Noční můry z temnot (2019)

Dva punkty za formu + nula punktov za obsah rovná sa dva punkty za celok.

Poltergeist (1982)

Poliak by povedal iba strohé, "Ale to był Kasper, miły mały duch.", ale keďže nie som Poliak, tak poviem, že ako horor to mohlo vyznieť v čase svojho vzniku, resp. pár rokov po, ale teraz je atmosféra, forma, obsadenie a vôbec všetko ostatné čo robí horor hororom dávno prekonané. Myslím to bez urážky tvorcov, ktorí sa na tomto filme podieľali, nakoľko vôbec to nebola strata času. Aspoň sa človek dozvedel, že aj v rámci hororového žánru existujú "vykrádači hrobov" a že tento film sa stal pre nich špajzkou nápadov. Niektoré scény boli s atmosférou, iné bez, niektoré scény boli vtipné, iné menej, niektoré postavy si svoje ustáli iné menej a niektoré to neustáli vôbec, ale v konečnom výsledku sa dalo na to pozerať. Scény s nervóznym šaškom, resp. šaškom kotrmeliakom boli znepokojujúce.

Pád do tmy (2005)

Dve hviezdy za jaskynný ekosystém a tieseň z neho plynúcu, za nič iné.

Jezero smrti (2008)

Až na poslednú scénu celkom napínavý thriller "postrádajúci" prvky logiky, racionality a hororu vôbec, teda postrádajúci, až na jednu scénu, kedy hlavná hrdinka zahučala do hoven, no fuj a horor zároveň, ale ako z toho ven si už pozrite sami.

Duel (1971) (TV film)

Kto umí, umí. Inak povedané, aj s tak malým rozpočtom sa dajú robiť kvalitné veci, čiže výnimka potvrdzjúca pravidlo, že všetko je o peniazoch, ktoré sú až na prvom mieste. Škoda možno malých nelogických úkazov typu popieranie odstredivej sily a kamión s motorom z dodávky od Creepera z filmu Jeepers Creepers - Es ist angerichtet :).

Zlatá maska (2020) (pořad) odpad!

Autentický prepis rozhovoru medzi pacientom a lekárom s aprobáciou z dospelej psychiatrie po zhliadnutí jedného za pandemickej situácie vytvoreného dielu tohto "Hudební / Soutěžní / Reality-TV / Zábavný", nájdeného v útrobách archívu budovy štúdia, v ktorom sa tieto pokusy na živých bytostiach celé odohrávali, niekedy v roku 18. vlny pandémie. Lekár; "Pane, čo ste to práve videli, keď sa tak trasiete?" Pacient; "Prázdnotu pán lekár, videl som prázdnotu v jej celej kráse. Vy ste to nevideli pán doktor?" Lekár; "Ja som to videl tiež, bola to prázdnota v celej jej kráse, pravdu máte." Pacient; "Takže som zdravý, fajne. Majte sa." A BTW, alias P. S.: Niežeby ma to celé neprekvapilo, ale som prekvapený, že čo sa to zase robí za oknami obývačiek zvnútra.

Chochmesovci (2018) (seriál) odpad!

Ako reklamný "šotek" by to bolo dobré, človek by aspoň mal priestor siahnuť po ovládači a prečkať ho niekde inde, niekde v bezpečí, napr. postávajúc v rohu obývačky, dívajúc sa do tohto rohu, ale takýto nešťastný formát musí skipnúť nadlhšie. Nešťastný, preúkrutne nešťastný formát, tých päť minút je až priveľa. Veru to nebola dobrá investícia koncesionárskeho poplatku, veru nie. Ale čo už "drbat si hlavu" tu už určite nepomôže, tu pomôže iba nádej, že kompetentní zainvestujú aj moje eurká v budúcnosti lepšie. Možno malé odporúčanie na záver, skúste ich všetkých do jedného posunúť mimo programovej skladby verejnoprávnej televízie, nebojím sa povedať, že priamo do tv archívu, prípadne tv kotolne, a uvidíte, že to bude terno s týmto produktom.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série) odpad!

Som prekvapený, že sa točia takéto veci. Pre pána Jána? Pre neho asi nie, tak pre koho?

Rocky IV (1985)

V popisku chýba žáner komédia, inak dobre ty, ty, ty ...