Volání divočiny (2020)

Na hodnovernosti filmu s určitosťou nepridal ten gumený pes. Keby tvorcovia išli radšej do nanovlákien, prípadne polyuretánov, tak by veru spravili asi lepšie, takto to bolo o nekontrolovanom poskakovaní tu a tam, skoro ako v prípade tej povestnej sovietskej atómovej bomby, btw naposledy ju videli niekde na Urale a stále skáče, takže hip, hap, hop a je tu gumený pes. Ono sa to síce nerýmuje, ale čo na tom vonkoncom alias do paroma (To sme ale fajne vybavení, do dabingu ako vyšité výrazy :)), presne ako ten gumený pes do tohto filmu.

Centigrade (2020)

Film ponúkajúci nepravdepodobný sled "neskutočných" udalostí, že to môže byť nakoniec aj skutočné, teda minimálne iracionálne a nelogické konanie postáv, ktoré je pravdepodobnejšie v takýchto situáciách skôr ako jeho opak, lebo v prípade opaku by sa mohlo ľahko a veľmi často stávať, že v takýchto alebo podobných situáciách by ľudia nekončili fatálne, ale s Nobelovou cenou za prežitie v náručí, prípadne anti Darwinovou cenou vo vitrínke.

V mene zákona (2009) (seriál) odpad!

Ty môj kokos, väčšieho chobôtika som nevidel pekne dlho :).

Velká válka: 1914-1918 (2008) (TV film)

Nový pohľad na prvý zo svetových ozbrojených konfliktov a musím povedať, že veľmi vydarený, hlavne teda formou podávania informácií.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Film obsahujúci podľa môjho gusta/názoru jednu z najlepších filmových/filmárskych scén všetkých čias. Že neuhádnete, v ktorom momente jeho stopáže? To je iba názor, ale čo je istota, je fakt, že naši súčasní herci (zámerne sa vyhýbam pojmu herečky, ktoré v nej jednak nefigurovali a jednak nespadajú do rovnakej kategórie ako ich kolegovia, čo sa týka úrovne ich "výkonnosti"), by ju museli odohrať v kartónových maskách/krabiciach, aby bola ako tak uveriteľná v ich podaní. Tak ja len tak ....

Frances (1982)

Tiaživá atmosféra takmer v každom momente.

Případ Dr. Horáková (1990) (TV film)

Dlho, predlho som nevidel nič tak neskutočne skutočne smutné. Škoda, že to nebolo zinscenované ako podstatná časť obrazového a zvukového záznamu, aby si človek nemusel povedať, že to snáď ani nemôže byť pravda. Z jedného takéhoto dokumentu by bolo na školách viac úžitku ako z omieľania dátumov a udalostí bez vzájomnej súvislosti a kontextu. Ďalší z dôkazov, že za "socializmu" sa žilo lepšie, ono to v podstate platí, ale veľmi záleží na tom, kto to hovorí.