Luther (2010) (seriál)

Vnitřně rozpolcený detektiv, který má nezvyklý vztah s geniální a lehce labilní ženou, řeší případy všemi možnými prostředky. I na hraně zákona. Akci a nalézáním důkazů se seriál moc nezaobírá, spíše hraje na psychologii a vychází to na jedničku, neboť napětí by se dalo krájet.

Po krk v extázi (2004)

Režie Guy Ritchie. Ano, tak přesně tohle mě po shlédnutí napadlo. Gangsterka z anglického prostředí s jejichm typickým humorem. Vše precizní, dialogy vyšperkované a postavy jak ze staré školy (respekt a úcta zůčastněných mafiánů, samozřejmě až na Duka). No a ten konec, kdy hlavní hrdina skoná rukou takového přizdisrá.e kvůli holce, to si snad ani nezasloužil.

Krvavá neděle (2002)

Neskutečně syrový pohled na jednu tragédii novodobých britských dějin. Až mě zamrazilo.

Všemocný (2011)

Upřímně: Kdo by to nezkusil?

Walk the Line (2005)

Biografie jednoho z nevýznamějších zpěváků novodobé historie. Joaquin zaperlil a mistrovsky jej ztvárnil. Jen velká škoda, že se premiéry Johny Cash nedožil. Určitě by byl spokojen.

Souboj Titánů (2010)

totální oddychová záležitost, u které ani nesmíte přemýšlet. Akční pasáže nastříhané zpravidla nepřehledně a občas mi to připadalo jako směsice různých filmů (LOTR, Star Wars, Faunův labyrint). Na novější zpracování sem se těšil, ale stará verze je lepší, taková pohádka a pouhý odkaz na mechanickou sovu nestačil. Ta byla totiž nejlepší v klasice:)

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Pěkný pohled na první lásku z pohledu obou zůčastněných. Vypovídá o tom, že život je souhra náhod, omylů, načasování a pochopit toho druhého není otázkou několika dnů, ale roků a musíme se na to dívat jako na celek. Pěkné.

Jackass 3 (2010)

Zejména zpomalený záběry při Rockym nemaj chybičku...

Prokletý klub (2009)

Film nejen o fotbalu, ale především o silné povaze Briana Clougha. Jestli byl ve skutečnosti tak arogantní, sebecentrický jak byl ztvárněn ve filmu, tak to musela být radost s takovýmto člověkem pracovat. Ovšem bezpochyby své kvality měl a dokázal to s Derby či Nottinghamem. "Brian Clough zůstává tím nejlepším trenérem, kterého anglická reprezentace nikdy neměla." P.S: Brian Clough kdysi řekl: Mourinho? Připomíná mi mladého Clougha. Ano, jsou jsi velmi podobní...