Ucho (1970)

Brilantní vystoupení dvojice Brzobohatý/Bohdalová ve skvěle postaveném dramatu, napínajícího až k prasknutí.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Dobrý film z polozázemí vietnamské války a hlavně skvělá one-man-show Robina Williamse, kterého jsem si bohužel ale díky tomu zatracenému dabingu nemohl užít naplno.

Honem! Honem! (2000)

Veselá a zamotaná jednohubka ze Švédska. Pobavil jsem se a jak!

Vrtěti psem (1997)

Je těžké býti producentem ale je tak jednoduché ovlivnit masy. Zábavná podívaná ze zákulisí politických tahanic v trochu přehané až absurdní formě. Skvělý Dustin Hoffman.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Komixárna celkem povedená ale CGI opravdu kazí dojem z celku. A to velmi.

Gravitace (2013)

Neuvěřitelný, omračující, strhující. Ty a spoustu dalších slov si Gravitace zaslouží. Snímek, kde forma jasně předčila obsah způsobem, který na zadek posadí nejednoho diváka. Snímek, kde 3D neznamená to, co jinde a jinde než v kině to takové už nikdy nebude. Snímek, kde jistota Oscarů za audiovizuál je jasná. Snímek, který ač je Sci-fi, tak se snaží působit realisticky a přitom stále baví. Snímek, který Vás nenechá vydechnout od začátku do konce, ať už omračujícími záběry nebo nervydrásajícím napětím. Snímek, který je pro mě zázrakem roku!

Kurz und schmerzlos (1998)

Prvotina Fatiha Akina je díky tématu více temná než jeho slavnější snímky, nicméně humor (alespoň v prvních 2/3) nepostrádá. Tři kamarády na život a na smrt rozdělí životní názory, (jak jinak než) ženský a albánci. Skvělý humor a odlehčené situace jsou pak vystřídány o poznání drsnějším a temnějším vyvrcholením. Jako prvnotina skvělé!

Muž z oceli (2013)

Velkolepá akční show, která nás polovinu snímku nechá hladovět, aby nás při dlouhém vrcholu řádně nakrmil megalomanskou demoliční akcí. Chytré a obrovsky a přitom nápaditě akční. Jako Avengers.

Amazing Spider-Man (2012)

Srovnávat s Raimiho spajdrošem nebudu. Sám o sobě je nový pan Úžasný jen ozdobná legrácka pro středoškolské publikum, kdy dívky budou slintat nad Garfieldem a chlapci nad Emmou Stone. Nebo obráceně, jak chcete. Pobavil mě ale repete odemě nečekejte. Marcu, vraťte se k nezávisle vyhlížejícím romantickým komediím.