Komici s.r.o. The Tour (2016)

Vzít nejlepší účinkující z pořadu Na stojáka a natočit celovečerní film/dokument o tom jak to vypadá na jejich společném turné byla sázka na jistotu.Na jistotu že se divák bude dobře bavit.O tom že tato parta komiků a jedné komičky opravdu válí svědčí nejenom mnohá shlédnutí videí z jejich vystoupení na internetu,ale také plné sály okresních měst včetně vyprodané pražské Lucerny,které během svojí cesty navštívili.Líbí se mi že kromě útržků jednotlivých vystoupení,film nabízí také nahlédnutí do zákulisí.Diváci co mají rádi stand-up,jistě ocení že se můžou seznámit s tím,jak taková road show vlastně vzniká.Ve filmu je mnoho vtipných hlášek a scének,jedna z nich kde Lukáš Pavlásek popisuje a názorně předvádí jak tráví večery a noci v hotelovém pokoji po vystoupeních se stane jistě kultovní.Ve filmu několikrát padne zmínka o tom že Ruda z Ostravy končí.Fanoušci však nemusí smutnit,protože jak řekl sám jeden z fanoušků,Ruda tu s námi zůstane stále,alespoň díky internetu.Podle mého názoru Michal Kavalčík není jenom Ruda z Ostravy,ale je také znamenitý textař písniček a improvizátor,což mnohokrát dokázal v pořadu Vtip za stovku.Chtěl bych pochválit tvůrce že do filmu plného humoru vložili také scénu která jasně ukazuje že dělal v naší zemi legraci není vždycky sranda,protože téměř vždy se najde někdo,kdo se rád obuje do vás nebo vašeho díla.Pokud máte rádi žánr stand-up comedy,chcete alespoň na chvilku zapomenout na každodenní starosti a ještě k tomu se zasmát,nenechte si tenhle film rozhodně ujít.

Modelky s.r.o. (2014)

Je to slabota ale je milé znovu vidět známé tváře.:-)

Monaco Forever (1984)

Důkaz že cesta k jedné z nejznámějších hvězd akčních filmů je složitá.A člověk musí vzít každou roli,třeba i tuhle jen aby se alespon trochu zviditelnil a později dostal nabídky do mnohem lepších a zajímavějších filmů.Co naplat,začátky v Hollywoodu jsou těžké.

Rambo II (1985)

V roce 1982 vznikl film Rambo:První krev,dnes už akční klasika,na jehož slávu navázal o tři roky pozdějí díl druhý.Pokračování akční legendy se nese už v mnohem jednodušším rytmu než psychologicky zaměřená jednička.Rambo je od začátku nabušený superman,který do dveří vchází zásadně bokem,na -olejované svaly a neúprosný pohled dávají tušit,že dialogům se moc času věnovat nebude.Motivy a padouchové jsou od začátku nalajnovaní,zbývá tedy mezi prvním a posledním setkáním pozabíjet pár desítek Vietnamců,rozmetat na kusy jejich chatky a se vší slávou se vrátit domů. Soundtrack co stojí za poslech:Frank Stallone - Peace In Our Life Krásnej příklad rčení "Já na bráchu,brácha na mě" když jeden Stallone hraje ve filmu hlavní roli,druhý Stallone nazpívá do filmu ústřední píseň. PS:Možná si někteří z vás pamatují film HUDSON HAWK,kde si Frank Stallone střihnul cameo jednoho z padouchů.

Rambo: První krev (1982)

Klasika s velkým K vznikla v době,kdy už největší moda vietnamských dramat odezněla a rány se zacelily.Sylvester Stallone hledal látku,která by vedle tehdy již slušně nastartovaného Rockyho potvrdila jeho drsňácky samotářský image a Rambo se ukázal jako ideální volba.Kniha Davida Morrella sice nepůsobí jako prototyp čistokrevné bezstarostné akce,přesto se Rambo brzy po svém vzniku zapsal mezi stavební kameny tehdy vznikajícího samostatného akčního žánru.Oproti dvěma pokračováním je první Rambo ceněn díky své snaze podívat se do zraněné duše vietnamského veterána,přesto díky nezkrotné přímočaré povaze je Rambo prototypem silného a neohroženého bojovníka,který se stává vzorem.Rambo je pro mě nostalgická vzpomínka na pubertu kdy u nás začali fungovat první videopůjčovny.Jde o pěkné vzpomínání i po těch letech,a to nejlepší je,že neztrácí na kvalitě. Soundtrack co stojí za poslech:Jerry Goldsmith / Hal Shaper - It's a long road

Duel (1971) (TV film)

Původně povídku zkušeného scénáristy Richarda Mathesona převedl do filmové podoby právě Steven Spielberg a nutno říct,že již tehdy prokázal svůj smysl pro drama,napětí,akci i černý humor.

Slunce, seno, jahody (1983)

Zlatej šíp když slunce vyšle do polí,rozpálí zem chladnou, jahody když sládnou.Jehličím a senem voní okolí,to je léto co mám rád.Když má léto grády, když je správnej hic.Holky nás maj rády, my je o to víc.Troška něžný lásky nikdy neškodí,v trávě ani v jahodí.Když má léto grády, zem je blažená,vzhůru kamarádi k holkám do sena.Krásnej vzhled je rázem na ten boží svět,zemskej ráj to napohled.Slunce zář když mrakům karty zamíchá,ležím vedle tebe pod blankytným nebem. Dotýkám se tě a štěstím nedýchám,to je léto co mám rád.A proto: Když má léto grády, zem je blažená.Vzhůru kamarádi k holkám do sena.Na zázračný mládí můžeme si hrát,to je léto, co mám rád.:-)

Smrtonosná zbraň (1987)

Co dělat se dvěma detektivy,kteří jsou sice mistry svého oboru,ale jako partaci si akorát tak vjíždějí do vlasů?Řešením by bylo jistě přeřazení každého jinam,ale to by mordparta z Los Angeles přišla o svůj nejvýkonnější pár.A pak už těch variant není moc.Ačkoli jedna přeci jen.Když už se detektivové Murtaugh a Rigs od rána do večera handrkují jako staří manželé,proč je třeba neposlat do společné akce,at si pánové na sebe pořádně zvyknou.První díl populární akční série,hned od začátku stanovil tempo a směr,kterým se bude ubírat.Usedlý chlapík Roger Murtaugh,který si nejvíc zakládá na klidném domovu,svojí rodině a rád by dosloužil do důchodu bez nehod a neřízená střela Martin Rigs,který má nejenom dobrou mušku ale taky pěkně proříznutou pusu,se vzájemně skvěle doplňují.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Po né příliš povedeném předchozím hraném filmu o Asterixovi v tajné službě jejího veličenstva,přišel konečné zase film o Asterixovi který je animovaný.Možná je to proto že se představitel Obelixe (Gérard Depardieu) přestěhoval do Ruska,možná proto že animovaná série o válečníkovi z Gálie měla u diváků větší úspěch.Vůbec nevadí že film Sídliště bohů není vytvořen klasickou "ruční" animací ale pomocí počítačové animace.Je to hezký,vtipný,svižný film pro malé i velké diváky.

Pařba na třetí (2013)

Stejné vtipy se nedají opakovat pořád dokola.Toto komické trio má rutinu až příliš zažranou pod kůží.Z kina jsem odcházel trochu zklamaný.