Nabitá zbraň 1 (1993)

Devadesátá léta se opět potvrzují, nejen jako nejlepší desetiletí z hlediska hudební branče, ale rovněž jako zlatá éra výborných parodií. O tom, že to na Žhavé výstřely nemá, se tu nikdo nehádá, protože na ty nemá nic, ale i tak se jedná o dosti zdařilý kousek s řadou perfektních vtipů, který narozdíl od dnešní tvorby nesklouzává k trapnosti a to se cení.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Po velmi dlouhé době jsem místo čtení zpráv na internetu naladila Novu a...Ono to ani před lety nebyla žádná sláva, ale co tam dělají teď? Více živých vstupů vede jenom k většímu množství přežbleptů a žvanění o ničem. Dle mého názoru je využití živých vstupů nejlepší u právě probíhajících podstatných událostí a ne, že se podíváme živě na místo nehody, kde už před dvěma hodinama všechno uklidili, no co kdyby tam náhodou zbyla nějaká skvrna od krve, že? Nedávno jsem novácké zpravodajství ani nezvládla dokoukat poté, co jsem zjistila, že už asi deset minut sleduju reportáž z pohřbu, v níž se každá vesnická babka vyjadřuje o tom, jak je smutné, že zemřely dvě malé holčičky, co měly život před sebou. Ano, je to smutné, ale člověk by se rád dozvěděl třeba i o tom, jak to vypadá s kašpary hrnoucími se na hrad a jiné podstatné informace. Kdybych byla muž, přihodím možná jednu hvězdu za výstřih Lucky Borhyové, ale takhle vážně pardon.

Americký X Factor (2011) (pořad) odpad!

Dnes jsem si zapnula Prime Love a dala si čistou hodinku tohodle hnusu. Nevím, jestli jsem zrovna chytla špatný díl, každopádně to, že hned na začátku avizovali: "dnes máme díkuvzdání a tento díl bude o emocích", mě okamžitě vyděsilo. Nicméně koukám dál, protože po několika sériích superstar i talentu vím, jak se v podobných soutěžích každý snaží prodat svou nemocnou babičku a jiné věci. Nálož, jakou jsem schytala v tomto případě, jsem však vskutku nečekala. Pardon ale dívka, která mluví o své mrtvé sestře, dozpívá se slzami v očích a já vidím jenom ten ošklivej kulatej ksicht Demi Lovato, jak se usmívá, protože je jasné, že nic nezapůsobí na diváky víc, než mrtvé dítě a procítěný zpěv, který rozplakal samotnou interpretku. Panebože! To byl asi nejhumáčtější moment, ale zdá se mi, že v této soutěži o talenty ani tak nejde. Zpěváci sice nejsou špatní, ale je vůbec možné vyhrát takovou soutěž bez toho, abych v pubertě žila na ulici, rodiče se rozvedli a následně jeden z nich umřel na rakovinu, narodila jsem se předčasně a nebo v každé větě projevovala svou nekonečnou lásku a úctu k našemu pánu Stvořiteli? Přiznávám, že podobné soutěže, co se konaly u nás, mě bavily sledovat bez ohledu na to, o jak brakovou zábavu se jedná. Především první řady Talentu (ale jenom toho na Primě) a Superstar byly vážně fajn. Po hodně opakováních jdou už i další řady postupně do kytek a citové vydírání se tam koná vždy, ale nikdy ne v takové míře. Nicméně, co je moc, to je moc. Hodina tohoto pořadu přispěla jen k mému překvapivému zjištění, že Britney Spears je vedle kachnohuby Lovato vlastně docela sympatická a je vážně hezké, že v Americe evidentně nikdo netrpí anorexií. Se slzami v očích děkuji, už nikdy více.

Total Recall (2012)

Film, ve kterém všechno dobře vypadá, hrajou v něm kvalitní herci a dvě hodiny to odsýpá díky téměř nepřetržité akci. Tak kde je problém? Odpověď zní scénář, který vypadá, jakoby autor si při jeho psaní říkal "dám tam ještě tuhle cool věc a ještě tamto bych tam chtěl mít", ale už si ho po sobě zapomněl přečíst, protože jinak by snad každému došlo, jakou blbinu to zplodil. Především celý hlavní konstruk, který nebudu spoilerovat, je jedno velké wtf až za hrob. Nicméně hodnotím shovívě, neboť jistý potenciál to má, akční scény jsou zrežírované skvěle a herci v čele s Colinem Farrellem filmu rozhodně nepodkopávají nohy. Musím se navíc přiznat, že koukat na honičky v létajících autíčkách mě baví už od prvních starwarsek a drží mě to doteď. Až budu jednou zase potřebovat vypnout mozek, tak Total Recall 2012 rozhodně neublíží.

Death Race 2000 (1975)

Docela fajn nekorektní zábava, která uteče jako voda a člověk se i párkrát zasměje, ale rozhodně se z toho dalo vytěžit daleko víc. Ústřední dvojice je sice důležitá pro příběh, ale třeba náckové nebo nařvanec Sylvester a jeho blbá blondýna tvoří daleko vtipnější závodní páry, jejichž potenciál by se dal na větším prostoru lépe využít. Ještěže jsem se díky tomuhle filmu dozvěděla, že za všechnou můžou Francouzi, takže to mám aspoň na koho svést :)

Skyfall (2012)

ČÍST RADĚJI AŽ PO SHLÉDNUTÍ! Temnější a psychologičtější Bond? Ano. Bond, který by se ve všech směrech lišil od předchozích filmů? Ani náhodu. Především začátek je bondovský až za hrob aneb bond v autě, bond na motorce, bond na motorce na střeže, bond na vlaku, bond v bagru na vlaku, bond na vlaku podruhé. První hodina se po úvodní akci rozjíždí dost pozvolna. Máme tu tajemného zloducha, který je lepší a nebezpečnější, než kdokoliv čekal. Craigova tvář je vytesaná jako z kamene, nehne ani brvou. Bojuje a svádí krásky jako za starých časů charizmatičtější kolega Pierce. A potom se objeví Bardem. Od té doby to začne šlapat. To, že se nechá hned na začátku zajmout a taky ta průhledná cela těžce asociují Avengers. A když se pak člověk dozví "That was the plan", no to je tedy překvapení :D Následuje největší bullshit filmu, kdy M. asi půl hodiny dopředu ví, že se k ní Bardem blíží, ale prohlásí, že nikam nebude, prakticky ji ani nikdo nehlídá, pár lidí kvůli tomu zařve a M. málem taky. Konec odehrávající se ve Skotsku se mi dost líbil. Včetně toho, že zlosyn sice nakonec zemře, nicméně jeho plán vyšel, M. je mrtvá. Chybí mi tam akorát nějaký kontaktnější souboj Craig vs. Bardem. Co na tom, že si Bond zabojoval dost, když zabijáka přemůže nožem v zádech? Takže výsledek velmi uspokojivý, ale k dokonalosti je stále co pilovat.

Extra život (1997)

Nenadchne, neurazí, ale dvojici Ewan-Cameron bych ráda viděla i v nějakém dalším filmu, protože si nějak nemůžu vybavit, kde jsem viděla sympatičtější filmový pár :)

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Nezáživné, nezajímavé a nevtipné. Pár vtipů by se našlo a většinu času to nesklouzává k naprosté trapnosti, ale to je asi tak vše, co by se na tomto snímku dalo vyzdvihnout. Johnny English má alespoň Rowana Atkinsona. Steve Carell je sice sympaťák, ale tváří se pořád naprosto stejně. Anne Hathaway je sice krásná, ale s dabingem mluví hlasem Lucky Vondráčkové. Johny English jednička je založený na tom, že zpacká, na co sáhne a tím je vtipný. Smart je i docela dobrý agent, který je akorát čas od času trapný. Zápletku zapomenete pár minut po skončení filmu. Pokud má nějaký film absolutní absenci jakýchkoliv nápadů, pak je to Get Smart. Takže děkuji, jednou stačilo.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Po dlouhé době jsem dostala film, při kterém jsem celé dvě hodiny neodtrhla oči s plátna. Looper nejenže je neskutečně zábavný, překypuje rovněž fůrou skvělých nápadů, které jsou dobře rozvinuty a dotaženy do konce. Každá informace, kterou divák v průběhu filmu dostane, má smysl, jak se později ukáže. A na závěr do sebe všechno krásně zapadne.