Šedá zóna (2001)

Veľmi zaujímavý počin, ktorý si zaslúži plný počet už len za to, že sa našiel niekto, kto sa nebál spracovať jeden z najkontroverznejších "blackoutov" ľudskej histórie. Neveril som, že by som sa mohol stretnúť so sonderkommandami mimo dokumentárneho formátu. Film dokáže priblížiť atmosféru 40. rokov minulého storočia veľmi tvrdým až surovým spôsobom, čo však nie je na škodu, naopak. Film by som odporučil ako učebnú pomôcku, aby nedochádzalo v budúcnosti k počatiu a následne narodeniu podobných....ako biskup Richard Williamson.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008) odpad!

Zahulíme, zanudíme 2 ma úprimne dojalo. Týka sa to najmä príkreho humoru, ktorého fanúšikom nie som a nikdy ani nebudem. Tu je ho nadostač miestami až moc. Scény silené a trápne viď scéna na konci s fake Bushom. Rukolapným dôkazom môjho názoru je úmrtie môjho spolubývajúceho priamo na palande pred noutbúkom. Nie on nezomrel naozaj, nebojte sa, zomrel "filmovo" tzn., že mu to nezvládlo srdiečko a musel sa otočiť a pospať si, čo mu dlhodobo závidím. Urobil dobre, lebo keby dopozeral, ľutoval by a ja ľutujem.

Góóól! II (2007) odpad!

Toto je ten najväčší zmrd spomedzi "filmov", ktorý som doposiaľ videl. Hlavný hrdina by sa mal bez pochýb premenovať na Kundo Becker. Jedna iracionálnosť striedala druhú takou rýchlosťou, že po 5 minútach bolo vymaľované a čo sa týka môjho názoru hotovo. Bola to urážka najsledovanejšej hry na svete v takom merítku, že by som neváhal osloviť exekutívu FIFA a požiadal ich o pomoc pri stiahnutí tohto bludu z obehu. Po pokutovom kope dojde k odkopu z vlastnej 16 na súperovu, kde medzitým dobehol pacient, ktorý má loptu za chrbtom a zrazu ju dáva z najoptimálnejšieho uhla do sitka, ach bože aké nereálne. Český dabing priateľky hlavného hrdinu bol celkom zvládnutý, pripadalo mi to ako keby ju nahovorila incestná Pocahontas. Emócie kožené sťa východonemecké dederonky a tie dialógy dosť nuda. Neviem, či sa podarí niekomu v budúcnu ďalekom budúcnu natočiť niečo čo prekoná toto veľdielo. Trojku by som nepozeral, ani keby ma rezali. Už som videl aj opicu hrať hokej, pobehovať primáta s Cantonom, ale toto ma dostalo na lopatky. Športová dráma to si robia prdel z obyčajných ľudí, pre niekoho možno zábavný kus, ale nebyť obrovskej nutričnej hodnoty v bielych Tesco lupienkoch a horizontálnej polohy náhľadu, asi by som už nebol medzi živými. Tímto by som sa rád poďakoval personálu internátu, ktorí mi vyšiel v ústrety a deň po zhliadnutí mi poskytol jednolôžkovú izbu na zotavenie a prehodnotenie svojich hodnôt. ale bolo dosť môjho názoru, pozrite si to a určite mi dáte za pravdu, že scénarista mal vyfúkanú hlavu ako Čarifuk.

Mafstory (2006) (seriál) odpad!

Jojka to riadne nezvláda. Čudujem sa Sklárovi, že sa dal nahovoriť na takú chobotinu a tí dvaja z kakaa asi tiež nedostali chlebík po dlhší čas. Nieže by som zhliadol aspoň jednu časť celú, ale stačilo mi pár minút, aby som prehodnotil kde to mám zase prepnuté. Tá ženská čo sa tam s nimi trápi, bohvie či sa vie vrátiť domov a žiť normálny život. Dialógy resp. mručanie hodiace sa do jaskyne medzi pár hluchonemých Ramapithecov určite nie je vtipné. A ozaj, kto dal tri a viac hviezd, kedy máte odlet?

Pustina (2006) odpad!

Riadny odpad. Sám som zvedavý, či niekedy uvidím slabší film. Bracha som až prosil až sa na to nepozerá, ale on nie a teraz leží preč. Tí tuláci, čo tam vystupovali by si zaslúžili Der palicou po bunde a čiapke. Ináč dúfam, že už odleteli a nebudú už produkovať podobnú vec. Ale najhoršie som na tom aj tak sam, nemal som sa na to podujať. Už po pár sekundách mi bolo jasné, že toto bude riadna sila. Aj tak bolo, ale dopozeral som, síce v kóme, ale dopozeral. Ešte dlho predlho ma budú po nociach strašiť tie tupé dialógy a priesvitný scenár. Skupina nasláblych opov sa vybrala na ostrov, kde sa stretla s vyšinutým ujom, ktorý tam pobehuje so smečkou vysoko inteligentných a špecializovaných nazivlčiakov, tak toto nemohlo dopadnúť zdravo. Scény typu nazivlčiak žerie vnútornosti človeka dokážu riadne znudiť, ba až neviem čo. Chudáka čo to "natočil", by mali skúmať, potom prepustiť a na úteku znovu odchytiť. Iné si určite nezaslúži. No, skrátka treba mu riadne pomôcť, ak teda ešte neodletel aj s komunitou.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál) odpad!

Laborka, otisky, divné svícení, záběry z pohledu plechovky, mnoho efektů a smysl žádný.

Kill Bill (2003) odpad!

Film, ktorý ma unavil nepochopiteľnými úkazmi typu Aram Khatchaturian na katane, alebo priesvitný dedko rýchly ako hmla. Životné moudra ako vytrhnúť človeku orecha z hrude, alebo zavrieť oko prstom by som čakal, teda nečakal ani v tom najhoršom animovanom filme z najsevernejšieho ostrova Japonska. Film, ktorý zhĺtne 111 minút, ak si nedáte pozor. Mne sa to našťastie nestalo, pretože som rozpoznal nebezpečenstvo hneď v úvode a zbytok filmu som prepínal a prepínal a prepínal a prepínal.

Černá kniha (2006)

Ahoj. Červená kniha je slabo surový film. Scény prepracované na úrovni ochotnického divadla pre nenáročných a výkony hercov-nehercov naivné a zvláštne. Film mi poskytol nový uhol pohľadu na vojnové udalosti a hlavne organizáciu odboja partou imbecilov v krajine tulipánov.Také dejové zvraty, aké obsahuje tento film by nevymyslel ani Jakubisko. Ale aby som nebol len kritický, dávam jednu z dvoch hviezd humorným scénam, ktorých zámerom určite nebolo rozosmiať.

Vikingové (1999)

Plný počet dávam za pochmúrnu atmosféru perfektne vyobrazenú prírodou, počasím a "surovosťou" vtedajších ľudí. Imponujúce sú hlavne scény, kde sa objavujú stredoveké kmene brázdiace Európu, hoci ich nie je veľa. Stret kultúr je tiež fascinujúci. Tu by som rád vypychol jednu pozoruhodnosť, ktorá my dlhšie nedala spávať. Určite si všetci pamätáte, tí ktorí to ešte nevideli určite si budete pamätať, ako Ahmed ibn Fadlan ibn Abbas ibn Rashid ibn Hamas sedí večer s vikingami pri vatre zvrchovanosti a rozprávajú sa plynulou švédštinou na tému môj najväčší prázdninový zážitok. Na tom by nebolo ešte nič zvláštneho však chlapci v ich veku si krátia chvíle práve takýmito "průpovídkami" dosť často. Ale keď Arab začne sypať na blonďavých švédskych ascendentov pojmy typu stará mama vraveli plynulou vravou im vlastnou, išla mi hlava okolo. Dá sa povedať, že sa naučil ich materinský jazyk skôr, ako sa urobila pahreba na živanskú. Vysvetliť by to dokázal snáď len tlmený úder tupým predmetom do temena hlavy potme. Ináč fakt zaujímavý a dobrý film.