AO: Poslední neandrtálec (2010)

Zajímavý pohled na život posledního neandrtálce.Na konci filmu jsem si položil otázku:" Opravdu byl AO posledním neandrtálcem?" Přestože se ve filmu skoro vůbec nemluví (když nepočítám hlas samotného vypravěče) film ani trochu nenudí.Potěší po delší době vidět film který je jiný než většina současných "moderních" snímků.

Věc: Počátek (2011)

Film který je důkazem toho že některé VĚCI je lepší nechat u ledu.Přesto že celý film se odehrává na Antarktidě,nebudete se nudit ani minutu,atmosféra některých scén by se dala krájet a stále čekáte kdy to na vás zase "bafne".Konec filmu přesně navazuje na verzi filmu Johna Carpentera z roku 1982.Dobrou práci odvedl i skladatel Marco Beltrami i když Ennio Morricone je stále lepší.

Tintinova dobrodružství (2011)

I když nejsem letitý fanoušek Tintina (mojí pubertu provázel Batman a Spider-man :-) ) tenhle film mě rozesmál.Animace kterou Steven Spielberg použil už ve filmu Polární expres,nezklamala ani tentokrát.Postavy jsou zábavné a asi největší dávku humoru vzbuzuje věčně opilý kapitán Haddock.Už se těším na další Tintinova dobrodružství.

Tři mušketýři (2011)

Tenhle film mě vážně pobavil,na úplném začátku máte pocit že sledujete historickou verzi Hanebných panchartů,uprostřed filmu myslíte že sledujete Pošetilost mocných a konečná část filmu vám připomene nejlepší scény z filmu Sucker Punch (souboje,vzducholod...atd) Tohle jsou Tři mušketýři pro 21.století,film který pobaví a myslím že nikoho neurazí.Kdo chce ale vidět klasiku s velkým K,at si pustí nějakou starší verzi,třeba tu z roku 1973 kde hraje hlavní roli Michael York.

Lovci hlav (2011)

Napínavý thriller u kterého budete napnuti od začáku až do konce.Je milé vidět v kině dobrý film který nepochází z Ameriky ale z Norska.

Drive (2011)

Tento film má trochu pomalejší rozjezd,ale v půlce přeřadí na vyšší rychlost a než se nadějete je konec(který bych čekal trochu jinej).Zápletka je zajímavá a herecké výkony také,takže rádi přehlédnete že film má nějaká ta slabá místa.

Smyslná orchidej (1989)

Příběh o touze a vášni,uhrančivý i když trochu citově vyprahlý Mickey Rourke a krásná Carré Otis která ho chce naučit co je to opravdová láska a cit.Erotické dusno v tomto filmu by se dalo krájet a je každému jasné že vše směřuje ke strhující,závěrečné,milostné scéně.Navíc k tomu všemu nádherná hudba jako třešnička na dortu.Tenhle film je pro mě srdeční záležitost.Poprvé jsem se na něj díval v roce 1996 se svojí přítelkyní a oba nás uchvátil.Je snadné uhádnout jak to vypadalo u nás doma po jeho skončení.:-)Tenhle film opravdu není žádné porno,ale jemná erotika.Když budete chtít vidět nějakou "tvrdou akci" koukněte se na nějaký film co natočil Rocco Siffredi nebo Robert Rosenberg ale né na tenhle film.

Noční oční (2010) (amatérský film)

Mini povídka jak vystřižená ze seriálu Povídky ze záhrobí,má tu správnou dávku černého humoru,kterou mám rád.Budete se možná trochu bát,ale určitě se na konci budete smát.Je to smutný ale je to tak.Za tohle dílko by se nemusel stydět ani Tim Burton.:-)

Zjizvená tvář (1983)

Opravdu dobře natočený film o muži který připlul na "banánové lodi" a časem se stal jedním z největších šéfů podsvětí.Krásná ukázka toho že pýcha předchází pád.Po sérii Kmotr můj nejoblíbenější film s Al Pacínem.