Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Velmi nenáročná osmdesátkovka, kultovka VHS a TV. Fantasy jak vyšité, sice blbé a místy nudné ale svým způsobem zábavné. I když já se k němu asi dobrovolně vracet nebudu.

Pravdivé lži (1994)

Akční zábava od začátku a dokonce. Humorná jízda s několika skvělými hláškami a několika nezapomenutelnými scénami. Trochu slabší Cameron ale stále kvalitní.

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

To byla zase jednou válečná absurdita. Absurdní dialogy, absurdní chování, prostě balkánský způsob jak poukázat na tvrdou pravdu o znesvářené minulosti i o způsobech, jak se sváry řešily. Na můj vkus zbytečně explicitní.

Dům (2011)

Ač se film ubírá velmi pozvolným tempem a dohání diváka takřka k nudě, výsledný pocit je vlastně celkem pozitivní. Není to ani tak drásající jak bych čekal a ani M. Krobot není takové zlé hovado. Poselství jasné, Jidutu bych rád viděl ještě někde, víte jak to myslim. Škoda jen, že musel být ten dabing, ale naštěstí to šlo přežít celkem bez újmy.

Revival (2013)

Po nějaké té době zase fajná komedie, lehká a protkaná celkem kvalitním humorem. Nezavrhoval bych to tolik jako mnoho zdejších komentátorů, takhle zavrhujte Trošku nebo Poledňákovou, eventuelně ještě Vejdělka, ale Alice Nellis si to nezaslouží. Já se bavil a o víc nešlo.

Aein (2005)

Před úsvitem po jihokorejsku. Přidejte otevřenou sexualitu a odeberte slušnou dávku inteligentních dialogů a máte Aein.

Kolja (1996)

Dojemný příbeh z těžké doby a oprávněně vlastník Oskara a mnoha dalších cen. Krásné smyčcové téma Ondřeje Soukupa, procítěný výkon Zdeňka Svěráka a zpracování, které umí dojmout.

Akumulátor 1 (1994)

Velká scifi malého národa. Zábavná a vychytaná. Jako lahůdku musím zmínit trikovou stránku filmu. Nedoceněná lahůdka.

Elling (2001)

Překvapivě milá a příjemná komedie ze Skandinávie, to se příliš nevidí. Bez většího tragična sledujeme příbeh dvou bývalých chovanců psychiatrického ústavu, kteří jsou vrženi do hlubokých vod civilizace a soběstačnosti. V levném kabátku jsou nám předváděny komické situace, posloucháme stejně tak hlubokomyslné jako úsměvné vnitřní myšlenky hlavní postavy Ellinga, norského mr. Beana, skvěle zahraným Perem Christianem Ellefsenem. Báječné!

Valkýra (2008)

Konspirační válečné drama popisující události, které s trochou štěstí mohli změnit osudy nás všech. Singer převypravuje jasně a bez zbytečných keců až do hořkého konce.