Mechanický pomeranč (1971)

Ucelený tok filmu, který je ale potřebný vidět nekolikrát pro pochopení. Ultranásilí je odměněno ultrabrainwashingem. Žádná tabu a geniálně sehraný obraz a zvuk. Určitě stojí za to, poslechnout si ho v originále, součástí knižní předlohy je i slovník s cizojazyčnýmy výrazy, včetně češtiny, použitých přímo ve filmu. Sláva Kubrikovi, sláva.

Next (2007)

Renton mi mluví z duše. - Kde jsou kavlitní SCI-FI??? Ptám se!!!!

Slepičí úlet (2000)

Slepičí koncentrák je průměrný animák yeah.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Temné, plné zvratů, slizu a vetřelců. Jednička to sice není, ale na tu nemá nic. Takže jsem dostal přesně to, co jsem čekal

13 duchů (2001)

Z obstojného scénáře se dalo vytěžit daleko víc. Nevyvolává to strach ani posit skutečnosti.

Život je krásný (1997)

Absurdity křížené se sentimentem, ale osloví mě jako málo co. Asi je to krok kupředu, když lze dělat humor o tak strašných věcech. Hranice vkusu je velmi tenká nitka a myslím, že zde je po ni balancováno naprosto přesně. Benigny se nesklání k prvoplánové taškařici, ani není zbytečně upnutý k tabu fašismu.

VALL-I (2008)

Pokud bych měl srovnávat s final fantasy - esence života a ghost in the shall, asi bych dal bodů méně, ale jako nedělní oddechovku, kde se pixar konečně blíží japonským standardům, dejme tomu. Jediná vada na kráse je pro mě hello dolly, to je kýčovitost k pohledání.

D-Tox (2002)

Stavba děje minimální, co se odehraje v další vteřině je jasné. Za ty herecký výkony bych dal 3* ale celek... vše je již 100x obehráno jinde.