Čtyři lvi (2010)

Satira, jež se neobyčejně dívá na problém atentátníků. Řada výborných vtípků, ale nemůžu se prostě zbavit dojmu, že je špatný a pro mě nepochopitelný to, když někdo jde odpálit pro větší dobro pár nevinnejch lidí.

Volání o pomoc (2007)

Jak jen se život může v jediné sekundě změnit a z člověka s rodinou, zázemím a pohodovou prací se stane jen někdo, který se snaží pouze přežít a zapomenout. Ale přátelství je mocná zbraň a dokáže nemožné. Adam Sandler mě nadchl, jak bravurně se zhostil role a už to u mě není jen komediant. A navíc ten hudební podtext, samozřejmě vede Bruce a jeho Drive all night.

Machete (2010)

Hodně slabé 3*. Rodriguez chtěl natočit poctivý béčko, ale vymačkal z toho Céčko. Danny Trejo je perla filmového průmyslu, herec tzv. jednoho "i kill you motherfucker" pohledu. Děj skáče od někud někam a místy začíná mít film náběh na porno a Danny se ocitá v kůži Rocca Siffrediho. Ano, ženská část osazenstva byla zvolena vhodně na roli playmate a mužské pokolení bylo tímto tahem spokojeno. Potoky krve, vyvrhlé vnitřnosti a jiné "lahůdky" sem patří, ale všeho moc škodí. Navíc člověk by čekal přehršel úderných hlášek, avšak v paměti zůstala tak jediná: Machete don't text. No a nakonec Steven "Sádlo" Seagal. Jeho roky slávy jsou definitivně pryč a finální souboj byl nesladkou tečkou na závěr.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Co tohle bylo? Potemělá stránka filmu byla fajnová, akce taky dosti, ale to zpackané zpracování. Střihač to vzal poctivě a během akce snad není 5 vteřin, které by šly v kuse. A ty milostné pasáže se fakt nehodí do posledního nejtemnějšího dílu, kde jde o boj proti Vy-víte-komu. Všechno je strašně domotané, skáče se odnikud nikam a story s medailonem mi až moc připomíná Jeden prsten z Pána prstenů...

Mikulášovy patálie (2009)

Konečně typ komedie, který je svým příjemným humorem pobaví celou rodinu. Jde vidět, že komedie nemusejí obsahovat jen stupidní a fekální vtipy, jak je tomu u většiny americké produkce. Chlapci v hlavních rolí se povedli.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Originalita sama. Zakomponovat videohrní motivy, komiksové "zvuky" do filmu originální bezesporu je. Navíc to tempo, které podbarvuje rocková hudba, se ani v závěru neztrácí a souboje s Ex se neopakují. Navíc ta barevnost (a nejen Ramoniných vlasů) se taky jen tak nevidí. Příjemné překvapení.

Sociální síť (2010)

Snad ani nenajdeme aktuálnější věc než FB, o které ví snad asi každý a to jak tuhle "konverzačku" Fincher brilantně natočil se snad ani nedá diskutovat. Tempo je pořád vysoké, dialogy chrlí představitelé ze sebe tak rychle jako náboje ze samopalu, o charakteru 3 hlavních postav sme si každej mohli udělat pěknej obrázek. A hlavně ty 2 hodinky utekly jak voda ( co bylo filmů s větší akcí a stejně sem se nudil). Jdu se o tom podělit s přáteli na síť... :D

Red (2010)

Old school rulezz. Stará parta se vrací a mladíčkům ukáže, jak se to má správně dělat...

Počátek (2010)

Nolan je právoplatně v mé TOPce režisérů. Co vlastně dělá realitu realitou? Jak zjistíme, že to není jenom sen?

Bez soucitu (2010)

Narážka na Pulp fiction se povedla. Jinak prostě jen jeden z mnoha akčních filmů, které stačí vidět jen jednou.