Koření života (2007)

Neviem čím to bude ale pravdepodobne už začínam stárnut,ked dávam prednost takýmto romantickým jednohubkám pred serioznymi filmami!Alebo ma tým asi nakazila priatelka!Naozaj neviem!Ale sila je asi to,že u tohto filmu som sa aj celkom dobre bavil a Catherine Zeta-Jones mi prišla celkom sympatická rovnako ako Aaron Eckhart,ktorý si po filme Towelhead získava pomaly moju priazen!

Sedm životů (2008)

Neviem ako to tí amíci robia ale čas od času natočia film,ktorý ma dojme k pravým nefalšovaným slzám a donúti ma premýšlat...Tomuto filmu sa to podarilo znamenite...Muccino my znova dokázal že dokáže točit skvelé drámy s reálným podtonom a vyberá si na spoluprácu naozaj výborných hercov...Smith samozrejme geniálny aj Rosaria Dawson potešila,len ma zarazilo strašne málo priestoru pre postavu slepého pianistu...Harrelson si po dlhej dobe našiel znova geniálnu uveritelnú rolu ibaže jeho postava mala málo priestoru na realizáciu sa,pričom mala obrovský potenciál..ale to je tak asi všetko čo možem tomuto úžasnému filmu vyčítat!

Rande měsíce (2006)

Málokedy fičím na takomto type komédií,ale u tejto ma zaujalo prostredi supermarketu ako stvorené na množstvo originálných forkov.Tie zo začiatku aj celkom fungovali ale čím viac minút vo filme pribúdalo ,tak sa mi zdalo že zasa prezmenu ubúdajú tvorcom nápady a nakoniec zvolili klasickú cestu amerických romantických komédií vydlaždičkovanú jedným sympatickým loserom,krásnou prsnatou blondínkou s velkými ušami alebo kamarátmi na život a na smrt!Dane Cook mi bouhužial výzorovo pripomínal jedného z finalistov show Elán je Elán a možno aj preto si moje sympatie nezískal!Prsnaté blondínky tiež nemusím a aspon že to zachránil šplhúň v celkom vtipnom podaní Daxa Sheparda!Škoda!Tých forkov z prostredia supermarketu mohlo byt aj viac..ale aspon že sa aj tie použité zaobišli bez fekálií a telesných tekutín!

Americký zločin (2007)

Je mi zle pri pomyslení čo sa asi v tom roku 1965 v tom dome v Indiane skutočne stalo!Geniálne a civilne spracovaný skutočný príbeh,ktorý sa nebojí íst divákovi až pod kožu a zároven otvorene ukazuje akých neskutočných ohavností sme mi ludia schopní urobit...a nie len mi dospelý ale aj deti!Ellen Page v úlohe Sylvie podáva svoj doterajší životní výkon a táto mladá dáma ma pred sebou ešte pestrú filmovú budúcnost!Takéto niečo nejde len tak lahko po pozretí dostat z hlavy!

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Možno som trochu naivný ale pravdu povediac čakal som niečo na sposob Príbehu z Bronxu o nie práve najlepšom vztahu medzi otcom a synom!Namiesto toho nám tu režisér vylieva slzy nad svojou spackanou mladostou,kamarátmi z mokrej štvrte a nenaplneními snami!Posobilo to namna nudne a skoro vobec sa tu nenašlo nič čo by ma aspon trochu dokázalo zaujat!Teda až na tie herecké výkony:Robert Downey Jr.samozrejme skvelý,Shia LaBeouf sa tiež celkom slušne snažil,Chazz Palminteri tu síce vela filozofoval ale žral som mu to a mojej oblúbenej Rosarie Dawson tu bolo žalostne málo!Herci to zachránili inak by to dopadlo omnoho...omnoho horšie!

Odpor (2008)

Jednoznačne tento rok určite to najlepšie z najlepšieho k videniu, ale aj tak mi u tak závažnéj témy akou je 2.svetová vojna,holokaust...vadila tá americká angažovanost!A samozrejme netvrdím že Zwick nieje dobrý režisér ale tie milostné motívy a podobné prvky tak tipické pre američanov si mohol pri tomto filme kludne odpustit!Preto je aj z tohoto filmu cítit že ho točili Američania a bohužial tak trochu to umna znižuje inak dobrý výsledný dojem!Som si nadmieru istí že taký Andzej Wajda by to natočil omnoho lepšie!Ale aj napriek tomu ako som už písal,prežil som jeden naozaj velký filmový zážitok!

Záchranári (2003) (seriál)

Čo to doriti porobil Michálek s našimi Vysokými Tatrami?

Smrti napospas (2006)

Zasa dalšia duchárčina,ktorá sa vezie po zabehnutých kolajách!Ale vdaka tomu že sa dej príbehu odohráva v Rusku, nádherným exterierom a hlavne vdaka skvelému Kájovi Rodenovi to malo premna celkom príjemnú chut!Len škoda toho odfláknutého a predvýdatelného záveru a tiež monolog dcéry hlavnej predstavitelky na konci,ktorý do deja nijako nezapadal a posobil preto dost trápne!

Kousek nebe (2005)

Nenápadný český film,ktorý sa nebojí otvorene zavrtat do nechutných politických procesov 50.rokov,kedy komanči zatvárali každého,kto im nebol po chuti!Potešila ma táto záležitost a zároven som sa mohol pokochat skvelými výkonmi napr.Ondřeja Vetchého ako doktora,Pavla Landovského ako bachara alebo konečne vidiet na plátne po dlhej dobe aj pánov Javorského a Zedníčka ako vazenské duo klampiarov!A to nehovorím o Pomajbovi v mini úlohe či o nádhernom nahom tele Taňi Pauhofovej!Tento film mi proste ulahodil po všetkých stránkach.Len škoda že akosi neprávom upadol do zabudnutia!

Oko dravce (2008)

Nadupaný akčný nezmysel!!!Bavil som sa ale znamenite!Síce s vypnutím mozgom...ale tak by to pri takýchto filmoch aj malo chodit!A samozrejme znova nechýbal ten Slávný Americký Patriotizmus!!!Shia LaBeouf bol celkom sympatický Loser,ktorý sa pod vplyvom nevysvetlitelných udalostí pomaly menil v akčného hrdinu a Michelle Monaghan mu pritom výborne sekundovala!Caruso ani chvílu nepolavil a držal nadupané tempo od začiatku až do konca!