staromazácku prísahu, keď cez zuby precieda, že keď ešte jeden krumpeľ sa ho čo i len dotkne, urve mu riť. Zatiaľčo Ashova prísaha splýva kdesi v diaľke s jeho vlastnou ozvenou, odrazu sa zo studne vyškriabä zemlbába a snaží sa, rozviazať si šnurovačky, Ash nestráca nič zo svojho šarmu a pustí jej jednu do čižiem, smuda naberá pohybovú energiu a kotúľom v riť sa stráca niekde na dne studne. Domáci si uvedomujú, že Ash nebude asi hocikto, v dôsledku čoho si ho samotný Marlyn berie pod ochranné krídla, keď ho odvádza do pevnosti, kde mu chce vysvetliť ďalšie plány a sny, ako by povedal Dárius. Počestnú rozmluvu prekazí zmena tlaku a prichádzajúci frontálny systém, ktorý využíva miestna ježibába, ktorá za ohromného revu vyzýva Asha na pästný súboj. Predtým však škubanými pohybmi znehybní zbrojnošov jednoho poliatím vriacou vodou a druhého štúdiovým dabingom, potom však do deja zasahuje Ash so svojou hromovou palicou, keď nudibábe vystrelí z rúk kotol na polievku. Na chvíľu sa jaga zasekne, no vzápätí ju vezme na nebesia a ide skočiť do Asha, ten jej dá zopár vkopov do brucha, do huby a spúšťa paľbu priamo do riti tej bielej nudy, keď ju prešpikuje gaštanom obracia sa chrbtom, aby si tú jazdu užil, cez rameno jej to vrúbe do pačesov, ešte raz sa jej zadimí z orecha a čaronuda padá na dlážku. Aby som nezabudol, ešte pred týmto všetkým si Ash chcel nechať doniesť sekeru, lebo to bol trik. Opodiaľ v ďalšej scéne navštevuje Ash kôlňu, kde mu miestny kovoobrábač pripravuje vražednú zbraň, ktorej produkcia podlieha výrobnému tajomstvu, no niečo predsa len preniklo na povrch, za zvuku tžs, tžs, tžs, tžs zbúchal kováč drátenkový maždiar, ktorý trebalo dotiahnuť, preložiť, napružiť, pootočiť, zaremienkovať, popučiť, nastoknúť a vyskúšať. Jednalo sa o ruku so spuchnutou dlaňou zakončenou piatimi kolíkmi, ktorá v sebe niesla niečo neskutočné a síce riadne nepotrebné vlastnosti. Ash si šteluje ruku v maštali, keď tu ho vyruší miestna princezná, ktorá nazerá cez vráta, Ash si jej prítomnosť neželá a tak jej vraví zatkni nuda a vypadni. Toto boli len niektoré alias všetky slušné scénky z tohto filmu, takže, ak máte záujem overiť si tvrdené, tak neváhajte a pozrite si Asha ako komplexne dísujúc jednu historickú epochu ľudstva, prekonáva nástrahy, príšľapy a hľúzoviny vtedajšieho veku.

MacGyver (1985) (seriál)

Jen fotek pár a letmý pohled zpátky, maxijazýky na botách a tátova bunda šitá z rifľového balóna, v opasku z kůže nůž a vlasy zakasané v kalhotách, tak tohle jsou trampoty kanadského tragéda.

Horúca krv (2012) (seriál) odpad!

Náhodou sledovať Latináka ako cowboya, nie je na zahodenie. Tady máš minci a šoupej nohama, co to dá.

Drive (2011) odpad!

No, riadne spierdoleny film, len dúfam, že Ryan Gosling to nemyslel vážne s tou strojenou pózou, ktorá mu absolútne, ale habsolútne nesedela, hoci sa pohyboval, akoby ho sám Platón odkojil.

Velkolepé století (2011) (seriál) odpad!

Keďže máme ten advent, tak sa zdržím hrubších pojmov a dojmov. Ti pere.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Špončbob je riadny bujón, avšak len ťažko sa dá veriť, že ide o produkt určený pre tých najmenších a ak predsa, tak potom americké deťuchy musia byť trošku vyspelé, v opačnom prípade vzdávam hold, ako po iné razy českému dabingu.

Bílé léto na Denali (2010) (TV film)

Zaujímavo spracovaný dokumentárny snímok ponúkajúci pohľad na bežný deň dobrodruhov v drsnom prostredí Aljašky. Pokľudný dej dotvárajú prekrásne scenérie, všadeprítomné ticho a neľútostná zima.

Starý včelár (1981) (TV film)

Dôkaz toho, že aj u nás vznikali kvalitné snímky. Žiaľ, tá doba je nenávratne preč a nepredpokladám, že sa to v blízkej budúcnosti zmení.