Transcendence (2014)

Celé to působí,jako několik vzájemně propojených dílů seriálu Krajní meze.Film nepřináší nic nového,na téma propojení člověka a počítače bylo natočeno několik lepších filmů např.Trávníkář.Moje kamarádka se v kině nudila,tak mi alespon stále mačkala ruku.Bohužel ta slečna za mnou se nudila o dost více,tak mi chvilkama kopala do sedačky.Tu asi nikdo za ruku nedržel.:-) Milé fanynky,né každý film ve kterém hraje váš oblíbený Johhny Depp je takový trhák jako Piráti z Karibiku nebo třeba Čokoláda.

Na hraně zítřka (2014)

Na Hromnice o den více v budoucnosti,tak by se dala zkráceně popsat hlavní linie filmu.Herecké výkony jsou celkem dobré,na tricích se nešetřilo a občas se člověk i zasměje,jenže film je díky neustálému vracení časem zpět dost monotónní. Když sledujete jeden den podruhé,potřetí,počtvrté,vždy s malou změnou,přijde vám to možná vtipné,když to ale sledujete stále dokola,začne vás to po chvíli trochu nudit.Tady zvítězila vizuální stránka nad tou obsahovou. Soundtrack co stojí za poslech.:John Newman - Love Me Again.

Poslední Mohykán (1992)

Dobré spojení dobrodružného filmu a westernu,no spíše indiánky.Herecké výkony,výprava a skvělá hudba dělají z tohoto filmu podívanou na kterou se rád podívám znovu.Bohužel mi tento film utekl v kinech a viděl jsem ho až o pár let později v televizi.Kdyby ho nějaký distributor zařadil znovu do kin jako je tomu právě ted u filmu Pulp fiction,kino bych navštívil. Soundtrack co stojí za poslech:Trevor Jones - The Last of the Mohicans Theme.Krásná skladba která v sobě pojí rytmické bubny a táhlé smyčce houslí,dokonale dotváří celkovou atmosféru tohoto filmu.

Duna (1984)

Film který tak trochu vybočuje společně se Sloním mužem z filmografie Davida Lynche..Po vizuální i dějové stránce dobře udělané SCI-FI které patří k tomu lepšímu co tento žánr vytvořil.Pouze jednu malou chybičku to má,né každý dívák se bude hned na začátku dobře orientovat ke kterému rodu/klanu jednotlivé postavy patří.

Přání smrti II (1982)

O dost drsnější než jednička.I když v dalších dílech této série akce a napětí pomalu mizí,tenhle Paul Kersey jako osaměly mstitel má pořád tu správnou štávů.

Svítalo celou noc (1980)

Svítalo celou noc je pozoruhodný film.I když jde téměř o komorní drama a postav tu moc není,je to film kde atmosféra by se dala krájet.František Němec zde ztvárňuje postavu lékaře který vám zůstane v mysli ještě dlouho po zkončení filmu.Za zmínku stojí také hudba kterou složil Petr Hapka.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak dlouho na mě moji přátelé naléhali,abych s nimi šel na "hladové hry 2" ,až jsem se nechal přemluvit.Protože nejsem tak velký fanoušek této série,jako některé moje kamarádky a knihy jsem nečetl,moc jsem si od návštěvy kina nesliboval.První půlka filmu mě mile překvapila,druhá mi přišla skoro stejná jako předchozí díl.Je jasné že bude ještě třetí díl,tak se nechám překvapit,jak to všechno nakonec dopadne.Klady filmu jsou určitě Jennifer Lawrence a soundtrack.Když jsme opouštěli kino nějaká slečna křičela kolem sebe "Těším se až se Katniss vrátí zase zpátky,už se nemůžu dočkat." Nic proti,ale já si radši počkám až se příští rok na plátna kin dostane nový RoboCop a až se vrátí Capitan America a X-meni,nebo Amazing Spider-Man 2. Prostě každej má svoje oblíbence.:-)

Studio Kontakt (1988) (pořad)

Ve své době nejlepší pořad pro mladé lidi.Jedna z prvních talk show která běžela živě každý všední den od 14hod do 17hod.Po revoluci 89 první pořad,který začal vysílat zahraniční videoklipy.Jen mi v obsazení chybí dvě jména,Pavel Kudrna a Martin Dejdar,kteří tento pořad uváděli (po Listopadu 89). Televizní klub mladých (TKM) jsem nikdy moc nesledoval,Studio Kontakt jsem sledoval často a bavilo mě.

Nový svět (2005)

Na co studio Disney potřebovalo dva animované filmy,to režiser Terrence Malick vložil do jednoho hraného.