Nevinnost (2011)

Velmi dobré. Nemůžu se sice zbavit pocitu jisté vykonstruovanosti, ale za ten emoční dojem a skvělé herecké výkony to filmu promíjím. Neodpustím si jen jednu výtku a to, že film měl skončit monologem Aňy Geislerové, který je výborně napsaný a byl by dokonalou tečkou a třešničkou na dortu. To, co se stane poté, by se snad hodilo do knihy, ale tady to na mě prostě nepůsobí dobře. Chápu, co tím tvůrce chtěl říct a ukázat, ale předčasné vyvrcholení je prostě vždycky na nic.

Americký Shaolin (1991)

Ukázka toho, že i béčko může příjemně pobavit a nemusí se jednat o záležitost, během níž si každých pár minut rvete vlasy a kroutíte hlavou. Za celý film jsem tyto stavy prožila dvakrát a to pouze na začátku a na konci, kdy se objeví neskutečně přehrávající "hlavní záporák". Většina filmu se však odehrává v šaolinském chrámu a tam vše bezproblémově klame, dočkáme se řady pěkných bojových choreografií a nějakého toho postpubertálního blbnutí. Musí se počítat s tím, že většina scén je točena za účelem, aby to vedlo k nějakému souboji. Celkově jsem však byla mile překvapena.

Moneyball (2011)

Netypický sportovní snímek, ve kterém strávíte času na hřišti opravdu minimum. I těch pár minut, v nichž se podíváte do ohniska zápasu, je však neskutečně strhujících a napínavých. Jinak se tu spíš jedná o čachry, triky, taktiky, které za celé dvě hodiny vůbec nenudí. Připočtěte si k tomu výborného Pitta a máte snímek z prostředí baseballu vskutku nevídaný. Ve škole jsme ho hráli často, takže pravidla znám, ale pro ty, jimž je tento sport známý asi jako Afričanům lední hokej, doporučuju nastudovat si alespoň základy, protože jinak budete u spousty scén tápat a nebude tušit, o čem se mluví.

Čas smyslnosti (1995)

Pohádka o tom, jak si zhýralý prostopášník musel projít bídou a trápením, aby nalezl ty pravé životní hodnoty, zasazená do období renesance.

Bezedné moře (2011)

Ano, souhlasím s vámi, tohle už jsme tu viděli mnohokrát, ale to nic nemění na tom, že díky provedení a hereckému obsazení je The Deep Blue Sea stále kvalitním snímkem. Žádných zmatečných časových skoků jsem se navzdory očekávání nedočkala. Celým filmem se táhne hlavní dějová linka odehrávající se během jednoho dne s občasnými retrospektivami, které pomáhají dotvářet celkový obraz snímku. Místy to působí divadelně a spousta scén je točena skutečně realtimově, což ovšem ničemu neškodí právě naopak. Vzhledem k tomu, že tento film je o vztazích, nic nepomůže k vcítění se do pocitů hrdinů víc než dlouhé konverzační scény. Vidět to na prknech jsem rozhodně nadšená.

I'm Still Here (2010)

V některých scénách jsem se bavila a to hodně. Leč řadu skvělých momentů vystřídala také řada scén, ve kterých Phoenix jenom plácá blbosti, které nejsou ani vtipné, ani nás neposouvají nikam dál. Je to velká škoda, protože dobrý nápad se dal rozvinout ještě lépe. Třeba by pro začátek stačilo trochu to prostříhat. Ale chápu, že někomu styl humoru úplně nesedne. "Co jsem to udělal? Hudba je na hovno a nikdo mi to neřekl!"

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dvě hvězdičky dávám jen a pouze za akci, kterou Bay prostě umí a poslední půlhodina byla naprosto parádní. Skoro bych mu doporučovala, aby se soustředil opravdu jenom na tu akci podobně jako Hněv titánů, protože kdykoliv někdo promluví a cokoliv se tu děje jiného než mlácení obřích robotů, tak je to průser. Narozdíl od jedničky, která fungovala výborně i v první hodině a byla vlastně takový neškodný zábavný teenagerovský film, tady tak trochu pochybuji o tom pro jakou cílovou skupinu vlastně Bay točil. Korunu tomu nasazuje odporný český dabing, v němž dialogy zní pravděpodobně ještě retardovaněji a patetičtěji než v originálním znění.

Pochybná žena (1946)

Mistrovsky vygradované napětí, během některých scén jsem téměř nemohla dýchat. Bez debat za pět.

Anonym (2011)

Ale no tak lidi, jaktože toto není v červených? Nepřehledný děj? Mně teda nepřišlo, že by tam těch postav a časových skoků bylo tolik, aby se v tom nedalo vyznat. Naopak na závěr do sebe všechno krásně zapadá. Vizuál je rovněž úžasný a Rhys Ifans je výborný, svým aristokratickým zjevem i chováním by pomalu mohl konkurovat Tywinu Lannisterovi z Hry o trůny. Líbila se mi taky řada scén, ve které se prostřídají pasáže ze shakespearových her a vůbec celý film vzdává hold mistrovské ruce, která tato díla napsala, ať už patřila komukoli.

MasterChef (2012) (pořad)

Ale tak se zase všichni uklidníme. Dáme si hromadný výdech, nádech a podíváme se na to trošku střízlivě. Přiznávám, že jsem neviděla první dva díly a uznávám, že žádnej zázrak to není, ale cpát tomu hned odpad? No nevím, v rámci televizní zábavy jsem viděla už jiná zvěrstva a tohle mezi ty nejhorší rozhodně nepatří. Že se trojice porotců chová jako namachrovaná banda idiotů? Ale kdeže, docela se těm lidem i snaží poradit, a že jim hned nebudou mazat med kolem huby a soutěžící snesou i nějakou tu kritiku, se snad dá čekat ne? Navíc, jak je známo, když se lidi nebuzerujou, tak se obvykle taky nijak nezlepší. Volbu Peštové za moderátorku sice moc nechápu, ale to jenom člověku připomíná, že je pořád na televizi Nova. Jenom čekám, kdy jim dojde, že modelky mají zůstat na molech a raději mlčet, protože jako rádobymoderátorky vážně nic nepředvedou a v tomhle pořadu působí dost zbytečně. Nevím, jestli na to budu ještě koukat, ale celkem se to dá.